Az alkalmazottak termelékenységi problémáinak kezelésének fontossága


Vezetőként az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, ha olyan alkalmazottakkal kell foglalkoznia, akik nem felelnek meg az elvárásoknak. Különösen, ha a termelékenységről van szó, frusztráló lehet egy olyan csapattagot látni, aki nem teljesíti a feladatát. Fontos azonban észben tartani, hogy mindenkinek vannak jó és rossz napjai, és a termelékenységi problémák egy nagyobb probléma tünetei lehetnek.

Ha észrevesz egy olyan alkalmazottat, aki folyamatosan nem tartja be a határidőket, vagy nem végzi el kielégítően a feladatokat, fontos, hogy lépéseket tegyen. Íme néhány lépés, amelyet megtehet a probléma megoldása érdekében, és segíthet a munkavállalónak visszatalálni a helyes útra.

1. Állítson fel egyértelmű elvárásokat

A termelékenységi problémák kezelésének első lépése, hogy egyértelmű elvárásokat fogalmazzon meg alkalmazottai számára. Győződjön meg róla, hogy értik, mit várnak el tőlük, beleértve a határidőket és a minőségi előírásokat. Dokumentálja ezeket az elvárásokat írásban, és tekintse át őket a csapattagjával, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megértették őket.

2. Azonosítsa a kiváltó okot

Ha észreveszi, hogy egy alkalmazott nehezen teljesíti az elvárásokat, fontos, hogy azonosítsa a probléma kiváltó okát. Hiányoznak a munkavállalónak a készségek vagy az erőforrások? Vannak olyan személyes vagy külső tényezők, amelyek befolyásolják a termelékenységét? Ha azonosította a kiváltó okot, együtt dolgozhat a munkavállalóval, hogy stratégiákat dolgozzon ki annak leküzdésére.

3. Biztosítson támogatást és erőforrásokat

Miután azonosította a probléma kiváltó okát, fontos, hogy biztosítsa a munkavállalónak a sikerhez szükséges támogatást és erőforrásokat. Ez magában foglalhat további képzést, coachingot vagy új eszközökhöz és erőforrásokhoz való hozzáférést. Azzal, hogy biztosítja a munkavállalójának a szükséges erőforrásokat, segíthet neki leküzdeni a termelékenységi problémákat, és sikeresebbé válhat a szerepében.

4. Vonja felelősségre az alkalmazottakat

Végezetül fontos, hogy az alkalmazottakat felelősségre vonja a termelékenységükért. Ez azt jelenti, hogy következményekkel kell számolnia, ha nem teljesíti az elvárásokat, és szükség esetén végig kell vinnie ezeket a következményeket. Az alkalmazottak felelősségre vonásával biztosíthatja, hogy csapata együtt dolgozik a közös célok eléréséért, és hogy mindenki kiveszi a részét a munkából.

Összefoglalva, az alkalmazottak termelékenységi problémáinak kezelése fontos része annak, hogy jó vezető legyen. Azzal, hogy világos elvárásokat fogalmaz meg, azonosítja a probléma kiváltó okát, támogatást és erőforrásokat biztosít, valamint felelősségre vonja az alkalmazottakat, segíthet a csapattagoknak leküzdeni a termelékenységi problémákat, és sikeresebbé válhatnak a szerepükben. Ne feledje, hogy ezeket a beszélgetéseket empátiával és megértéssel közelítse meg, és dolgozzon együtt alkalmazottaival a sikerhez vezető stratégiák kidolgozásán.

FAQ
Hogyan ellenőrizhet egy lusta alkalmazottat?

Egy lusta alkalmazott irányítása kihívást jelentő feladat lehet, de számos stratégiát alkalmazhat, amelyekkel kontrollálhatja viselkedését és javíthatja munkateljesítményét. Íme néhány hatékony módszer a lusta munkavállaló ellenőrzésére:

1. Állítson fel egyértelmű elvárásokat: Vezetőként fontos, hogy kezdettől fogva világos elvárásokat fogalmazzon meg alkalmazottai számára. Közölje, hogy mit vár el tőlük, és mik a feladataik. Ezáltal tisztában lesznek azzal, hogy mit várnak el tőlük, és segít minimalizálni a zavart vagy félreértéseket.

2. Ellenőrizze a fejlődésüket: Tartsa szemmel alkalmazottai munkateljesítményét, és rendszeresen ellenőrizze a fejlődésüket. Ez segít azonosítani azokat a területeket, ahol esetleg nehézségekkel küzdenek, és lehetőséget ad arra, hogy segítséget és támogatást nyújtson.

3. Adjon visszajelzést: Adjon konstruktív visszajelzést a lusta munkavállalójának a munkateljesítményéről. Emelje ki azokat a területeket, ahol fejlődniük kell, és tegyen javaslatokat arra vonatkozóan, hogyan tudnának jobban teljesíteni. Legyen konkrét és hozzon példákat, hogy segítsen nekik megérteni, mit kell másképp csinálniuk.

4. Ajánljon ösztönzőket: Az ösztönzők nyújtása hatékony módja lehet a lusta alkalmazottak motiválásának. Fontolja meg, hogy jutalmakat ajánljon fel a teljesítménycélok teljesítéséért vagy túlteljesítéséért, például bónuszokat vagy szabadidőt.

5. Biztosítson képzési és fejlődési lehetőségeket: Előfordulhat, hogy a munkavállalók azért lusták, mert nem rendelkeznek a munkájuk hatékony elvégzéséhez szükséges készségekkel vagy ismeretekkel. A képzési és fejlődési lehetőségek felajánlása segíthet a készségeik javításában és az önbizalmuk növelésében.

6. Foglalkozzon a háttérben meghúzódó problémákkal: Ha a lusta viselkedés tartósan fennáll, az egy olyan alapvető probléma jele lehet, amellyel foglalkozni kell. Például előfordulhat, hogy a munkavállalónak olyan személyes problémái vannak, amelyek hatással vannak a munkateljesítményére. Ilyen esetekben szükséges lehet további támogatást felajánlani, vagy egy munkavállalói segítő programhoz irányítani.

Összefoglalva, a lusta munkavállaló ellenőrzése magában foglalja az egyértelmű elvárások megfogalmazását, a fejlődésük nyomon követését, a visszajelzések adását, az ösztönzők felajánlását, a képzési és fejlődési lehetőségek biztosítását, valamint a mögöttes problémák kezelését. Ezeknek a stratégiáknak az elfogadásával segíthet motiválni a lusta munkavállalót, és javíthatja a munkateljesítményét.

Mit mondjon egy lusta alkalmazottnak?

Amikor egy lusta alkalmazottal foglalkozol, fontos, hogy nyitottan közelítsd meg a helyzetet, és hajlandó legyél megérteni a viselkedésük okait. Néhány lehetséges lépés lehet a következő:

1. Beszéljen a munkavállalóval: Ütemezzen egy négyszemközti megbeszélést a munkavállalóval, hogy megbeszélje a teljesítményével kapcsolatos aggodalmait. Mondja el konkrétan azokat a területeket, ahol az erőfeszítés vagy a termelékenység hiányát észlelte, és kérje meg, hogy ossza meg a saját nézőpontját a helyzetről.

2. Határozza meg a kiváltó okot: Próbálja megérteni, miért nem teljesít a munkavállaló a benne rejlő lehetőségekhez mérten. Ennek oka lehet személyes probléma, a képzés hiánya, nem egyértelmű elvárások vagy a motiváció hiánya. Ha azonosította az okot, együtt dolgozhat a munkavállalóval a megoldás megtalálásán.

3. Állítson fel egyértelmű elvárásokat: Fontos, hogy világos elvárásokat fogalmazzon meg a munkavállaló teljesítményével és viselkedésével kapcsolatban. Legyen pontos, hogy mit vár el tőle, és győződjön meg róla, hogy megértette vele, milyen következményekkel jár, ha nem teljesíti ezeket az elvárásokat.

4. Biztosítson támogatást és erőforrásokat: Ha a munkavállalónak hiányosak a készségei vagy a tudása, biztosítsa számára a fejlődéshez szükséges képzést és erőforrásokat. Ha személyes problémákkal küszködik, ajánljon fel támogatást és forrásokat, hogy segítsen neki kezelni ezeket a problémákat.

5. Kövesse nyomon az eseményeket: Rendszeresen ellenőrizze a munkavállalót, hogy nyomon kövesse a fejlődését és visszajelzést adjon. Ünnepelje sikereiket, és szükség esetén adjon konstruktív kritikát.

Összességében a lusta alkalmazottak kezelésének kulcsa, hogy empátiával, megértéssel és a megoldás érdekében való közös munkára való hajlandósággal közelítsük meg a helyzetet.