.jsf Fájlkiterjesztés
Fájltípus1Java Script Command File
Fejlesztő | Adobe Systems |
Kategória | Executable Files |
Formátum | N/A |
Mi az JSF fájl?
A JSF fájl a Fireworks által készített grafikus szerkesztő alkalmazás. Tartalmaz olyan JavaScript kódparancsokat, amelyek bizonyos műveleteket hajtanak végre a Tűzijátékban, mint például az alakzat színének szürkevá alakítása vagy egy alak átméretezése.
JSF fájl létrehozásához:
Mac felhasználók számára a JSF fájlok a következő könyvtárban tárolódnak: Macintosh HD > Alkalmazások > Adobe Fireworks > Konfiguráció > Parancsok vagy parancs panelek
A Windows-felhasználók számára a JSF-fájlok a következő könyvtárban vannak tárolva: C: Programfájlok Adobe tűzijátékok konfigurálása Parancsok vagy parancssorok
MEGJEGYZÉS: Az Adobe 2013 májusában megszüntette a Tűzijátékok fejlesztését, de még mindig elérhető a Creative Cloudban, mint a Creative Suite 6 verziója. >
Az audiofájlok kategóriába tömörített és tömörítetlen hangformátumok tartoznak, amelyek hullámformájú adatokat tartalmaznak, amelyek audio lejátszási szoftverrel játszhatók le. Ez a kategória magában foglalja a MIDI-fájlokat, a zenei pontszámokat és az audio projektfájlokat is, amelyek általában nem tartalmaznak hangadatokat.
______ kategóriák_név29 ___ Fejlesztői fájlok ______ categories_text29 ___A Developer Files kategória a szoftverfejlesztéssel kapcsolatos fájlokat tartalmazza. Ezek közé tartoznak a projektfájlok, forráskódfájlok, kódkönyvtárak, fejléc fájlok és osztályfájlok programozása. Az összeállított tárgyak és komponensek szintén ebben a kategóriában szerepelnek.
______ kategóriák_neve30 ___ Szövegfájlok ______ categories_text30 ___A szövegfájlok szöveges adatokat tartalmaznak, és egyszerű szöveges vagy gazdag szöveges formátumban tárolhatók. Míg a legtöbb szövegfájl a felhasználók által létrehozott és mentett dokumentumok, azokat a szoftverfejlesztők is használhatják a programadatok tárolására. A szöveges fájlok példái közé tartoznak a szövegszerkesztő dokumentumok, a naplófájlok és a mentett e-mailek.
______ kategóriák_név31 ___ Egyéb fájlok ______ categories_text31 ___A Misc Files kategória különböző fájltípusokat tartalmaz, amelyek nem illeszkednek más kategóriákba. Néhány példa részben letöltött fájlok, telepítőfájlok és átnevezett fájlok. Ez a kategória a számítógépeken kívül más hardvereszközökhöz kapcsolódó fájlokat is tartalmazhat.
______ kategóriák_név32 ___ Játékfájlok ______ categories_text32 ___A Game Files kategória tartalmazza a mentett videojáték-fájlokat és a videojátékok által hivatkozott fájlokat. Ezenkívül olyan játék ROMokat is tartalmaz, amelyek más rendszerek, például a Super Nintendo és a Nintendo 64 számára kifejlesztett játékok szoftveres példányai. Ezek a fájlok szoftveremulátor segítségével játszhatók le.
______ kategóriák_név33 ___ Beállítási fájlok ______ categories_text33 ___A beállításfájlok az operációs rendszer és az alkalmazások beállításait tárolják. Ezeket a fájlokat nem a felhasználónak kell megnyitnia, hanem a megfelelő alkalmazás módosítja, amikor a programbeállítások megváltoznak. A beállítások fájlokat preferenciafájloknak vagy konfigurációs fájloknak is nevezhetik.
______ kategóriák_neve34 ___ Raszteres képfájlok ______ categories_text34 ___A raszteres grafika a képfájlok leggyakoribb típusa. Ezek a képpontok rácsából állnak, ahol minden egyes pixel egyéni színt képvisel a képen. A webes grafikák és a digitális fényképek rasztergrafikaként kerülnek tárolásra. Míg néhány raszteres képformátum tömörítetlen, a legtöbb képfájl-tömörítést használ.
______ kategóriák_név35 ___ Webes fájlok ______ categories_text35 ___A Web fájlok kategóriába tartoznak a webhelyekre és a webszerverekre vonatkozó fájlok. Ezek közé tartoznak a statikus és dinamikus weboldalak, a webes alkalmazások és a weboldalak által hivatkozott fájlok. A Webfejlesztő szoftver által generált fájlok szintén ebbe a kategóriába tartoznak.
______ kategóriák_név36 ___ Adat fájlok ______ categories_text36 ___Az adatfájlok a leggyakoribb számítógépes fájlok. Ezek telepíthetők az alkalmazásokkal vagy a felhasználók által létrehozottak. A legtöbb adatfájl bináris formátumban kerül mentésre, bár néhány tárolja az adatokat egyszerű szövegként. Az adatfájlok példái közé tartoznak a könyvtárak, a projektfájlok és a mentett dokumentumok.
______ kategóriák_név37 ___ Videofájlok ______ categories_text37 ___A Videofájlok kategóriában számos videóformátum található, amelyek különböző kodekeket használnak a videó adatok kódolásához és tömörítéséhez. Ez a kategória magában foglalja a videoprojektfájlokat és a videó információs fájlokat is, amelyek nem tartalmazhatnak videóadatokat.
______ kategóriák_neve38 ___ eBook fájlok ______ categories_text38 ___Az eBook fájlok olyan digitális könyvek, amelyeket úgy terveztek meg, hogy azokat az eReaders-en, például az Amazon Kindle, a Sony Reader, a Barnes és a Noble Nook, valamint az iPad segítségével tekinthesse meg. Azonban gyakran lehet őket megtekinteni a számítógépen az eReader szoftver segítségével is. Bár számos eBook-formátum több eszközön is megtekinthető, bizonyos saját könyv-formátumok csak bizonyos hardver vagy szoftver segítségével tekinthetők meg.
______ kategóriák_név39 ___ Oldalelrendezési fájlok ______ categories_text39 ___Az oldalelrendezési fájlok olyan dokumentumok, amelyek szöveges és képadatokat is tartalmazhatnak. Ide tartoznak a formázási információk is, amelyek meghatározzák az oldal méretét, margóit és a tartalomnak az oldalon történő szervezését. Az oldalelrendezési dokumentumokat gyakran használják nyomtatható kiadványok, például újságok, magazinok és brosúrák készítéséhez.
______ kategóriák_neve40 ___ 3D képfájlok ______ categories_text40 ___A 3D képfájlok háromdimenziós modelleket, 3D animációkat és 3D projektfájlokat tartalmaznak. A 3D-s modellek tipikusan sokszögekből és vertikumokból állnak, és létrehozzák a modell alakját. Ezek tartalmazhatnak textúrákat, valamint világítási és árnyékolási információkat is.
______ kategóriák_név41 ___ Rendszerfájlok ______ categories_text41 ___A Rendszerfájlok kategóriába tartoznak a Mac, Windows és Linux operációs rendszerekhez kapcsolódó fájlok. Néhány példa a rendszerkönyvtárak, az ikonok, a témák és az eszközillesztők. A rendszer által kiadott fájlok szintén szerepelnek ebben a kategóriában.
______ kategóriák_név42 ___ Plugin fájlok ______ categories_text42 ___A plugin fájlok extra funkciókat és funkcionalitást biztosítanak a meglévő programokhoz. Ezeket általában kép-, videó- és hangszerkesztő alkalmazások, valamint webböngészők használják. A bővítményeket kiegészítőknek és bővítményeknek is nevezik.
______ kategóriák_neve43 ___ Kódolt fájlok ______ categories_text43 ___A kódolt fájlok olyan fájlok, amelyek kódolt formátumú adatokat tárolnak. Ezek közé tartoznak a titkosított fájlok, a tömörítetlen archívumok és a bináris kódolású szövegfájlok. A fájlokat gyakran biztonsági okokból kódolják, és megakadályozzák, hogy az adatátvitel során megsérüljenek.
______ kategóriák_neve44 ___ Biztonsági mentési fájlok ______ categories_text44 ___A biztonsági másolatfájlok kategóriába tartoznak az egyedi fájlmentések és a biztonsági mentéshez kapcsolódó fájlok. Az egyes biztonsági mentési fájlokat gyakran a szoftverprogramok automatikusan generálják. A biztonsági mentési szoftverfájlok tartalmazzák a növekményes biztonsági mentéseket és a teljes rendszer biztonsági mentését.
______ kategória_név45 ___ CAD fájlok ______ categories_text45 ___A CAD (Computer-Aided Design) fájlok tartalmazhatnak 2D vagy 3D terveket. Ezeket CAD szoftverek generálják, amelyek modellek vagy építészeti tervek létrehozására használhatók. A 2D CAD fájlokat gyakran rajzoknak nevezik, míg a 3D fájlokat gyakran modelleknek, részeknek vagy szerelvényeknek nevezik.
______ kategóriák_neve46 ___ GIS fájlok ______ categories_text46 ___A GIS (Geographic Information Systems) kategória a GPS-eszközökkel és a térképészeti szoftverekkel kapcsolatos fájlokat tartalmazza. Ezek a fájlok térképeket, mentett útvonalakat és útvonalpontokat tartalmazhatnak. Számos GIS-fájl nyílt formátumban kerül mentésre, amelyeket át lehet vinni a GPS-eszközök és a számítógépes rendszerek között.
______ kategóriák_neve47 ___ Adatbázis fájlok ______ categories_text47 ___Az adatbázis fájlok strukturált formátumban tárolják az adatokat táblázatokba és mezőkbe rendezve. Az adatbázison belüli egyedi bejegyzéseket rekordoknak nevezik. Az adatbázisokat általában a dinamikus weboldalak által hivatkozott adatok tárolására használják.
______ kategóriák_neve48 ___ Futtatható fájlok ______ categories_text48 ___A végrehajtható fájlok olyan kódot tartalmaznak, amely a fájl megnyitásakor fut. A Windows-programok, a Mac OS X-alkalmazások, a parancsfájlok és a makrók mind futtatható fájlok. Mivel ezek a fájltípusok a kód megnyitása után futnak, az ismeretlen végrehajtható fájlokat, például az e-mail mellékleteként kapott fájlokat nem szabad megnyitni.
______ kategória_név49 ___ Lemezképfájlok ______ categories_text49 ___A lemezképfájlok tartalmazzák a merevlemez vagy más típusú média pontos másolatát. Ezek magukban foglalják az összes fájlt, valamint a fájlrendszer adatait. Ez lehetővé teszi a lemezképek lemezek, CD-k és DVD-k másolását. Gyakran használják a mentési célokra is.
______ kategóriák_név50 ___ Tömörített fájlok ______ categories_text50 ___A tömörített fájlok fájl tömörítést használnak a lemezterület megtakarítása érdekében. A tömörített archív formátumok több fájl egyetlen archívumba történő tömörítésére is használhatók. Számos nyitott és szabadalmaztatott tömörítési algoritmus használható a fájlok tömörítésére, ezért számos különböző tömörített fájltípus létezik.
______ kategóriák_név51 ___ Vektor képfájlok ______ categories_text51 ___A vektorgrafika az egyes képpontok helyett utakból áll. Ezek az útvonalak felhasználhatók a vonalak és a formák ábrázolására a képen. A legtöbb vektorképformátum tartalmazhat színeket, színátmeneteket és képhatásokat is. Mivel a vektorgrafika útvonaladatként tárolja a képadatokat, a minőség csökkenése nélkül bővíthető, ami jó választás a logók és egyéb rajzok számára.
______ kategóriák_név52 ___ Táblázatos fájlok ______ categories_text52 ___A táblázatkezelő fájlok a cellákban tárolt adatokat sorokba és oszlopokba rendezik. Mindegyik cella tartalmazhat egy bizonyos típusú adatot, például szöveget, számot vagy dátumot. A cellák tartalmazhatnak olyan képleteket is, amelyek más cellákat hivatkoznak.
______ kategóriák_név53 ___ Camera Raw fájlok ______ categories_text53 ___A kamera nyers fájljai digitális fényképezőgépek által létrehozott képfájlok. Ezek tömörítetlen és feldolgozatlan formátumban kerülnek mentésre, amely a fényképezőgép érzékelője által rögzített pontos adatokat tárolja. Mivel a digitális fényképezőgépek minden típusa eltérő érzékelővel rendelkezik, számos különböző típusú nyersformátum létezik. A kamera nyersfájljának megnyitásához a programnak támogatnia kell mind a fájltípust, mind az adott kameratípust, amely a képet rögzítette.
______ kategóriák_név54 ___ Betűtípusfájlok ______ categories_text54 ___A betűtípusfájlok egy vagy több betűtípust tartalmaznak, amelyekhez az operációs rendszer és az alkalmazások férhetnek hozzá. A legtöbb modern betűtípust az OpenType vagy a TrueType formátumban tárolják, amelyeket mind a Macintosh, mind a Windows számítógépek használhatnak.
______ extension_description17237 ___A JSF fájl a Fireworks által készített grafikus szerkesztő alkalmazás. Tartalmaz olyan JavaScript kódparancsokat, amelyek bizonyos műveleteket hajtanak végre a Tűzijátékban, mint például az alakzat színének szürkevá alakítása vagy egy alak átméretezése.
______ extension_text17237 ___JSF fájl létrehozásához:
Mac felhasználók számára a JSF fájlok a következő könyvtárban tárolódnak: Macintosh HD > Alkalmazások > Adobe Fireworks > Konfiguráció > Parancsok vagy parancs panelek
A Windows-felhasználók számára a JSF-fájlok a következő könyvtárban vannak tárolva: C: Programfájlok Adobe tűzijátékok konfigurálása Parancsok vagy parancssorok
MEGJEGYZÉS: Az Adobe 2013 májusában megszüntette a Tűzijátékok fejlesztését, de még mindig elérhető a Creative Cloudban, mint a Creative Suite 6 verziója. > ______. ______ extension_description17238 ___
Joystick konfigurációs fájl, amelyet a Project64 használ, a Nintendo 64 emulátor a Windows számára; a harmadik féltől származó joystickok és vezérlők gombjainak leképezéséhez a Nintendo 64 szabványos vezérlőkhöz.
______ extension_text17238 ___Az egyes JSF fájlok különböző típusú vezérlőkhöz hozhatók létre. Ez lehetővé teszi, hogy több harmadik fél vezérlője is használható legyen a Project64 programban.
______ extension_common17238 ___ ______ product_main_features9264 ___- Réteg alapú szerkesztés
- Intelligens útmutatók
- Integráció a Photoshop, az Illustrator és a Dreamweaver programokkal
- Kép optimalizálás HPEG, PNG és GIF formátumokra
- A JavaScript parancsok támogatása
Az Adobe Fireworks egy bittérképes és vektorgrafikus szerkesztő. A programot eredetileg a Macromedia fejlesztette ki, mielőtt az Adobe 2005-ben megszerezte volna. Az Adobe 2013 májusában megszüntette a program fejlesztését, de még mindig elérhető a Creative Cloudban, mint Creative Suite 6 verzió.
A tűzijáték úgy tervezték, hogy könnyű eszköz legyen a weboldalak grafikájának létrehozásához. Az alkalmazás réteg alapú szerkesztést, intelligens útmutatókat, a Photoshop, az Illustrator és a Dreamweaver integrációját, valamint a JPEG, PNG és GIF formátumú képoptimalizálást tartalmaz. Amikor elkészítette a grafikát, exportálhatja azokat a fent említett formátumokra, a TIFF, az SWF, a BMP és a PDF fájlokkal együtt.
Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy olyan JavaScript parancsokat hozzon létre, amelyek bizonyos műveleteket végeznek, például az alakzat színének szürkevá alakítása annak érdekében, hogy időt takarítson meg az ismétlődő feladatoknál. Formátumtámogatást is hozzáadhat, például a %li_nk% formátum importálásához és exportálásához JavaScript kiterjesztésekkel.
A tűzijáték nem olyan népszerű, mint a Photoshop vagy az Illustrator, de a webes tervezők, akik ezt használják, esküszik valami által. A felhasználók hasznosnak találják a felhasználói felület tervezését, a vektor alakzatokkal való együttműködést és az élő prototípusok létrehozását. Azonban a jövőbeni kétségek miatt a biztosíték világít az Adobe tűzijátékon, így a Photoshop, az Illustrator vagy a vázlat jobb útvonalat vehet igénybe.
Frissítve: 2018. december 13.
______ product_main_features12433 ___- Klasszikus N64 játékok lejátszása
- Játékmenet mentése, a képarány testreszabása, és másokkal való lejátszás a multiplayer módban
- A joystickok konfigurálása az eredeti N64 vezérlőkhöz
A Project64 egy Nintendo 64 (N64) emulátor a Windows platformhoz. A programot eredetileg 2001-ben adták ki, és nyílt forráskódú. Nem igényel BIOS-t, mint sok más emulátort.
Az emulátor lehetővé teszi N64 ROM-ok lejátszását, mint például %li_nk% , %li_nk% vagy %li_nk% . A (z) %li_nk% fájlban mentheti a játék előrehaladását a %li_nk% fájlban, és a %li_nk% fájl segítségével térképezheti fel a harmadik féltől származó vezérlők gombjait. A Project64 lehetővé teszi a játékmenet képarányának megváltoztatását, és támogatja a többjátékos játékmenetet.
Az emulátort az N64 játékosok használják, akik a klasszikusokat, például Mario Kart 64-t és GoldenEye 007-et szeretnék lejátszani a számítógépükön. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy mentse a játékmenetet, és testreszabják a számítógép joystickjait, hogy ugyanúgy működjenek, mint az eredeti N64 vezérlők. A Project64 az egyik legnépszerűbb emulátor és a legnépszerűbb N64 emulátor.
Frissítve: 2018. április 6.
___Windows |
|
Macintosh |
|
Fájltípus2Project64 Joystick File
Fejlesztő | Project64 |
Kategória | Settings Files |
Formátum | N/A |
.JSF opció száma 2
Joystick konfigurációs fájl, amelyet a Project64 használ, a Nintendo 64 emulátor a Windows számára; a harmadik féltől származó joystickok és vezérlők gombjainak leképezéséhez a Nintendo 64 szabványos vezérlőkhöz.
Az egyes JSF fájlok különböző típusú vezérlőkhöz hozhatók létre. Ez lehetővé teszi, hogy több harmadik fél vezérlője is használható legyen a Project64 programban.
Windows |
|