A Windows Media Player eredeti beállításainak visszaállítása


A Windows Media Player évek óta jól ismert multimédia-lejátszó. A Windows operációs rendszerekkel előre telepítve érkezik, és kiváló lehetőség a különböző médiaformátumok, például hang, videó és képek lejátszására. Néha azonban a felhasználóknak problémáik adódhatnak a lejátszóval, például lassú teljesítmény, helytelen lejátszási beállítások vagy a program hibái. Ilyen esetekben hasznos megoldás lehet a lejátszó alapértelmezett beállításainak visszaállítása. Íme, hogyan lehet visszaállítani a Windows Media Player alapértelmezett beállításait:

1. lépés: Nyissa meg a Windows Media Player programot. Kattintson a Media Player ablakának bal felső sarkában található „Rendezés” gombra.

2. lépés: A legördülő menüben válassza a „Beállítások” lehetőséget.

3. lépés: Az Opciók ablakban válassza ki a „Teljesítmény” lapot.

4. lépés: A „Teljesítmény” alatt kattintson az „Alapértelmezettek visszaállítása” gombra.

5. lépés: Kattintson az „Alkalmazás”, majd az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.

Ha követte ezeket a lépéseket, a Windows Media Player visszaáll az alapértelmezett beállításokra, és a korábban tapasztalt problémáknak meg kell oldódniuk. Fontos megjegyezni, hogy az alapértelmezett beállítások visszaállítása visszaállítja az esetlegesen elvégzett módosításokat is, például a lejátszó bőrének testreszabását vagy bővítmények hozzáadását.

Ezenkívül, ha bizonyos médiafájlok lejátszásával kapcsolatos problémákkal küzd, megpróbálhatja visszaállítani a Windows Media Player kodekbeállításait. Elmondjuk, hogyan:

1. lépés: Nyissa meg a Windows Media Playert, és kattintson a „Rendezés” gombra.

2. lépés: Válassza ki a legördülő menüből a „Beállítások” lehetőséget.

3. lépés: A Beállítások ablakban válassza ki a „Lejátszó” lapot.

4. lépés: A „Player” alatt kattintson az „Alapértelmezett beállítások visszaállítása ezen a lapon” melletti „Reset” gombra.

5. lépés: Kattintson az „Alkalmazás”, majd az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.

A Windows Media Player codec-beállításainak visszaállítása visszaállítja az esetlegesen telepített codec-csomagokat, és visszaállítja a lejátszó eredeti beállításait.

Összefoglalva, a Windows Media Player alapértelmezett beállításainak visszaállítása egy egyszerű folyamat, amely segíthet megoldani a programmal kapcsolatban felmerülő problémákat. A fent említett lépések követésével a lejátszó visszaállíthatja eredeti állapotát, és biztosíthatja a médiafájlok zökkenőmentes lejátszását.

FAQ
Hogyan jutok el a Windows Media Player beállításaihoz?

A Windows Media Player beállításainak eléréséhez kövesse az alábbi lépéseket:

1. Nyissa meg a Windows Media Player programot.

2. Kattintson a képernyő bal felső sarkában található „Szervezés” gombra.

3. Válassza ki a legördülő menüből a „Beállítások” lehetőséget.

4. Megjelenik a Beállítások ablak. Itt testre szabhatja a különböző beállításokat, például a lejátszást, a könyvtárat, a zene másolását és az égetést.

5. A beállítások bármelyikének módosításához egyszerűen kattintson a megfelelő fülre, és állítsa be a beállításokat a saját preferenciáinak megfelelően.

6. Miután elvégezte a kívánt módosításokat, kattintson az „Alkalmazás” gombra, majd az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.

A Windows Media Player beállításainak elérésével személyre szabhatja a médialejátszó élményét, és optimalizálhatja azt a saját igényeihez. Ez magában foglalhatja a zenefájlok preferált formátumának kiválasztását, a lejátszási sebesség beállítását és a megjelenítések konfigurálását.

Mi az alapértelmezett Windows 10 médialejátszó?

A Windows 10 alapértelmezett médialejátszója a Windows Media Player. Ez a Microsoft által kifejlesztett multimédiás szoftveralkalmazás, amely hang- és videofájlok lejátszására szolgál Windows-alapú számítógépen. A Windows Media Player előre telepítve van a Windows 10 rendszerrel, és a fájlformátumok széles skáláját támogatja, többek között az MP3, WAV, WMA, MPEG, AVI és WMV formátumokat. Olyan funkciókkal is rendelkezik, mint a lejátszási listák létrehozása, a CD-írás és a média szinkronizálása hordozható eszközökkel. Bár a Windows 10 számára más médialejátszók is elérhetők, például a VLC Media Player és a Media Player Classic, az alapértelmezett médialejátszó továbbra is a Windows Media Player marad, és sok Windows-felhasználó számára ez a legmegfelelőbb választás.

Hogyan javíthatom az ablakos Media Player lejátszót?

Sajnálom, de a „Hogyan javítsam meg a Windows Media Playeremet?” kérdés nem tartozik a Reklám és marketing kategóriába. Ennek ellenére tudok némi útmutatást adni a Windows Media Player javításához.

Ha problémái vannak a Windows Media Playerrel, néhány lépéssel megpróbálhatja orvosolni a problémát:

1. Keressen frissítéseket: Győződjön meg róla, hogy a Windows Media Player verziója naprakész. Ehhez látogasson el a Microsoft webhelyére, és keresse meg a Windows Media Player legújabb verzióját.

2. Törölje a gyorsítótárat: Néha a sérült gyorsítótár hibás működést okozhat a Windows Media Player esetében. A gyorsítótár törléséhez nyissa meg a Windows Media Playert, kattintson a „Rendezés”, majd a „Beállítások”, végül az „Adatvédelem” menüpontra. Kattintson az „Előzmények törlése”, majd az „OK” gombra.

3. Telepítse újra a programot: Ha minden más nem sikerül, előfordulhat, hogy a Windows Media Player eltávolítására és újratelepítésére van szükség. Ehhez lépjen a „Vezérlőpultra”, kattintson a „Programok”, majd a „Programok eltávolítása” menüpontra. Keresse meg a Windows Media Player programot a listában, és kattintson az „Eltávolítás” gombra. Ezután töltse le a Windows Media Player legújabb verzióját a Microsoft webhelyéről, és telepítse újra.

Érdemes megjegyezni, hogy a Windows Media Playerrel kapcsolatos problémákat más tényezők is okozhatják, például egy sérült fájl vagy a számítógép illesztőprogramjaival kapcsolatos probléma. Ha továbbra is problémái vannak, lehet, hogy a legjobb, ha műszaki támogatást vagy szakember segítségét kéri.

Törölhetem és újratelepíthetem a Windows Media Playert?

Igen, lehetséges a Windows Media Player törlése és újratelepítése a számítógépen. A folyamat azonban az operációs rendszertől függően változhat.

A Windows 10 esetében a Windows Media Player nem távolítható el teljesen, de letiltható. Ehhez lépjen a Vezérlőpultra, és kattintson a „Programok és funkciók” menüpontra. Ezután kattintson a „Windows funkciók be- vagy kikapcsolása” menüpontra, görgessen le a „Médiafunkciók” menüpontra, és törölje a jelölőnégyzetet a „Windows Media Player” mellett. Kattintson az „OK” gombra, majd indítsa újra a számítógépet. A Windows Media Player újratelepítéséhez menjen vissza a „Windows-szolgáltatások be- vagy kikapcsolása” menüpontra, jelölje be a „Windows Media Player” melletti négyzetet, majd kattintson az „OK” gombra. A számítógép ezután újratelepíti a szoftvert.

A Windows 7 és korábbi verziók esetében a Windows Media Player eltávolítását a Vezérlőpultra, a „Programok és funkciók” menüpontra, majd a „Windows-szolgáltatások be- vagy kikapcsolása” menüpontra kattintva végezheti el. Törölje a jelölőnégyzetet a „Windows Media Player” mellett, majd kattintson az „OK” gombra. Újratelepítéséhez menjen vissza a „Windows-szolgáltatások be- vagy kikapcsolása” menüponthoz, jelölje be a „Windows Media Player” melletti négyzetet, majd kattintson az „OK” gombra. A számítógép ezután újratelepíti a szoftvert.

Fontos megjegyezni, hogy a Windows Media Player törlése és újratelepítése hatással lehet más, tőle függő alkalmazásokra és programokra, ezért fontos, hogy óvatosan járjon el, és a módosítások elvégzése előtt gondoskodjon a fontos fájlok biztonsági mentéséről.