A bruttó bevétel megfelelő százalékos arányának marketingre és reklámra fordításának fontossága


Minden cégtulajdonos tudja, hogy a marketing és a reklám kulcsfontosságú tényező minden vállalkozás sikerében. Az a kérdés azonban, hogy mennyit költsön marketingre és reklámra, sok vállalkozót foglalkoztat. A bruttó bevétel megfelelő százalékának marketingre és reklámra történő elkülönítése alapvető fontosságú annak biztosításához, hogy vállalkozása látható legyen a potenciális ügyfelek számára, és végső soron az eladások növeléséhez.

Az, hogy egy vállalkozásnak a bruttó bevétel hány százalékát kell marketingre és reklámra fordítania, az iparágtól, a vállalat méretétől és a vállalat céljaitól függően változik. Általában azonban a most induló vállalkozásoknak a bevételük nagyobb százalékát kell marketingre és reklámra fordítaniuk a márkaismertség megteremtése és az új ügyfelek bevonzása érdekében. A bruttó bevétel 20-30%-a jó kiindulópont az új vállalkozások számára.

A már működő vállalkozások esetében a bruttó bevétel 5-15%-át szokták marketingre és reklámra fordítani. Ez a százalékos arány a vállalat céljaitól függően módosítható, például új termék bevezetésétől vagy új piacokon való terjeszkedéstől függően.

Fontos megjegyezni, hogy a bruttó bevétel megfelelő százalékának marketingre és reklámra történő elkülönítése nem garantálja a sikert. A vállalkozásoknak hatékony marketingstratégiákba is be kell fektetniük, amelyek megtérülést biztosítanak. Ez azt jelenti, hogy a vállalkozásoknak elemezniük kell a célközönségüket, meg kell érteniük a viselkedésüket, és olyan marketingkampányokat kell létrehozniuk, amelyek rezonálnak rájuk.

Emellett a vállalkozásoknak nyomon kell követniük marketing- és reklámkiadásaikat, és mérniük kell azok hatékonyságát. Ez lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy megalapozott döntéseket hozzanak marketing- és reklámköltségvetésük vagy stratégiájuk kiigazításáról.

Összefoglalva, a bruttó bevétel megfelelő százalékának marketingre és reklámra való elkülönítése kulcsfontosságú minden olyan vállalkozás számára, amely növelni kívánja ismertségét és értékesítését. Bár a százalékos arány vállalkozásonként változik, a hatékony marketingstratégiákba való befektetés és azok hatékonyságának mérése ugyanolyan fontos. Ezáltal a vállalkozások biztosíthatják, hogy marketing- és reklámtevékenységeik megtérüljenek, és elősegítsék vállalkozásuk növekedését.

FAQ
A költségvetés hány százalékát kellene reklámra fordítania?

Az, hogy a költségvetés hány százalékát kell reklámra fordítani, számos tényezőtől függ, például a vállalkozás méretétől, a célközönségtől, az iparágtól és a marketingcéloktól. Általános szabályként azonban elmondható, hogy a legtöbb vállalkozás jellemzően a teljes bevételének 5-10%-át fordítja reklám- és marketingtevékenységekre.

Fontos megjegyezni, hogy ez az arány az Ön egyedi körülményeitől függően lehet magasabb vagy alacsonyabb is. Például, ha Ön egy új vállalkozás, amely a márkáját szeretné megalapozni és ügyfeleket vonzani, akkor előfordulhat, hogy költségvetésének nagyobb százalékát kell reklámozásra fordítania, hogy hírnevét kiépítse és ismertséget szerezzen. Másfelől, ha már kialakult ügyfélkörrel és erős márkamegjelenéssel rendelkezik, akkor lehet, hogy kisebb százalékot fordíthat a reklámra, és inkább más marketingtevékenységekre, például a tartalommarketingre, a közösségi médiára vagy az e-mail marketingre összpontosíthat.

Végső soron az a legfontosabb, hogy gondosan értékelje üzleti és marketingcéljait, és meghatározza a megfelelő egyensúlyt a reklámozás és az egyéb marketingtevékenységek között, amely segít elérni ezeket a célokat, miközben a költségvetési korlátok között marad.

Mi a 80/20-as marketingszabály?

A 80/20-as marketingszabály, más néven a Pareto-elv egy olyan marketingelv, amely szerint egy vállalat bevételének 80%-a az ügyfelek 20%-ától származik. Az elv Vilfredo Pareto olasz közgazdászról kapta a nevét, aki 1906-ban megfigyelte, hogy Olaszországban a földterület 80%-a a lakosság 20%-ának tulajdonában van.

A marketinggel összefüggésben a 80/20 szabály azt sugallja, hogy egy vállalatnak a marketingtevékenységét az ügyfeleinek arra a 20%-ára kell összpontosítania, amely a legtöbb bevételt termeli. Azáltal, hogy a vállalat ezekre az ügyfelekre összpontosít, maximalizálhatja a befektetések megtérülését és növelheti a teljes bevételét.

A 80/20 szabály a marketing más területeire is alkalmazható, például a termékfejlesztésre és a reklámozásra. Egy vállalat például megállapíthatja, hogy az értékesítés 80%-a a termékek 20%-ából származik, vagy hogy a hirdetési eredmények 80%-a a kampányok 20%-ából származik.

Bár a 80/20-as szabály nem egy kemény és gyors szabály, hasznos iránymutatás lehet a marketingtevékenységük optimalizálására és bevételeik növelésére törekvő vállalatok számára. Az ügyfelek, termékek vagy kampányok azon 20%-ának azonosításával, amelyek a legtöbb bevételt generálják, a vállalat ezekre a területekre összpontosíthatja erőforrásait, és maximalizálhatja a befektetés megtérülését.

Mit jelent a 80/20 szabály a marketing területén?

A 80/20 szabály, más néven a Pareto-elv azt állítja, hogy a hatások 80%-a az okok 20%-ából származik. A marketing területén ez az elv alkalmazható a vásárlói magatartásra és az értékesítésre. Azt sugallja, hogy egy vállalat értékesítésének 80%-a az ügyfelek vagy termékek 20%-ából származik.

A marketingesek ezt az elvet arra használhatják, hogy azonosítsák legértékesebb ügyfeleiket és termékeiket, és erőfeszítéseiket rájuk összpontosítsák. Ha megértik, hogy mely ügyfelek vagy termékek termelik a legtöbb bevételt, célzott marketingkampányokat és promóciókat hozhatnak létre az értékesítés és az ügyfélhűség növelése érdekében.

Emellett a 80/20 szabály segíthet a marketingszakembereknek optimalizálni erőforrásaikat és erőfeszítéseiket. A leghatékonyabb marketingcsatornák és taktikák azonosításával ennek megfelelően oszthatják el erőforrásaikat, és maximalizálhatják a befektetésük megtérülését.

Összességében a 80/20 szabály hatékony eszköz a marketingesek számára az ügyfelek viselkedésének megértéséhez, erőfeszítéseik rangsorolásához, valamint az értékesítés és a bevétel növeléséhez.