A társadalombiztosítási szám hatása a háttérellenőrzésre


A háttérellenőrzések minden vállalat felvételi folyamatának alapvető részévé váltak. A munkáltatók biztosítani akarják, hogy a szervezetük számára megfelelő jelöltet vesznek fel. A háttérellenőrzés egyik leggyakrabban alkalmazott módszere a jelölt társadalombiztosítási számának (SSN) felhasználása.

A társadalombiztosítási szám egy kilencjegyű egyedi szám, amelyet az egyének adóügyi célú azonosítására használnak. A munkáltatók általánosan használják háttérellenőrzésre és a jelölt személyazonosságának ellenőrzésére. Az SSN szám rengeteg információt szolgáltathat egy jelöltről, beleértve a foglalkoztatási előéletét, a hiteltörténetét, a bűnügyi nyilvántartását és még sok mást.

A társadalombiztosítási szám háttérellenőrzésre történő felhasználása legális, amennyiben a munkáltató betartja a tisztességes hitelinformációs törvény (FCRA) által meghatározott irányelveket. Az FCRA előírja, hogy a munkáltatóknak a háttérellenőrzés elvégzése előtt be kell szerezniük a jelölt írásbeli hozzájárulását, és a jelentés másolatát át kell adniuk a jelöltnek, ha az eredmények alapján hátrányos intézkedést hoznak.

A társadalombiztosítási számok háttérellenőrzésekhez való felhasználásával kapcsolatban azonban vannak aggályok. Az egyik fő aggály a személyazonossággal való visszaélés lehetősége. Ha egy jelölt SSN-je rossz kezekbe kerül, azt hitelszámlák nyitására, hitelfelvételre és egyéb csalások elkövetésére lehet felhasználni.

További aggodalomra ad okot, hogy egyes jelöltek hiteljelentéseiben vagy bűnügyi nyilvántartásában hibák lehetnek, amelyek a társadalombiztosítási számukhoz kapcsolódnak. Ez hamis jelentésekhez vezethet, amelyek negatívan befolyásolhatják a jelölt esélyeit a felvételre.

Ezen aggályok minimalizálása érdekében a munkáltatóknak csak szükség esetén szabad a társadalombiztosítási számokat háttérellenőrzésre használniuk, és lépéseket kell tenniük az információk védelme érdekében. Ez magában foglalja az információk biztonságos tárolását és a hozzáférés korlátozását csak azokra, akiknek szükségük van rá.

Összefoglalva, a társadalombiztosítási számok háttérellenőrzésre történő felhasználása értékes információkat nyújthat a munkáltatók számára, de potenciális kockázatokkal is jár. A munkáltatóknak be kell tartaniuk az FCRA által meghatározott iránymutatásokat, és lépéseket kell tenniük az információk védelme érdekében, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak a felvételről, miközben a jelöltek adatait biztonságban tartják.

FAQ
Mit lehet ellenőrizni az SSN segítségével?

A társadalombiztosítási szám (SSN) egy egyedi azonosító, amelyet az Egyesült Államok kormánya adózási és azonosítási célokból rendel az egyénekhez. A munkáltatók gyakran használják az SSN-t a munkavállaló személyazonosságának és az Egyesült Államokban való munkavállalásra való jogosultságának ellenőrzésére.

A humán erőforrás területén az SSN-t elsősorban a háttérellenőrzések elvégzésére és a munkavállaló személyazonosságának ellenőrzésére használják. Ezek a háttérellenőrzések magukban foglalhatják a büntetett előéletet, a hiteltörténetet és egyéb nyilvános nyilvántartásokat. A munkáltatók arra is használhatják az SSN-t, hogy ellenőrizzék a munkavállaló iskolai végzettségét és foglalkoztatási előéletét, valamint az olyan juttatásokra való jogosultságát, mint az egészségbiztosítás és a nyugdíjbiztosítás.

Fontos megjegyezni, hogy az SSN-ek használatát szövetségi és állami törvények szabályozzák, és a munkáltatóknak lépéseket kell tenniük ezen információk titkosságának és biztonságának védelme érdekében. A munkáltatóknak be kell szerezniük a munkavállaló beleegyezését is, mielőtt bármilyen háttérellenőrzést végeznének, vagy harmadik féllel megosztanák az SSN-számot.

Mire használják a munkáltatók az SSN-t?

A munkáltatók a társadalombiztosítási számokat (SSN) számos, a humánerőforrás-gazdálkodással kapcsolatos célra használják. Először is, az SSN-t a munkáltatók arra használják, hogy a felvételi eljárás során ellenőrizzék alkalmazottaik személyazonosságát. Ez segít megbizonyosodni arról, hogy a felvenni kívánt személy az, akinek mondja magát, és hogy rendelkezik az Egyesült Államokban való munkavállaláshoz szükséges engedéllyel.

Másodszor, a munkáltatók az SSN-t adóbevallási célokra használják. A munkáltatóknak az SSN használatával kell jelenteniük az alkalmazottak jövedelmét és a visszatartott összegeket az Internal Revenue Service (IRS) felé. Ez a bérszámfejtési folyamat fontos része, és segít annak biztosításában, hogy a munkavállalók befizessék az adók méltányos részét.

Harmadszor, az SSN-t a munkáltatók a potenciális munkavállalók háttérellenőrzéséhez használják. Ez különösen fontos olyan munkakörök esetében, amelyek magasabb szintű biztonsági ellenőrzést igényelnek, vagy olyan munkakörök esetében, amelyekben veszélyeztetett csoportokkal, például gyermekekkel vagy idősekkel kell dolgozni. A munkáltatók az SSN-t felhasználhatják az egyén büntetett előéletének, hiteltörténetének és egyéb releváns háttérinformációk ellenőrzésére.

Végül az SSN-t a munkáltatók arra használják, hogy pontos nyilvántartást vezessenek alkalmazottaikról. Ez magában foglalja a foglalkoztatási előzmények, a bérinformációk és más fontos, foglalkoztatással kapcsolatos adatok nyomon követését. Ezek az információk segítik a munkáltatókat abban, hogy megalapozott döntéseket hozzanak az előléptetésekkel, emelésekkel és egyéb foglalkoztatással kapcsolatos ügyekkel kapcsolatban.

Összességében az SSN munkáltatók általi használata a humánerőforrás-gazdálkodás fontos részét képezi. Segít biztosítani a munkavállalók megfelelő azonosítását, az adók befizetését és a háttérellenőrzések szükség szerinti elvégzését.

Használható-e az SSN a foglalkoztatási előzmények ellenőrzésére?

A társadalombiztosítási számokat (SSN) a munkáltatók felhasználhatják az álláspályázók és a munkavállalók személyazonosságának ellenőrzésére, de nem használhatók közvetlenül a foglalkoztatási előzmények ellenőrzésére. A munkáltatók azonban felhasználhatják a jelölt SSN-számát a háttérellenőrzéshez, amely magában foglalhatja a korábbi foglalkoztatási előzmények ellenőrzését is.

A háttérellenőrzés során a munkáltató többféle módszert is alkalmazhat a foglalkoztatási előzmények pontosságának ellenőrzésére, például felveheti a kapcsolatot a jelölt önéletrajzában vagy jelentkezési lapján szereplő korábbi munkáltatókkal, felülvizsgálhatja az adóügyi dokumentumokat, vagy harmadik fél háttérellenőrzési szolgáltatását veheti igénybe.

Fontos megjegyezni, hogy a munkáltatóknak szigorú szabályokat kell betartaniuk a háttérellenőrzés során, beleértve a jelölt írásbeli beleegyezésének beszerzését és a Fair Credit Reporting Act (FCRA) által meghatározott irányelvek betartását. Emellett a munkáltatóknak ügyelniük kell arra is, hogy ne diszkriminálják a jelölteket a foglalkoztatási előéletük alapján, mivel ez sértheti a diszkriminációellenes törvényeket.