A hiperhivatkozások hatékony eszközök a prezentációk készítésekor. A hiperhivatkozásokkal könnyedén átirányíthatja közönségét bizonyos weboldalakra, dokumentumokra vagy akár más diákra a prezentáción belül. A Google Presentation megkönnyíti a hiperhivatkozások hozzáadását a diáihoz, és ebben a cikkben eligazítjuk, hogyan kell ezt megtenni.
Hiperhivatkozás hozzáadásához a Google Presentationben ki kell jelölnie a hivatkozni kívánt szöveget vagy objektumot. Ez lehet egy szó, kifejezés, kép vagy akár egy alakzat is.
Miután kiemelte a szöveget vagy objektumot, kattintson az eszköztáron a „Link beillesztése” ikonra. Ez az ikon úgy néz ki, mint egy láncszem.
Megjelenik egy párbeszédpanel, ahol megadhatja annak a weboldalnak, dokumentumnak vagy diának az URL-címét, amelyre hivatkozni szeretne. Kiválaszthatja azt is, hogy a prezentáción belül egy adott diára szeretne hivatkozni.
Kétféle hivatkozás közül választhat: „Szöveg” vagy „Kép”. Ha szöveges hiperhivatkozást szeretne létrehozni, válassza a „Szöveg” lehetőséget. Ha egy objektumra, például egy képre kíván hivatkozni, válassza a „Kép” lehetőséget.
Miután megadta az URL-t és kiválasztotta a hivatkozás típusát, kattintson az „Alkalmazás” gombra a hiperhivatkozás létrehozásához. Most már tesztelheti a hiperhivatkozást, ha rákattint, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a megfelelő helyre irányít.
Összefoglalva, a hiperhivatkozások egy hatékony eszköz, amely növelheti a Google bemutatásának hatékonyságát. Segítségükkel könnyedén elirányíthatja a hallgatóságot a prezentáción belüli konkrét információkhoz, dokumentumokhoz vagy diákhoz. A fent vázolt lépéseket követve könnyedén hozzáadhat hiperhivatkozásokat a Google Prezentációjához, és a következő szintre emelheti prezentációját.
Ha hiperhivatkozást szeretne beilleszteni a prezentációjába, kövesse az alábbi lépéseket:
1. Nyissa meg prezentációját a Microsoft PowerPoint programban.
2. Jelölje ki a prezentációjában azt a szöveget vagy objektumot, amelyet hiperhivatkozássá szeretne alakítani.
3. Kattintson a képernyő tetején található szalag Beszúrás lapjára.
4. Kattintson a Hiperhivatkozás gombra a Hivatkozások csoportban.
5. A Hiperhivatkozás beillesztése párbeszédpanelen válassza ki a létrehozni kívánt hivatkozás típusát. Hivatkozhat a számítógépén lévő weblapra vagy fájlra, vagy hivatkozhat a prezentáció egy másik diájára.
6. Ha weblapra szeretne hivatkozni, írja be az URL-címet a Cím mezőbe. Ha a számítógépén lévő fájlra szeretne hivatkozni, kattintson a Tallózás gombra a fájl megkereséséhez.
7. Ha a prezentáció egy másik diájára szeretne hivatkozni, válassza ki a diát a rendelkezésre álló diák listájából.
8. Kattintson az OK gombra a hiperhivatkozás beillesztéséhez.
9. A hiperhivatkozás teszteléséhez kattintson az imént összekapcsolt szövegre vagy objektumra, és győződjön meg róla, hogy az a megfelelő célhoz vezet.
Ne feledje, hogy a hiperhivatkozásokat takarékosan használja, és csak akkor, ha hozzáadott értéket képviselnek a prezentációhoz. A túl sok hiperhivatkozás zavaró lehet, és elveheti az üzenetét.
Több oka is lehet annak, hogy nem tud linket beszúrni a Google Slides-ban. Először is győződjön meg róla, hogy kijelölte azt a szöveget vagy objektumot, ahová a linket be szeretné illeszteni. Ezután kattintson a felső menüben a „Beszúrás” fülre, és válassza a „Link” lehetőséget. Ha ez a lehetőség szürke vagy nem elérhető, akkor lehetséges, hogy nincs szerkesztési jogosultsága a Google Slides fájlhoz, vagy a fájl tulajdonosa korlátozta a link beszúrását. Egy másik ok lehet, hogy a Google Slides egy elavult verzióját használja, és annak frissítése megoldhatja a problémát. Végül ellenőrizze az internetkapcsolatát, mivel a gyenge vagy instabil kapcsolat problémákat okozhat a linkek beillesztésével kapcsolatban.
Ha kattintható gombot szeretne létrehozni a Google Slides-ban, az alábbi lépéseket követheti:
1. Nyisson meg egy új vagy meglévő Google Slides prezentációt.
2. Kattintson az eszköztáron az alakzat ikonra, hogy egy alakzatot adjon hozzá a diához.
3. Válasszon egy olyan alakzatot, amelyet gombként szeretne használni, például téglalapot vagy kört.
4. Miután hozzáadta az alakzatot a diához, kattintson rá a kijelöléshez.
5. Kattintson az eszköztáron a link ikonra, vagy kattintson a jobb gombbal az alakzatra, és válassza a „Link” lehetőséget.
6. A „Link beillesztése” párbeszédpanelen adja meg azt az URL-címet, amelyre a gomb hivatkozni kíván.
7. A „Megnyitás új ablakban” jelölőnégyzet bejelölésével kiválaszthatja, hogy a hivatkozás egy új lapon nyíljon meg.
8. Kattintson az „Alkalmazás” gombra a hivatkozás mentéséhez és a gomb kattinthatóvá tételéhez.
9. Testreszabhatja a gomb megjelenését az alak színének megváltoztatásával, szöveg hozzáadásával vagy a méret beállításával.
A következő lépéseket követve olyan kattintható gombot hozhat létre a Google Dián, amely egy weboldalra, dokumentumra vagy más online erőforrásra mutat. Ez hasznos módja lehet annak, hogy interaktivitást és elkötelezettséget adjon a prezentációjához, és megkönnyítse a közönség számára a további információk vagy források elérését.
Számos oka lehet annak, hogy a hiperhivatkozás nem működik a PowerPoint prezentációban. Íme néhány lehetséges ok:
1. A hiperhivatkozás nincs megfelelően formázva: Győződjön meg róla, hogy a hiperhivatkozás megfelelően van-e formázva. A hivatkozásnak a megfelelő formátumban kell lennie (http://www.website.com), aláhúzottnak és kék színűnek kell lennie.
2. A hiperhivatkozás megszakadt: Ha a hiperhivatkozás által mutatott weboldalt törölték vagy áthelyezték, a hiperhivatkozás nem fog működni. Ellenőrizze, hogy a weboldal még aktív-e.
3. A hiperhivatkozás blokkolva van: Egyes vállalkozások blokkolnak bizonyos weboldalakat, ami megakadályozhatja a hiperhivatkozások működését. Ellenőrizze az informatikai részlegénél, hogy ez a helyzet.
4. A hiperhivatkozás nem kattintható: Ha a hiperhivatkozás nem kattintható, az azért lehet, mert a dián más objektumokkal van csoportosítva. Próbálja meg feloldani az objektumok csoportosítását, és nézze meg, hogy ez megoldja-e a problémát.
5. A hiperhivatkozás nincs engedélyezve: Ellenőrizze, hogy a hiperhivatkozások engedélyezve vannak-e a PowerPoint beállításaiban. Ehhez válassza a Fájl > Beállítások > Speciális menüpontot, és győződjön meg róla, hogy a „Hardveres grafikus gyorsítás letiltása” opció nincs bejelölve.
Ha a fenti megoldások egyike sem működik, további segítségért forduljon a Microsoft ügyfélszolgálatához.