A CD MacBookba helyezésének művészete


Bár sokan azt gondolhatják, hogy a CD MacBookba helyezése egyszerű feladat, valójában kissé bonyolult lehet, ha nem ismeri a folyamatot. Szerencsére nem túl bonyolult, ha már tudja, mit kell tennie. Az alábbiakban lépésről lépésre bemutatjuk, hogyan helyezzen be egy lemezt a MacBookjába.

1. lépés: Kapcsolja be a MacBookot

Mielőtt behelyezne egy lemezt, győződjön meg róla, hogy a MacBook be van kapcsolva. Ha még nincs bekapcsolva, nyomja meg a bekapcsológombot a bekapcsoláshoz.

2. lépés: Keresse meg a CD/DVD-meghajtót

A legtöbb MacBook modellnél a CD/DVD-meghajtó a gép jobb oldalán található. Keressen egy kis nyílást a MacBook elülső részének közelében. Ide kerül majd a lemez.

3. lépés: A lemez behelyezése

Fogja meg a lemezt a széleinél fogva, és óvatosan tolja be a nyílásba, a fényes oldalával lefelé. Ügyeljen arra, hogy egyenesen menjen be, és ne akadjon el. A lemez megfelelő behelyezésekor kattanó hangot kell hallania.

4. lépés: A lemez kidobása

A lemez kidobásához kattintson a lemez ikonjára az asztalon, és húzza azt a szemetesbe. Alternatív megoldásként megnyomhatja a billentyűzet eject gombját, vagy használhatja magának a CD/DVD meghajtónak az eject gombját.

Néhány újabb MacBook modell, például a MacBook Air nem rendelkezik beépített CD/DVD-meghajtóval. Ebben az esetben külső meghajtót kell vásárolnia a MacBookhoz. Ezek a meghajtók a MacBook egyik USB-portjába csatlakoztathatók, és ugyanúgy működnek, mint a beépített meghajtó.

Bár a CD behelyezése a MacBookba egyszerű feladatnak tűnhet, fontos, hogy megfelelően végezzük, hogy elkerüljük a lemez vagy a MacBook sérülését. Ha követi az alábbi lépéseket, könnyedén behelyezheti és kiveheti a lemezeket a MacBookból.

FAQ
Hol van a lemezkiadó gomb a Macen?

A Mac számítógépen a lemezkiadó gomb a Mac modelljétől függ. A legtöbb Mac modellnél a lemezkiadó gomb a billentyűzeten található. A gomb úgy néz ki, mint egy felfelé mutató háromszög, alatta egy vízszintes vonallal. Általában a billentyűzet jobb felső sarkában található, az F12 billentyű mellett.

Ha a lemezkiadó gomb nem működik, akkor a „Command” és az „E” billentyű egyidejű lenyomva tartásával is megpróbálhatja kidobni a lemezt. Alternatívaként megpróbálhatja a lemez ikonját az asztalon lévő szemetes ikonra húzni, aminek szintén ki kell dobnia a lemezt.

Egyes újabb Mac modellekben, például a MacBook Air és a Retina kijelzővel ellátott MacBook Pro modellekben nincs lemezmeghajtó, így nincs fizikai kiadó gomb sem. Ezekben az esetekben a lemezt a Finder megnyitásával, a lemez kijelölésével, majd az oldalsávban a lemez neve melletti eject gombra kattintva dobhatja ki.

Hogyan nyithatok meg egy DVD-meghajtót a MacBook Pro gépemen?

A DVD-meghajtó megnyitása a MacBook Pro készüléken egyszerű folyamat. Az újabb MacBook Pro modellek azonban már nem rendelkeznek beépített DVD-meghajtóval. Ha régebbi MacBook Pro modellel rendelkezik, amely beépített DVD-meghajtóval rendelkezik, kövesse az alábbi lépéseket:

1. Keresse meg a DVD-meghajtót a MacBook Pro készülékén. Ez általában a laptop jobb oldalán található.

2. Nyomja meg a billentyűzeten lévő kioldógombot a DVD-meghajtó kinyitásához. Az eject gomb a billentyűzet jobb felső sarkában található, és egy felfelé mutató nyíllal van jelölve.

3. Ha a kioldógomb nem működik, megpróbálhatja a DVD-meghajtót a Finder programból is megnyitni. Nyisson egy új Finder ablakot a Dockban található Finder ikonra kattintva vagy a Command + N billentyűkombinációval. Keresse meg a DVD-meghajtót a bal oldali oldalsávban az Eszközök között. Kattintson a DVD-meghajtóra a kijelöléshez, majd kattintson a meghajtó melletti eject gombra.

4. Ha még mindig gondot okoz a DVD-meghajtó megnyitása, próbálja meg újraindítani a MacBook Pro-t, majd nyomja meg újra a kidobás gombot.

Ha a MacBook Pro nem rendelkezik beépített DVD-meghajtóval, akkor is használhat külső DVD-meghajtót filmnézéshez, szoftverek telepítéséhez vagy lemezek írásához. A külső DVD-meghajtót USB-kábellel csatlakoztathatja a MacBook Pro készülékhez. A csatlakoztatás után a meghajtónak meg kell jelennie a Finderben, és ugyanúgy meg tudja nyitni, mint egy beépített DVD-meghajtót.

Miért nincs a Macbookokban CD-meghajtó?

A Macbookok már nem rendelkeznek CD-meghajtóval, mivel az Apple a digitális letöltések és a felhőalapú tárolás felé helyezte át a hangsúlyt. A streamingszolgáltatások és a zenék, filmek és szoftverek online piactereinek elterjedésével a fizikai adathordozók, például a CD-k és DVD-k a mai digitális korban már kevésbé relevánsak. Ráadásul a CD-meghajtó eltávolításával a Macbook vékonyabbá és könnyebbé válik, ami nagyobb hordozhatóságot és kényelmet tesz lehetővé. Ez a döntés összhangban van az Apple fenntarthatóság és a hulladékcsökkentés iránti elkötelezettségével is, mivel a CD-k és DVD-k hozzájárulhatnak az elektronikai hulladékhoz és a környezetszennyezéshez. Ahelyett, hogy a fizikai adathordozókra hagyatkoznának, a Macbook-felhasználók különböző platformokon, például az iTunes-on, az Apple Music-on és az App Store-on keresztül férhetnek hozzá a digitális tartalmakhoz. Emellett szükség esetén külső CD-meghajtók is megvásárolhatók és csatlakoztathatók a Macbookhoz.

Van ejekciós billentyű a Macbook Airen?

Igen, a MacBook Airen van kilökő billentyű. Ez azonban attól függ, hogy milyen MacBook Air modellt használsz. Ha beépített optikai meghajtóval rendelkező MacBook Air-t használsz, akkor a billentyűzet jobb felső sarkában találod az eject gombot. Ezzel a billentyűvel ki tudja dobni az optikai meghajtóba behelyezett CD-ket vagy DVD-ket.

Ha viszont olyan újabb MacBook Air modellt használsz, amely nem rendelkezik beépített optikai meghajtóval, akkor a billentyűzeten nincs fizikai kilökő gomb. Ebben az esetben a külső optikai meghajtóba behelyezett CD vagy DVD kivetítésére a Command + E billentyűkombinációt használhatja. Alternatív megoldásként a lemez ikonját az asztalon lévő Trash (Kukába) ikonra is ráhúzhatja a kidobáshoz.

Fontos megjegyezni, hogy az újabb MacBook Air modellek a hagyományos merevlemezek helyett szilárdtest-meghajtókkal (SSD) rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy az adatvesztés elkerülése érdekében nem kell lemezeket kidobni. Ehelyett egyszerűen becsukhatod a MacBook Air fedelét, hogy alvó üzemmódba helyezd, vagy az Apple menü Leállítása opcióval kikapcsolhatod a számítógépet.