A Windows 7 egy széles körben használt operációs rendszer, amely már jó ideje létezik. Felhasználóbarát kezelőfelületéről és könnyen használható funkcióiról ismert. Néhány felhasználó azonban még mindig küszködik a Windows 7 számítógépen az alkalmazások bezárásának alapvető feladatával. Ebben a cikkben végigvezetjük Önt a Windows 7 számítógépen az alkalmazások bezárásának lépésein.
Az alkalmazás bezárásának első lépése a bezárni kívánt alkalmazás azonosítása. Ezt megteheti a képernyő alján található feladatsorra pillantva. A feladatsoron a számítógépen jelenleg megnyitott összes alkalmazás ikonja látható. Ha egy alkalmazás nem látható a feladatsávon, akkor lehet, hogy a háttérben fut. Az összes futó alkalmazás megtekintéséhez nyomja le a billentyűzeten a Ctrl+Alt+Delete billentyűkombinációt, majd kattintson a „Feladatkezelő” gombra.
Miután azonosította a bezárni kívánt alkalmazást, többféle módon is bezárhatja azt. A legegyszerűbb módja az alkalmazás bezárásának, ha egyszerűen az alkalmazás ablakának jobb felső sarkában található „X” gombra kattint. Ezzel azonnal bezárja az alkalmazást.
Egy másik módja az alkalmazás bezárásának, ha a jobb gombbal kattint a feladatsoron lévő ikonjára, és kiválasztja az „Ablak bezárása” lehetőséget. Ez szintén azonnal bezárja az alkalmazást.
Ha egy alkalmazás nem válaszol vagy lefagyott, használhatja a Feladatkezelőben a „Feladat befejezése” opciót. Ehhez nyissa meg a Feladatkezelőt a Ctrl+Alt+Delete billentyűkombinációval, válassza ki a bezárni kívánt alkalmazást, majd kattintson a „Feladat befejezése” gombra. Ez kikényszeríti az alkalmazás bezárását.
Mielőtt bezárna egy alkalmazást, fontos, hogy elmentse az elvégzett munkát. Ha úgy zár be egy alkalmazást, hogy nem menti el a munkáját, elveszítheti az összes elért eredményt. A munka mentéséhez kattintson az alkalmazás ablakában a „Fájl” gombra, majd válassza a „Mentés” vagy a „Mentés másként” lehetőséget. Ezzel a munkáját elmenti a számítógépére.
Ha egy alkalmazás még mindig fut, miután megpróbálta bezárni, előfordulhat, hogy újra kell indítania a számítógépet. A számítógép újraindításához kattintson a képernyő bal alsó sarkában található „Start” gombra, majd kattintson az „Újraindítás” gombra. Ezzel leállítja a számítógépet, majd újraindítja.
Összefoglalva, az alkalmazások bezárása a Windows 7 számítógépen egyszerű feladat, amelyet bárki el tud sajátítani. A cikkben ismertetett lépéseket követve könnyedén bezárhat bármilyen alkalmazást a számítógépén. Ne feledje, hogy az alkalmazás bezárása előtt mentse el a munkáját, és ha minden más nem sikerül, indítsa újra a számítógépet, hogy törölje a még meglévő alkalmazásokat.
Az összes futó alkalmazás bezárása az Ön által használt operációs rendszertől függ. Az alábbiakban a leggyakrabban használt operációs rendszerekhez tartozó lépéseket ismertetjük:
Windows:
1. Nyomja le egyszerre a „Ctrl” + „Alt” + „Delete” billentyűket.
2. Kattintson a lehetőségek listájából a „Feladatkezelő” menüpontra.
3. A Feladatkezelő ablakban válassza ki a „Folyamatok” lapot.
4. Kattintson a „Feladat befejezése” gombra minden egyes futó alkalmazásnál, amelyet be szeretne zárni.
Mac:
1. Kattintson a képernyő bal felső sarkában található Apple menüre.
2. Válassza ki a „Force Quit” (Kilépés kikényszerítése) lehetőséget a lehetőségek listájából.
3. Az Alkalmazások kilépésének kikényszerítése ablakban válassza ki a bezárni kívánt alkalmazásokat.
4. Kattintson a „Force Quit” (Kilépés kikényszerítése) gombra.
Linux:
1. Nyissa meg a Terminál alkalmazást.
2. Írja be a „ps -e” parancsot, és nyomja meg az Entert.
3. Megjelenik a futó folyamatok listája.
4. Válassza ki a bezárni kívánt alkalmazások folyamatazonosítóját (PID).
5. Írja be a „kill [PID]” parancsot, és nyomja meg az Entert.
Fontos megjegyezni, hogy a futó alkalmazások bezárása a mentetlen munka mentése nélkül adatvesztéshez vezethet. Ezért mielőtt bezárna egy alkalmazást, győződjön meg róla, hogy minden el nem mentett munkát elmentett.
A Windows 7-ben a következő lépéseket követve láthatja, hogy milyen alkalmazások futnak a háttérben:
1. Nyomja le együtt a billentyűzeten a Ctrl + Alt + Delete billentyűket.
2. A megjelenő lehetőségek listájából kattintson a „Feladatkezelő indítása” lehetőségre.
3. A Feladatkezelő ablakban kattintson a „Folyamatok” fülre.
4. Megjelenik a rendszerben futó összes folyamat listája. A háttérben futó folyamatok a „Háttérfolyamatok” szakasz alatt lesznek felsorolva.
5. Egy adott folyamatról további információk megtekintéséhez válassza ki azt a listából, és kattintson a „Folyamat befejezése” gombra.
6. Ha meg akarja akadályozni, hogy egy adott alkalmazás a háttérben fusson, kattintson rá a jobb gombbal, és válassza a „Folyamatfa befejezése” lehetőséget.
7. Legyen óvatos a folyamatok befejezésekor, mivel némelyikük fontos lehet a rendszer megfelelő működéséhez.
Ha ezeket a lépéseket követi, könnyen láthatja, hogy milyen alkalmazások futnak a háttérben a Windows 7-ben, és szükség esetén megfelelő lépéseket tehet.
Az alkalmazás bezárására szolgáló gomb általában az adott operációs rendszertől és eszköztől függően változik. Van azonban néhány általános módszer egy alkalmazás bezárására a legtöbb eszközön.
Windows számítógépeken a bezárás gomb általában az ablak jobb felső sarkában található, és egy „X” szimbólummal van jelölve. Alternatív megoldásként az ‘Alt + F4’ billentyűkombinációval is bezárhatja az alkalmazást.
Mac számítógépeken a bezárás gomb az ablak bal felső sarkában található, és egy piros kör jelöli, közepén egy „X” szimbólummal. Alternatív megoldásként a ‘Command + Q’ billentyűkombinációval is bezárhatja az alkalmazást.
Mobil eszközökön, például okostelefonokon és táblagépeken a bezárás gomb általában a képernyő alján található, és egy négyzet vagy téglalap szimbólummal van jelölve. Az iOS-eszközökön az alkalmazás bezárásához a képernyő aljáról felfelé, majd balra vagy jobbra csúsztathatja a gombot. Androidos készülékeken a legutóbbi alkalmazások gombra koppintva és felfelé húzva az alkalmazást bezárhatja azt.
Fontos megjegyezni, hogy egy alkalmazás egyszerű bezárása nem feltétlenül szünteti meg az alkalmazást. Egyes alkalmazások továbbra is futhatnak a háttérben, ami erőforrásokat használ és befolyásolja a készülék teljesítményét. Egy alkalmazás teljes bezárásához szükség lehet a feladatkezelő használatára vagy az alkalmazás kényszerleállítására.