Az Ubuntu egy népszerű Linux-disztribúció, amely felhasználóbarát felületéről és egyszerű használatáról ismert. A vezeték nélküli kapcsolat beállítása Ubuntun néha azonban kihívást jelenthet, különösen, ha Atheros vezeték nélküli kártyával rendelkezik. Ebben az útmutatóban végigvezetjük az Atheros vezeték nélküli kártya telepítésének lépésein az Ubuntuban.
Mielőtt elkezdené, meg kell győződnie arról, hogy Atheros vezeték nélküli kártyája van. Ezt úgy teheti meg, hogy megnyitja a terminált, és beírja a következő parancsot:
Ez megmutatja a rendszerében lévő hálózati eszközök listáját. Ha látja az Atheros bejegyzést, akkor van Atheros vezeték nélküli kártyája.
A következő lépés a szükséges csomagok telepítése. Nyissa meg a terminált, és írja be a következő parancsot:
Ez telepíti a szükséges csomagokat az Atheros vezeték nélküli illesztőprogram lefordításához és telepítéséhez.
A következő lépés az Atheros vezeték nélküli illesztőprogram letöltése és lefordítása. Ezt az alábbi lépésekkel teheti meg:
git clone https://github.com/erikarn/ath9k_htc.git
cd ath9k_htc
make
sudo make install
Az utolsó lépés az illesztőprogram betöltése. Ezt úgy teheti meg, hogy megnyitja a terminált, és beírja a következő parancsot:
Ez betölti az Atheros vezeték nélküli illesztőprogramot, és engedélyezi a vezeték nélküli kapcsolatot az Ubuntu rendszerén.
Összefoglalva, a vezeték nélküli kapcsolat beállítása az Ubuntun egy Atheros vezeték nélküli kártyával kihívást jelenthet, de ezekkel a lépésekkel gyerekjáték lesz. Ha követi ezt az útmutatót, telepítheti az Atheros vezeték nélküli illesztőprogramot, és élvezheti a vezeték nélküli kapcsolatot az Ubuntu rendszerén.
Több oka is lehet annak, hogy a WIFI-adaptere nem működik Linuxon. Íme néhány lehetséges megoldás:
1. Ellenőrizze, hogy a WIFI-adaptert felismeri-e a Linux – Ezt úgy teheti meg, hogy megnyitja a terminált, és beírja az „lspci” vagy „lsusb” parancsot, attól függően, hogy milyen típusú adapterrel rendelkezik. Ez megmutatja a számítógéphez csatlakoztatott eszközök listáját. Ha az adaptered nem szerepel a listában, akkor lehet, hogy nem kompatibilis a Linuxszal.
2. Ellenőrizze, hogy a WIFI adapter illesztőprogramja telepítve van-e – A Linuxnak a legtöbb eszköz megfelelő működéséhez illesztőprogramokra van szüksége. A terminálban az „lsmod” beírásával ellenőrizheti, hogy a WIFI-adaptere illesztőprogramja telepítve van-e. Ha nem látja az illesztőprogramot a listában, akkor lehet, hogy telepítenie kell.
3. Telepítse a WIFI-adapterhez tartozó illesztőprogramot – A WIFI-adapterhez tartozó illesztőprogramot megkeresheti a gyártó webhelyén vagy egy keresőmotor segítségével. Ha megvan az illesztőprogram, akkor a megadott utasításokat követve telepítheti azt.
4. Ellenőrizze, hogy a WIFI-adapter be van-e kapcsolva – Néhány laptopon van egy kapcsoló vagy funkcióbillentyű, amellyel a WIFI-adapter be- és kikapcsolható. Ellenőrizze, hogy az adapter engedélyezve van-e.
5. Ellenőrizze a hálózati beállításokat – Előfordulhat, hogy a hálózati beállításokat módosítani kell ahhoz, hogy a WIFI-adapter megfelelően működjön. A hálózati beállításokat a rendszertálca hálózati ikonjára kattintva érheti el.
Ha a fenti megoldások egyike sem működik, akkor előfordulhat, hogy hardverprobléma van a WIFI-adapterrel. Ebben az esetben szükség lehet az adapter cseréjére, vagy további segítségért forduljon a gyártóhoz.
A vezeték nélküli adapter engedélyezéséhez az Ubuntuban az alábbi lépéseket követheti:
1. Először is nyissa meg a Terminált az Ubuntuban a Ctrl+Alt+T billentyűkombinációval.
2. Írja be a „sudo apt-get update” parancsot, és nyomja meg az Entert a rendszer frissítéséhez.
3. Ezután írja be a „sudo apt-get install firmware-b43-installer” parancsot, és nyomja meg az Entert a vezeték nélküli adapter firmware-jének telepítéséhez.
4. A telepítés befejezése után írja be a „sudo modprobe b43” parancsot, és nyomja meg az Entert a firmware betöltéséhez a kernelbe.
5. Végül az „iwconfig” parancs beírásával és az Enter megnyomásával ellenőrizheti, hogy a vezeték nélküli adapter engedélyezett-e. Ha a vezeték nélküli adapter engedélyezve van, akkor látnia kell egy „wlan0” feliratú részt a vezeték nélküli hálózatra vonatkozó információkkal.
Ha a fenti lépések nem működnek az Ön vezeték nélküli adapterénél, akkor előfordulhat, hogy az adapteréhez speciális illesztőprogramokat kell keresnie és telepítenie. Javasoljuk, hogy keressen az Ubuntu fórumokon, vagy forduljon a gyártóhoz segítségért.
Ha az Ubuntu rendszerén a „no WIFI adapter found” problémával szembesül, több lépést is tehet a probléma megoldására:
1. Ellenőrizze, hogy a WIFI-adapter engedélyezve van-e: Egyes laptopok hardveres kapcsolóval vagy billentyűkombinációval rendelkeznek a WIFI-adapter engedélyezéséhez/tiltásához. Ellenőrizze, hogy az adapter engedélyezve van-e.
2. Ellenőrizze, hogy a rendszer felismeri-e a WIFI-adaptert: Nyisson terminált, és írja be az „lspci -vnn | grep Network” parancsot. Ha a rendszer felismeri a WIFI-adaptert, akkor az adapter adatait fel kell tüntetni a listán.
3. Telepítse a hiányzó illesztőprogramokat: Ha az adaptert nem ismeri fel a rendszer, annak oka lehet, hogy a szükséges illesztőprogramok nincsenek telepítve. Próbálja meg telepíteni az illesztőprogramokat a következő paranccsal: „sudo apt-get install bcmwl-kernel-source”.
4. Frissítse a rendszert: Győződjön meg róla, hogy az Ubuntu rendszere a legújabb verzióra van frissítve. Nyisson egy terminált, és írja be a „sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade” parancsot.
5. Telepítse újra a WIFI adaptert: Ha a fenti lépések egyike sem működik, próbálja meg újratelepíteni a WIFI-adaptert. Nyisson egy terminált, és írja be a „sudo apt-get remove bcmwl-kernel-source && sudo apt-get install bcmwl-kernel-source” parancsot.
6. Ellenőrizze a hardverproblémákat: Ha a probléma továbbra is fennáll, az a WIFI-adapter vagy maga a rendszer hardverprobléma miatt lehet. Lehet, hogy további segítségért kapcsolatba kell lépnie a gyártóval.
Összefoglalva, több lépést is tehet a „nem talált WIFI-adaptert” probléma orvoslására Ubuntun, beleértve annak ellenőrzését, hogy az adapter engedélyezve van-e, felismeri-e a rendszer, a hiányzó illesztőprogramok telepítését, a rendszer frissítését, az adapter újratelepítését és a hardverproblémák ellenőrzését.