Kevés frusztrálóbb dolog van annál, mint amikor megpróbálja bekapcsolni a laptopját, de nem kap választ. Még rosszabb, amikor már bedugta, de még mindig nem kapcsol be. Ennek több oka is lehet, de szerencsére a legtöbbjük túl sok gond nélkül javítható.
Először is ellenőrizze, hogy a tápkábel biztonságosan be van-e dugva mind a laptopba, mind a konnektorba. Néha a kábel meglazulhat, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy megfelelően van csatlakoztatva. Ha ez nem működik, próbálja meg más konnektorba dugni a kábelt, hátha ez változtat a helyzeten.
Ha úgy tűnik, hogy a tápkábel jól működik, a következő dolog, amit ellenőrizni kell, az akkumulátor. Ha a laptopja kivehető akkumulátorral rendelkezik, próbálja meg kivenni, majd visszatenni. Ellenőrizze, hogy megfelelően ül-e a rekeszében, és hogy az érintkezők tiszták-e. Ha a laptopja nem cserélhető akkumulátorral rendelkezik, lehet, hogy szakemberhez kell vinnie, hogy kicseréljék.
Egy másik lehetséges probléma, hogy maga a laptop túlmelegedett, és biztonsági intézkedésként leállt. Ez akkor fordulhat elő, ha a laptop alján vagy oldalán lévő szellőzőnyílások elzáródtak, vagy ha a belső ventilátor nem működik megfelelően. Próbálja meg áthelyezni a laptopot egy hűvösebb helyre, például egy asztalra vagy íróasztalra, és nézze meg, hogy ez segít-e. Ha nem, akkor lehet, hogy szakemberrel kell ellenőriztetnie a ventilátort vagy más belső alkatrészeket.
Végül a laptop tápegységével vagy töltőáramkörével is lehet probléma. Ez akkor fordulhat elő, ha a laptopot leejtették vagy más módon megsérült. Ebben az esetben el kell vinnie egy javítóműhelybe, hogy diagnosztizálják és javítsák.
Összefoglalva, ha laptopja nem kapcsol be, pedig be van dugva, ne essen pánikba. Ennek több oka is lehet, de a legtöbbjük könnyen orvosolható. Először a tápkábelt és az akkumulátort ellenőrizze, majd szükség esetén térjen át az összetettebb problémákra. Egy kis hibaelhárítással remélhetőleg pillanatok alatt újra működőképes lesz.