A nyomtató telepítése ijesztő feladat lehet, különösen, ha nincs CD-je. Szerencsére vannak alternatív módszerek a nyomtató CD használata nélküli telepítésére. Ebben az útmutatóban végigvezetjük a nyomtató CD nélküli telepítésének lépésein.
Mielőtt telepíthetné a nyomtatót, meg kell határoznia a nyomtató modelljét. A modellszámot általában magán a nyomtatón vagy a nyomtató dokumentációjában találja meg. Ha megvan a modellszám, az interneten rákereshet a nyomtató illesztőprogramjaira.
Miután azonosította a nyomtató modelljét, le kell töltenie a nyomtatóillesztőket. Az illesztőprogramokat általában a gyártó weboldalán találja meg. Ügyeljen arra, hogy a megfelelő operációs rendszert válassza ki, amelyet használ. Töltse le az illesztőprogramokat, és mentse el a számítógépére.
Miután letöltötte az illesztőprogramokat, csatlakoztassa a nyomtatót a számítógéphez. A nyomtatót a nyomtatóhoz mellékelt USB-kábellel csatlakoztassa a számítógéphez. Miután a nyomtatót csatlakoztatta, kapcsolja be.
Most, hogy a nyomtatót csatlakoztatta a számítógéphez, telepítenie kell a nyomtatóillesztőket. Navigáljon arra a helyre, ahová az illesztőprogramokat mentette, és kattintson duplán a letöltött fájlra. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat az illesztőprogramok telepítéséhez.
Az illesztőprogramok telepítése után már használhatja a nyomtatót. Tesztelje a nyomtatót egy tesztoldal nyomtatásával. Ha a tesztoldal sikeresen nyomtat, akkor a nyomtatót sikeresen telepítette.
Összefoglalva, a nyomtató telepítése CD nélkül nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik. Ha követi ezeket az egyszerű lépéseket, könnyedén telepítheti a nyomtatót, és pillanatok alatt elkezdhet nyomtatni. Ne feledje, mindig győződjön meg róla, hogy a nyomtató modelljéhez és operációs rendszeréhez megfelelő illesztőprogramokat töltötte le.
A HP nyomtató telepítése CD nélkül többféle módszerrel is lehetséges. A legegyszerűbb módja az illesztőprogramok és a szoftver letöltése a HP webhelyéről. A következő lépésekkel járjon el:
1. Látogasson el a HP webhelyére, és navigáljon a „Támogatás” oldalra.
2. Adja meg a nyomtató modellszámát, és válassza ki a használt operációs rendszert.
3. Töltse le a nyomtatójához tartozó illesztőprogramokat és szoftvercsomagot.
4. A letöltés befejezése után keresse meg a letöltött fájlt, és kattintson rá duplán a telepítési folyamat elindításához.
5. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a telepítési folyamat befejezéséhez.
Egy másik módszer az operációs rendszerhez tartozó beépített illesztőprogramok használata. A következő lépésekkel járjon el:
1. Csatlakoztassa a HP nyomtatót a számítógéphez egy USB-kábel segítségével.
2. Kapcsolja be a nyomtatót, és várja meg, amíg a számítógép felismeri azt.
3. Kattintson a Start menüre, és válassza a „Beállítások” vagy a „Vezérlőpult” lehetőséget.
4. Kattintson az „Eszközök és nyomtatók” vagy a „Nyomtatók és szkennerek” menüpontra.
5. Kattintson a „Nyomtató hozzáadása” gombra, és válassza ki a HP nyomtatót az elérhető nyomtatók listájából.
6. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a telepítési folyamat befejezéséhez.
Fontos megjegyezni, hogy egyes HP nyomtatók nem feltétlenül kompatibilisek bizonyos operációs rendszerekkel, ezért mindig érdemes ellenőrizni a kompatibilitást, mielőtt megpróbálja telepíteni a nyomtatót.
Nyomtató manuális hozzáadásához az alábbi lépéseket kell követnie:
1. lépés: Kattintson az asztalon a „Start” gombra, és válassza a „Beállítások” lehetőséget a lehetőségek listájából.
2. lépés: A Beállítások ablakban kattintson az „Eszközök” gombra az Eszközök beállításai oldal megnyitásához.
3. lépés: Az Eszközök oldalon kattintson az oldal bal oldalán található lehetőségek listájából a „Nyomtatók és szkennerek” menüpontra.
4. lépés: Kattintson az oldal tetején található „Nyomtató vagy szkenner hozzáadása” gombra.
5. lépés: A számítógép elkezdi keresni az elérhető nyomtatókat. Ha a nyomtatót nem találja meg automatikusan, kattintson a „A kívánt nyomtató nincs a listában” linkre a megtalált nyomtatók listája alatt.
6. lépés: Ezután válassza a „Nyomtató hozzáadása TCP/IP-cím vagy állomásnév használatával” lehetőséget, majd kattintson a „Tovább” gombra.
7. lépés: Adja meg a nyomtató IP-címét vagy állomásnevét, majd kattintson a „Tovább” gombra. Ha nem tudja a nyomtató IP-címét, azt általában a nyomtató kézikönyvében vagy a gyártóval való kapcsolatfelvétel útján tudja megadni.
8. lépés: A Windows most megpróbál csatlakozni a nyomtatóhoz. Ha sikerül, a rendszer felszólítja a nyomtatóillesztő-program telepítésére. Válassza ki a megfelelő illesztőprogramot, és kattintson a „Tovább” gombra.
9. lépés: Adjon nevet a nyomtatónak, és kattintson a „Tovább” gombra.
10. lépés: Végül válassza ki, hogy meg kívánja-e osztani a nyomtatót más felhasználókkal a hálózaton, és kattintson a „Tovább” gombra.
Most már a nyomtatót hozzá kell adni a számítógéphez, és készen áll a használatra.
Ha egy nyomtató nem szerepel a számítógépén, az alábbi lépésekkel manuálisan is hozzáadhatja:
1. Csatlakoztassa a nyomtatót a számítógéphez USB-kábelen keresztül, vagy csatlakoztassa a számítógépével azonos hálózathoz.
2. Kattintson a számítógépen a Start gombra, és válassza az „Eszközök és nyomtatók” menüpontot.
3. Kattintson az ablak tetején található „Nyomtató hozzáadása” gombra.
4. Válassza a „Helyi nyomtató hozzáadása” vagy a „Hálózati, vezeték nélküli vagy Bluetooth nyomtató hozzáadása” lehetőséget.
5. Helyi nyomtató hozzáadása esetén válassza ki a nyomtató portját (általában USB). Hálózati nyomtató hozzáadása esetén válassza ki a nyomtatót az elérhető nyomtatók listájából, vagy adja meg a nyomtató IP-címét.
6. Kövesse az utasításokat a nyomtatóillesztő-program telepítéséhez, majd kattintson a „Befejezés” gombra.
7. A nyomtatónak most már szerepelnie kell az „Eszközök és nyomtatók” ablakban, és ha kívánja, kiválaszthatja alapértelmezett nyomtatóként.
Ha a nyomtató a fenti lépések után sem szerepel a listában, keresse meg a gyártó weboldalán a legújabb illesztőprogramot, és telepítse azt manuálisan.