A Skype egy népszerű kommunikációs eszköz, amelyet emberek milliói használnak világszerte. Az egyik leggyakoribb probléma azonban, amellyel a felhasználók a Skype használata során szembesülnek, hogy a program csökkenti a számítógépen lévő összes többi hang hang hangerejét. Ez frusztráló lehet, különösen akkor, ha többfeladatos munkát végez, és a Skype használata közben más programokat vagy zenét kell hallgatnia. Szerencsére van néhány módszer arra, hogy a Skype ne csökkentse minden más hangerőt.
1. A Skype hangbeállításainak módosítása
A probléma megoldásának első lépése a Skype hangbeállításainak ellenőrzése. Nyissa meg a Skype-ot, és lépjen az „Audio és videó” beállításokhoz. A „Hangszórók” szakasz alatt vegye ki a jelölőnégyzetet az „Automatikusan állítsa be a hangerőt” feliratú négyzetből. Ez megakadályozza, hogy a Skype beállítsa a számítógépen lévő más programok hangerejét. Emellett a hangerőszabályzó csúszkát is beállíthatja a kívánt szintre.
2. A Windows hangbeállítások használata
Egy másik módja annak, hogy a Skype ne csökkentse minden más program hangerejét, a Windows hangbeállítások használata. Kattintson a jobb gombbal a feladatsor hangszóró ikonjára, és válassza a „Hangbeállítások megnyitása” lehetőséget. Az „Alkalmazások hangereje és az eszközbeállítások” szakasz alatt keresse meg a Skype-ot, és állítsa a hangerőszabályozót a kívánt szintre. Kikapcsolhatja az „Alkalmazások kizárólagos irányításának engedélyezése ezen eszköz felett” opciót is, hogy megakadályozza, hogy a Skype átvegye az irányítást a hang felett.
3. Harmadik féltől származó szoftverek használata
Ha a fenti módszerek nem működnek, akkor harmadik féltől származó szoftverekkel megakadályozhatja, hogy a Skype lecsökkentse a hangerőt minden másnál. Az egyik ilyen szoftver az EarTrumpet, amely lehetővé teszi az egyes alkalmazások hangerejének szabályozását a számítógépen. Az EarTrumpet telepítése után nyissa meg a Skype-ot, és állítsa a hangerőszabályzót a kívánt szintre. Ezután az EarTrumpet segítségével állítsa be a többi program hangerejét.
4. Frissítse a Skype-ot
Ha továbbra is problémái vannak azzal, hogy a Skype lecsökkenti minden más program hangerejét, lehet, hogy itt az ideje frissíteni a programot. A Skype rendszeresen ad ki frissítéseket a hibák kijavítása és a teljesítmény javítása érdekében. A frissítések kereséséhez nyissa meg a Skype-ot, és lépjen a „Súgó” menüpontra. Kattintson a „Frissítések keresése” gombra, és kövesse az utasításokat az elérhető frissítések telepítéséhez.
Összefoglalva, a Skype minden más hangerő lecsökkentése frusztráló probléma lehet, de nem lehetetlen kijavítani. A Skype hangbeállításainak módosításával, a Windows hangbeállítások vagy harmadik féltől származó szoftverek használatával, valamint a program frissítésével megakadályozhatja, hogy a Skype átvegye az irányítást a hang felett, és a Skype használata közben más programokat vagy zenét hallgathat.
A Skype úgy van kialakítva, hogy automatikusan csökkentse a hangerőt más alkalmazásoknál a Mac számítógépén, amikor hívást vagy értesítést kap. Ez a funkció azt hivatott biztosítani, hogy a bejövő hívást vagy üzenetet tisztán hallja anélkül, hogy más hangok megzavarnák.
Ha azonban idegesítőnek találja ezt a funkciót, az alábbi lépésekkel kikapcsolhatja:
1. Nyissa meg a Skype-ot a Mac számítógépén.
2. Kattintson a képernyő bal felső sarkában található „Skype” menüre.
3. Válassza ki a „Beállítások” lehetőséget a legördülő menüből.
4. Kattintson az „Audio/Video” fülre.
5. Vegye ki a jelölőnégyzetet a „Mikrofonbeállítások automatikus beállítása” és a „Hangszóróbeállítások automatikus beállítása” mellett.
6. Kattintson a „Mentés” gombra a módosítások mentéséhez.
Ha letiltja ezeket a beállításokat, a Skype többé nem fogja automatikusan beállítani a Mac hangerejét, amikor hívást vagy értesítést kap. A hangerőt manuálisan kell beállítania a Mac hangerőszabályzójával.
Ha a Windows 10 automatikusan csökkenti a hangerőt, amikor hívásokat kezdeményez vagy fogad, a következő lépésekkel próbálhatja meg megakadályozni ezt:
1. Nyissa meg a Start menüt, és kattintson a Beállítások ikonra (fogaskerék ikon), vagy nyomja le a Windows billentyű + I billentyűkombinációt a Beállítások megnyitásához.
2. Kattintson a Rendszer gombra.
3. Kattintson a Hang gombra.
4. Görgessen le az oldal aljára, és kattintson a Hangvezérlő panel linkre.
5. Kattintson a Kommunikáció fülre.
6. Válassza a Ne csináljon semmit opciót, majd kattintson az Alkalmaz és az OK gombra.
Ez megakadályozza, hogy a Windows 10 automatikusan csökkentse a hangerőt, amikor hívásokat kezdeményez vagy fogad. Ne feledje azonban, hogy ez azt is megakadályozza, hogy a Windows 10 más hangok, például értesítések vagy egyéb hangjelzések észlelésekor csökkentse a hangerőt.
Több oka is lehet annak, hogy elmarad a hang a Skype-on.
Először is probléma lehet az internetkapcsolattal. Ha az internetkapcsolata gyenge vagy instabil, az rossz hangminőséghez és akár megszakadt hívásokhoz is vezethet. Ellenőrizheti internetkapcsolatát egy sebességteszt futtatásával, és meggyőződhet arról, hogy az internet sebessége elegendő a Skype-hívásokhoz.
Másodszor, lehet, hogy az audioeszközzel van probléma. Ha a mikrofonja vagy a hangszórói nem működnek megfelelően, az hangproblémákat okozhat a Skype-on. A Skype-ban ellenőrizheti a hangbeállításokat, és meggyőződhet arról, hogy a megfelelő mikrofon- és hangszóróeszköz van-e kiválasztva.
Harmadszor, lehet, hogy a Skype-szoftverrel van probléma. Ha a Skype-szoftver elavult, vagy hibák vannak a szoftverben, az hangproblémákhoz vezethet. Ellenőrizheti, hogy vannak-e frissítések a Skype-szoftveréhez, és telepítheti a rendelkezésre álló frissítéseket.
Végül pedig a hívott személlyel is lehet probléma. Ha a hívott félnek gyenge az internetkapcsolata vagy problémái vannak az audioeszközzel, az szintén hangproblémákhoz vezethet az Ön részéről. Megkérheti az illetőt, hogy ellenőrizze az internetkapcsolatát és a hangbeállításait, hogy megbizonyosodjon arról, hogy minden megfelelően működik.
Összefoglalva, több oka is lehet a hangkimaradásnak a Skype-on: internetkapcsolati problémák, hangeszközproblémák, szoftverproblémák és a hívott személlyel kapcsolatos problémák. Ezeknek a lehetséges problémáknak az ellenőrzésével és kezelésével javíthatja a Skype-hívások minőségét, és csökkentheti a hangproblémák valószínűségét.