A mai világban a számítógép a munka és a szabadidős tevékenységek elengedhetetlen eszköze. A laptop hosszabb ideig történő használata azonban kényelmetlenséghez, sőt, akár fájdalomhoz is vezethet. Az egyik megoldás erre a problémára az, ha egy külső monitort használ elsődleges kijelzőként. Ez nem csak a testtartását javítja, de a nagyobb képernyő révén a termelékenységét is növeli. Íme, hogyan állíthatja be.
Az első lépés a külső monitor csatlakoztatása a laptopjához. Ezt HDMI, VGA vagy DisplayPort kábellel teheti meg, attól függően, hogy a laptopon és a monitoron milyen portok állnak rendelkezésre. Miután csatlakoztatta a kábeleket, kapcsolja be a monitort és a laptopot.
Miután a külső monitor csatlakoztatva van, konfigurálnia kell a kijelző beállításait a laptopján. Ehhez kattintson a jobb gombbal az asztalon, és válassza a „Kijelző beállítások” lehetőséget. A „Kijelzőbeállítások” ablakban két kijelzőt fog látni „1” és „2” felirattal. Az „1” kijelző a laptopja, a „2” kijelző pedig a külső monitora.
Kiválaszthatja, hogy a laptop képernyőjét duplikálja a külső monitoron, vagy kiterjesztheti az asztalt a külső monitorra. Az asztal kiterjesztéséhez kattintson az „Asztal kiterjesztése erre a kijelzőre” jelölőnégyzetre. Ez lehetővé teszi az ablakok és alkalmazások áthelyezését a laptop képernyőjéről a külső monitorra.
A kijelző beállításainak konfigurálása után szükség lehet a monitor beállításainak módosítására a megtekintési élmény optimalizálása érdekében. Ezt a monitor képernyőn megjelenő kijelző (OSD) menüjének megnyitásával teheti meg. Az OSD menü lehetővé teszi a monitor fényerejének, kontrasztjának, színének és egyéb beállításainak módosítását.
Ha a külső monitort elsődleges kijelzőként szeretné használni, akkor azt fő kijelzőként kell beállítania. Ehhez térjen vissza a „Kijelző beállítások” ablakba, és kattintson a külső monitora melletti „Legyen ez a fő kijelzőm” jelölőnégyzetre.
Összefoglalva, a külső monitor elsődleges kijelzőként való használata javíthatja a testtartást és növelheti a termelékenységet. Kövesse a fenti lépéseket a külső monitor csatlakoztatásához és a kijelző beállításainak konfigurálásához, hogy optimalizálja a megtekintési élményt.
A következő lépéseket követve kényszerítheti laptopját külső monitor használatára:
1. Csatlakoztassa a laptopot a külső monitorhoz egy VGA, DVI vagy HDMI kábel segítségével.
2. Kapcsolja be a laptopot és a külső monitort.
3. Nyomja meg a billentyűzeten a „Windows” + „P” billentyűt. Ezzel megnyílik a „Projekt” menü.
4. A „Projekt” menüből válassza a „Kiterjesztés” lehetőséget.
5. A laptopnak most már észlelnie kell a külső monitort, és második képernyőként kell használnia.
Ha a laptop nem érzékeli automatikusan a külső monitort, akkor a következő lépésekkel próbálkozhat:
1. Kattintson a jobb gombbal az asztalon, és válassza a „Megjelenítési beállítások” lehetőséget.
2. Görgessen lefelé a „Több kijelző” szakaszig.
3. Kattintson a legördülő menüre, és válassza az „Asztal kibővítése” lehetőséget.
4. A laptopnak most már észlelnie kell a külső monitort, és második képernyőként kell használnia.
Ha továbbra is problémái vannak, akkor lehet, hogy frissítenie kell a kijelzőillesztő-programokat, vagy ellenőriznie kell a laptop és a külső monitor közötti kapcsolatokat.
Ahhoz, hogy a Displayport legyen az elsődleges monitora, az alábbi lépéseket kell követnie:
1. Csatlakoztassa a Displayport-monitort a számítógép Displayport portjához.
2. Kattintson a jobb gombbal az asztalon, és válassza a „Megjelenítési beállítások” lehetőséget a kontextusmenüből.
3. A Megjelenítési beállítások ablakban megjelenik a számítógéphez csatlakoztatott összes monitor. Határozza meg azt a monitort, amelyet elsődleges monitorként szeretne beállítani.
4. Kattintson arra a monitorra, amelyet elsődleges monitornak szeretne beállítani, majd görgessen lefelé a „Több kijelző” szakaszig.
5. Kattintson a „Több kijelző” alatti legördülő menüre, és válassza az „Asztal kibővítése” lehetőséget, ha még nincs kiválasztva.
6. Görgessen lefelé a „Több kijelző” szakaszhoz, és válassza ki azt a monitort, amelyet elsődleges monitornak kíván beállítani.
7. Miután kiválasztotta az elsődleges monitornak beállítandó monitort, görgessen lefelé a „Multiple displays” (Több kijelző) szakaszhoz, és jelölje be a „Make this my main display” (Ez legyen a fő kijelzőm) melletti négyzetet.
8. Kattintson az „Apply” (Alkalmazás) gombra a módosítások mentéséhez.
9. Miután elvégezte ezeket a módosításokat, a Displayport monitora elsődleges monitorként lesz beállítva.
Ahhoz, hogy az ablakok az elsődleges monitoron nyíljanak meg, a Windows operációs rendszerben módosítania kell a kijelző beállításait. Az alábbi lépéseket kell követnie:
1. Kattintson a jobb gombbal az asztalon, és válassza a „Megjelenítési beállítások” lehetőséget.
2. Görgessen le a „Több kijelző” szakaszhoz, és győződjön meg róla, hogy az „Asztal kiterjesztése” van kiválasztva.
3. Kattintson az „Azonosítás” gombra, hogy megnézze, melyik monitor van elsődleges monitornak kijelölve (egy „1” számnak kell rajta lennie).
4. Kattintson a „Display resolution” (Kijelző felbontása) hivatkozásra, és győződjön meg róla, hogy a felbontás az elsődleges monitor ajánlott beállítására van beállítva.
5. Kattintson a „Speciális megjelenítési beállítások” hivatkozásra, és győződjön meg róla, hogy a „Több kijelző” beállítása „Asztal kiterjesztése” beállításra van állítva.
6. Görgessen le a „Kijelzőadapter tulajdonságai” szakaszhoz, és kattintson a „Monitor” fülre.
7. Győződjön meg róla, hogy a felsorolt monitor az elsődleges monitor (egy pipa kell legyen mellette).
8. Kattintson a „Set as Default” gombra, hogy az elsődleges monitora legyen az összes ablak alapértelmezett monitora.
Miután elvégezte ezeket a lépéseket, minden újonnan megnyitott ablaknak automatikusan az elsődleges monitoron kell megjelennie.