A szlogen egy rövid mondat vagy mondat, amely a webhelyed címe alatt jelenik meg, és célja, hogy összefoglalja, miről szól a webhelyed. Ez az első dolog, amit a látogatók látnak, amikor az oldaladra érkeznek, ezért fontos, hogy fülbemászó és emlékezetes legyen. Egy jó szlogen segíthet a látogatóknak megérteni, hogy miről szól a webhelye, és mire számíthatnak.
1. Legyen rövid és kedves
A szlogenje ne legyen több néhány szónál vagy egy rövid mondatnál. Könnyen olvashatónak és könnyen megjegyezhetőnek kell lennie. Kerülje a hosszú, bonyolult, nehezen érthető mondatokat.
A szlogen legyen emlékezetes és fülbemászó. Meg kell ragadnia a látogatók fejében, és arra kell késztetnie őket, hogy visszatérjenek. Használjon humort, szóvicceket vagy szójátékot, hogy a szlogenje kiemelkedjen.
A szlogenjének olyan kulcsszavakat kell tartalmaznia, amelyek leírják, hogy miről szól a webhelye. Ez segít abban, hogy webhelye megjelenjen a keresőmotorok találataiban, amikor az emberek ezekre a kulcsszavakra keresnek. Használjon olyan szavakat, amelyek relevánsak a webhelye szakterületéhez vagy témájához.
A szlogenjének tükröznie kell webhelye személyiségét és értékeit. Ne próbálj meg olyasvalaki lenni, aki nem vagy. Legyen hű önmagához és a márkájához.
1. Menjen a WordPress műszerfalára, és kattintson a „Megjelenés”, majd a „Testreszabás” menüpontra.
3. Írja be a szlogent, majd kattintson a „Mentés és közzététel” gombra a módosítások mentéséhez.
Ennyi! A szlogenednek most már láthatónak kell lennie az oldaladon. Ne feledje, hogy rövid, emlékezetes és hiteles legyen. A megfelelő szlogennel több látogatót vonzhat az oldalára, és maradandó benyomást kelthet.
A tagline egy rövid mondat, amelyet egy márka, termék vagy szolgáltatás bemutatására használnak. A tagline hozzáadása egy vállalat márkaépítési törekvéseihez segíthet kommunikálni a vállalat küldetését, értékeit vagy egyedi értékesítési ajánlatát.
A következő lépéseket kell követnie ahhoz, hogy a vállalat márkaépítési erőfeszítéseihez szlogent adjon hozzá:
1. Határozza meg a szlogen célját: A szlogen hozzáadása előtt fontos meghatározni a szlogen célját. A vállalat küldetésének kommunikálása a cél? Kiemeli a vállalat egyedi értékesítési ajánlatát? A márka ismertségének növelése? Ha a cél meghatározása megtörtént, könnyebb lesz olyan tagline-t létrehozni, amely hatékony.
2. Ötletek gyűjtése a szlogennel kapcsolatban: Miután a célt meghatároztuk, ideje ötletbörzét tartani a szlogenötletekhez. A szlogen legyen rövid, emlékezetes és könnyen érthető. Egyedülállónak is kell lennie, és meg kell különböztetnie a vállalatot a versenytársaktól.
3. Tesztelje a szlogent: Miután elkészült néhány szlogenlehetőség, tesztelje azokat egy fókuszcsoporttal vagy felméréssel. Ez segít meghatározni, hogy melyik szlogen rezonál a legjobban a célközönségre.
4. Vezesse be a szlogent: Miután kiválasztották a szlogent, azt minden márkaépítési törekvés során be kell vezetni, beleértve a vállalat weboldalát, a közösségi médiacsatornákat és a marketinganyagokat is.
Összességében a szlogen hozzáadása a vállalat márkaépítési erőfeszítéseihez segíthet kommunikálni a vállalat küldetését, értékeit vagy egyedi értékesítési ajánlatát. Az alábbi lépéseket követve olyan szlogent lehet létrehozni, amely hatékony és a célközönséggel összhangban van.
Több oka is lehet annak, hogy a tagline nem jelenik meg a WordPressben. Íme néhány lehetséges megoldás, amit kipróbálhatsz:
1. Ellenőrizze a téma beállításait: Egyes témáknál lehetőség van a tagline elrejtésére. Ellenőrizze a téma beállításait vagy dokumentációját, hogy megtudja, ez a helyzet.
2. Ellenőrizze a webhelycím és a szlogen beállításait: A WordPress műszerfalon lépjen a Beállítások > Általános menüpontra. Győződjön meg róla, hogy a „Tagline” mezőben megadta a címszót. Ha nem adtál meg címszót, vagy ha a mező üres, a címszó nem fog megjelenni.
3. Ellenőrizze a header.php fájlt: Ha Ön vagy valaki más szerkesztette a téma header.php fájlját, lehetséges, hogy a tagline kódot eltávolították vagy kikommentelték. Ellenőrizze a header.php fájlt, hogy a tagline kód jelen van-e, és nem kommentelték-e ki.
4. Törölje a gyorsítótárat: Előfordulhat, hogy a webhelyen végrehajtott változtatások a gyorsítótárazás miatt nem jelennek meg azonnal. Próbálja meg törölni a böngésző gyorsítótárát és az esetlegesen telepített gyorsítótárazási bővítményeket.
Ha egyik megoldás sem működik, hasznos lehet a téma fejlesztőjéhez vagy egy WordPress támogatási fórumhoz fordulni további segítségért.
Egy weboldalra szlogent írni azt jelenti, hogy néhány gondosan kiválasztott szóval meg kell ragadni a márka vagy a vállalat lényegét. Íme néhány követendő lépés:
1. Határozza meg a márkáját: Mielőtt tagline-t írhatna, tisztában kell lennie azzal, hogy mit képvisel a márkája. Milyen értékeket szeretne közvetíteni? Mi különbözteti meg Önt a versenytársaitól?
2. Határozza meg a célközönségét: Kinek szól a honlapja? Milyen igényeik és problémáik vannak? A szlogenjének közvetlenül hozzájuk kell szólnia.
3. Brainstorming: Kezdje azzal, hogy minél több ötletet leír. Ebben a szakaszban ne aggódjon amiatt, hogy ezek jók vagy rosszak – csak írjon le mindent papírra.
4. Finomítsa az ötleteit: Keressen olyan kulcsszavakat és kifejezéseket, amelyek megragadják a márkája lényegét. Gondolja át, mi teszi egyedivé a cégét, és hogyan tudja ezt néhány szóval kifejezni.
5. Legyen rövid és egyszerű: A jó szlogennek könnyen megjegyezhetőnek és könnyen kimondhatónak kell lennie. Törekedjen arra, hogy ne legyen több hat-nyolc szónál.
6. Tesztelje le: Ha már van néhány szlogen lehetősége, tesztelje őket a célközönségen. Kérjen visszajelzést arról, hogy mi az, ami rezonál rájuk, és mi az, ami nem.
7. Tegye emlékezetessé: A szlogen célja, hogy sokáig megmaradjon az emberek fejében, miután elhagyták a webhelyét. Használjon olyan nyelvet, amely fülbemászó és emlékezetes.
Ne feledje, hogy a szlogenje a márkaidentitás fontos része, ezért szánjon rá időt, hogy jól írja meg. Egy kis kreativitással és gondos kidolgozással olyan szlogennel állhat elő, amely valóban megragadja márkája lényegét.