A két csatlakozóval rendelkező fejhallgatókat általában játékkonzolokhoz és régebbi eszközökhöz használják, de számítógépekhez is használhatók. Mivel azonban a legtöbb modern számítógépen csak egy fejhallgató-csatlakozó van, a kétcsatlakozós fejhallgatók csatlakoztatása némi kihívást jelenthet. De ne aggódjon, a kétcsatlakozós fejhallgatót a számítógépen működésre bírni valójában egyszerűbb, mint gondolná.
Először is azonosítania kell a fejhallgató két különböző csatlakozóját. Az egyik a fejhallgatóé, amely általában zöld színű, míg a másik a mikrofoné, amely általában rózsaszínű. Miután azonosította a csatlakozókat, egy elosztókábelt kell használnia, amelyet bármelyik elektronikai boltban megvásárolhat. Az elosztó kábel lehetővé teszi, hogy mindkét csatlakozót a számítógép egyetlen fejhallgató-csatlakozójához csatlakoztassa.
Miután megvásárolta az elosztókábelt, csatlakoztassa az elosztó fejhallgató-csatlakozóját a számítógép fejhallgató-portjához. Ezután csatlakoztassa az elosztó rózsaszín mikrofoncsatlakozóját a számítógép mikrofonportjához. Miután csatlakoztatta az elosztót a számítógéphez, csatlakoztassa a fejhallgató és a mikrofon csatlakozóját a fejhallgató megfelelő portjaiba az elosztón.
Ha a számítógép még mindig nem ismeri fel a fejhallgatót, akkor lehet, hogy módosítani kell a számítógép hangbeállításait. Menjen a számítógép hangbeállításaihoz, és válassza ki a Kimeneti és bemeneti eszközöket. Győződjön meg róla, hogy a kimeneti eszköz a fejhallgatóra, a bemeneti eszköz pedig a mikrofonra van beállítva. Ha a számítógép továbbra sem ismeri fel a fejhallgatót, próbálja meg újraindítani a számítógépet vagy frissíteni az audioillesztőprogramokat.
Összefoglalva, egy kétcsatlakozós fejhallgató csatlakoztatása a számítógéphez nem olyan bonyolult, mint amilyennek látszik. Egy elosztókábel használatával és a számítógép audiobeállításainak módosításával könnyedén működésre bírhatja a kétcsatlakozós fejhallgatót a számítógépen. Ezekkel az egyszerű lépésekkel maximalizálhatja a hangélményt, és élvezheti kedvenc játékait, zenéit és filmjeit a two-jacked headsetjével.
A kiegészítő fejhallgató csatlakoztatása a számítógéphez egyszerű folyamat. Az alábbi lépéseket kell követnie:
1. Határozza meg a fejhallgató típusát: Mielőtt folytatná a kiegészítő fejhallgató csatlakoztatását, azonosítania kell a fejhallgató típusát. Kétféle headset létezik – az egyik 3,5 mm-es jack-csatlakozóval, a másik USB-csatlakozóval rendelkezik.
2. Ellenőrizze a számítógép portjait: Miután azonosította a fejhallgató típusát, ellenőrizze a számítógép portjait. Ha a fejhallgató 3,5 mm-es csatlakozóval rendelkezik, keresse meg a számítógép audiocsatlakozóját. A legtöbb számítógépen külön csatlakozó van az audio bemenethez és kimenethez. Ha a fejhallgató USB-csatlakozóval rendelkezik, keressen egy USB-portot a számítógépén.
3. Csatlakoztassa a fejhallgatót: Csatlakoztassa a kiegészítő fejhallgatót a számítógép megfelelő portjához. Ha a fejhallgatónak 3,5 mm-es csatlakozója van, dugja be a számítógép audiocsatlakozójába. Ha a fejhallgató USB-csatlakozóval rendelkezik, dugja be a számítógép USB-portjába.
4. Konfigurálja a hangbeállításokat: Miután csatlakoztatta a fejhallgatót, konfigurálnia kell az audiobeállításokat a számítógépen. Lépjen a számítógép vezérlőpultján vagy a rendszerbeállításoknál az audiobeállításokhoz, és válassza a kiegészítő fejhallgatót alapértelmezett audioeszközként.
5. Tesztelje a fejhallgatót: Hogy megbizonyosodjon arról, hogy a fejhallgató megfelelően működik, tesztelje azt némi hang lejátszásával vagy hívással.
Ha ezeket az egyszerű lépéseket követi, könnyedén csatlakoztathat egy kiegészítő fejhallgatót a számítógépéhez, és jobb hangminőséget élvezhet hívások, videokonferenciák vagy zenehallgatás közben.
Ha a számítógépednek csak egyetlen hangcsatlakozója van, és külön fejhallgatóval és mikrofonnal rendelkező headsetet szeretnél használni, akkor az alábbi lépéseket követve splitter nélkül is használhatod a headsetet:
1. Először is csatlakoztassa a fejhallgatót a számítógép audiocsatlakozójához.
2. Miután a fejhallgatót bedugta, kattintson a jobb gombbal a feladatsor hangszóró ikonjára, és válassza a „Hangok” menüpontot.
3. A „Lejátszás” fülön a fejhallgatót eszközként kell megjelenítenie. Kattintson a jobb gombbal a headsetre, és válassza a „Set as Default Device” (Alapértelmezett eszközként való beállítás) lehetőséget.
4. Ezután lépjen a „Felvétel” fülre, és ismét kattintson a jobb gombbal a fejhallgatóra, majd válassza a „Beállítás alapértelmezett eszközként” lehetőséget.
5. Végül kattintson a „Felvétel” fülön a fejhallgató „Tulajdonságok” gombjára, majd kattintson a „Szintek” fülre.
6. Most állítsa be a mikrofon szintjét a kívánt beállításra, majd kattintson az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.
Miután követte ezeket a lépéseket, képesnek kell lennie arra, hogy egycsatlakozós fejhallgatóját osztó nélkül használja a számítógépén mind a hang-, mind a mikrofonfunkciókhoz. Felhívjuk azonban a figyelmét, hogy a hangminőség nem feltétlenül optimális elosztó nélkül, ezért a jobb hangminőség érdekében ajánlott külön hang- és mikrofoncsatlakozóval rendelkező külön fejhallgatót használni.
Több oka is lehet annak, hogy a fejhallgató nem működik a számítógépen. Íme néhány hibaelhárítási lépés, amelyet kipróbálhat:
1. Ellenőrizze, hogy a headset megfelelően be van-e dugva: Győződjön meg róla, hogy a headset megfelelően be van-e dugva a számítógép audiocsatlakozójába. Ha USB-s headsetről van szó, győződjön meg róla, hogy megfelelően van-e csatlakoztatva.
2. Ellenőrizze az audiobeállításokat: Ellenőrizze, hogy a számítógép audiobeállításai a megfelelő eszközre vannak-e beállítva. Kattintson a jobb gombbal a feladatsor hangerő ikonjára, és válassza a „Lejátszóeszközök” lehetőséget. Ellenőrizze, hogy a fejhallgatója van-e kiválasztva alapértelmezett eszközként.
3. Frissítse az illesztőprogramokat: Ellenőrizze, hogy a fejhallgató illesztőprogramjai naprakészek-e. Menjen a gyártó weboldalára, és töltse le a legújabb illesztőprogramokat.
4. Ellenőrizze a fizikai sérüléseket: Ellenőrizze a headsetet, hogy nincs-e rajta fizikai sérülés, például elszakadt vezeték vagy sérült fülkagyló. Ha a headset sérült, előfordulhat, hogy javításra vagy cserére van szükség.
5. Próbáljon ki egy másik fejhallgatót: Ha a fenti lépések egyike sem működik, próbáljon meg egy másik fejhallgatót használni, hogy kiderüljön, a probléma a számítógépével vagy magával a fejhallgatóval kapcsolatos.
Ha a fenti lépések egyike sem működik, lehetséges, hogy a számítógép hardver- vagy szoftverbeállításaival van probléma. Ebben az esetben a legjobb, ha további segítségért az ügyfélszolgálathoz fordul.