A legfontosabb tulajdonságok, amelyeket egy értékesítési call center coachnak keresnie kell


Az értékesítési call center coach kritikus pozíció minden olyan szervezetben, amely telemarketingre vagy telefonos értékesítésre támaszkodik. Ők felelősek az értékesítési ügynökök csapatának motiválásáért, képzéséért és irányításáért, hogy elérjék a vállalat értékesítési céljait. A megfelelő coach felvétele elengedhetetlen az értékesítési call center sikeréhez, és ehhez a megfelelő kérdéseket kell feltennie az interjú során. Íme néhány alapvető interjúkérdés, amelyet fel kell tenni egy értékesítési call center coach pozícióra pályázó jelöltnek.

1. Milyen tapasztalata van az értékesítési csapatok edzésében?

Az első kérdés, amit fel kell tennie a jelöltnek, az értékesítési csapatok edzésében szerzett tapasztalatairól szól. Ideális esetben olyasvalakit szeretne, akinek van tapasztalata értékesítési szakemberek coachingjában az Ön iparágában vagy egy hasonló iparágban. Olyan személyt is keresnie kell, aki sikeresen segítette az értékesítési csapatokat a céljaik elérésében.

2. Hogyan motiválja a csapatát?

A motiváció kritikus tényező az értékesítési call center sikerének biztosításában. Olyan edzőt szeretne, aki képes inspirálni és motiválni a csapatát, hogy a legjobb teljesítményt nyújtsa. Kérdezze meg a jelöltet, hogyan motiválja a csapatát, milyen technikákat alkalmaz, és hogyan méri a sikert.

3. Hogyan kezeli az alulteljesítő értékesítési ügynököket?

Minden értékesítési call centerben vannak valamikor alulteljesítő értékesítési ügynökök. Olyan coachra van szüksége, aki képes azonosítani az értékesítési ügynök alulteljesítésének okait, és kidolgozni egy tervet a javulásuk elősegítésére. Kérdezze meg a jelöltet, hogyan kezelné az alulteljesítő értékesítési ügynököket, és milyen stratégiákkal segítené őket a javulásban.

4. Hogyan biztosítja, hogy csapata kövesse a vállalat értékesítési folyamatát és eljárásait?

A vállalat értékesítési folyamatának és eljárásainak követése kulcsfontosságú az értékesítési call center sikeréhez. Olyan coachot szeretne, aki biztosítani tudja, hogy csapata kövesse a vállalat által meghatározott eljárásokat és folyamatokat. Kérdezze meg a jelöltet, hogyan biztosítaná, hogy csapata kövesse a vállalat értékesítési folyamatát és eljárásait.

Összefoglalva, a megfelelő értékesítési call center coach felvétele alapvető fontosságú a vállalat telemarketing vagy telefonos értékesítési erőfeszítéseinek sikeréhez. Ha az interjú során felteszi a megfelelő kérdéseket, azonosíthatja azokat a jelölteket, akik rendelkeznek azokkal a lényeges tulajdonságokkal, amelyekkel motiválni, képezni és irányítani tudja értékesítési csapatát, hogy elérje vállalata értékesítési céljait.

FAQ
Melyek a 10 leggyakoribb interjúkérdés és válasz a call centerben?

Íme 10 leggyakoribb interjúkérdés és válaszminta call center pozíciókra:

1. Tudna mesélni korábbi call center tapasztalatairól?

Mintaválasz: „Korábban két call centerben dolgoztam, ahol tapasztalatot szereztem az ügyfélkérdések kezelésében, a panaszok megoldásában és a teljesítménycélok teljesítésében. Magabiztos vagyok abban, hogy képes vagyok kezelni a kihívást jelentő helyzeteket és kiváló ügyfélszolgálatot nyújtani.”

2. Hogyan kezeli a nehéz helyzetben lévő ügyfeleket?

Mintaválasz: „Nyugodt és professzionális maradok, aktívan meghallgatom az aggodalmaikat, és átérzem a helyzetüket. Arra összpontosítok, hogy olyan megoldást találjak, amely kielégíti az ügyfél igényeit, ugyanakkor összhangban van a vállalati irányelvekkel.”

3. Mik az erősségei ügyfélszolgálati képviselőként?

Minta válasz: „Kiváló kommunikátor vagyok, odafigyelek a részletekre és az ügyfelek igényeire, és ügyes vagyok a problémamegoldásban. Emellett erős időgazdálkodási készséggel rendelkezem, és egyszerre több feladatot is képes vagyok kezelni.”

4. Tudna példát mondani olyan esetre, amikor egy ügyfélért mindent megtett?

Minta válasz: „Az előző munkakörömben volt egy ügyfél, akinek gondjai voltak egy általa vásárolt termékkel. Rászántam az időt, hogy utánanézzek a problémának, és találtam egy olyan megoldást, amely nemcsak a problémát oldotta meg, hanem segített megelőzni a hasonló problémákat a jövőben. Az ügyfél rendkívül hálás volt, és pozitív visszajelzést hagyott a vállalatnak.”

5. Hogyan állít fel fontossági sorrendet a munkaterhelésében?

Mintaválasz: „A munkaterhelésemet a sürgősség és a fontosság alapján rangsorolom. Ügyelek arra, hogy először a sürgős ügyeket kezeljem, majd áttérek a kevésbé sürgető ügyekre. Arra is ügyelek, hogy teljesítsem a teljesítménycélokat és betartsam a vállalati irányelveket.”

6. Hogyan kezeli a nagy nyomást jelentő környezetet?

Mintaválasz: „Jól érzem magam a nagy nyomás alatt álló környezetben, és úgy tekintek rájuk, mint egy lehetőségre, hogy megmutassam a képességeimet és készségeimet. Fontossági sorrendet állítok fel a feladatok között, koncentrált maradok, és nyomás alatt is nyugodt maradok.”

7. Milyen tapasztalata van az értékesítéssel vagy upsellinggel kapcsolatban?

Minta válasz: „Korábbi munkakörömben nemcsak az ügyfelek megkereséseinek kezelése volt a feladatom, hanem további termékek vagy szolgáltatások népszerűsítése és értékesítése is. Jól ismerem az értékesítési technikákat, és megértem az ügyfelekkel való kapcsolatépítés fontosságát.”

8. Hogyan kezeli a visszajelzéseket vagy a kritikát?

Minta válasz: „Értékelem a visszajelzéseket, és a növekedés és a fejlődés lehetőségét látom bennük. Aktívan meghallgatom a visszajelzéseket, figyelembe veszem őket, és szükség szerint változtatok rajtuk.”

9. Hogyan kezel egy olyan helyzetet, amikor nem tudja a választ egy ügyfél kérdésére?

Mintaválasz: „Elnézést kérek, hogy nem tudom azonnal a választ, majd időt szánok a kutatásra és a megoldás megtalálására. Ha szükséges, eszkalálnám a kérdést egy olyan felettesemhez vagy kollégámhoz, aki esetleg nagyobb szakértelemmel rendelkezik.”

10. Miért szeretne call centerben dolgozni?

Mintaválasz: „Szeretek segíteni az embereknek és megoldást nyújtani a problémáikra. A call centerben való munka lehetővé teszi számomra, hogy ezt napi szinten tegyem, és egyben lehetőséget biztosít a vállalaton belüli növekedésre és fejlődésre.”