Vezetőként az egyik legfontosabb feladata, hogy irányítsa a csapatát. Ön felelős azért, hogy alkalmazottai produktívak, elkötelezettek és elégedettek legyenek a feladataikban. Az alkalmazottak irányítása azonban a felmerülő problémák kezelését is jelenti.
Az alkalmazottak problémái a teljesítményproblémáktól a személyes problémákig bármit jelenthetnek, és vezetőként tudnia kell, hogyan kezelje őket. Íme néhány tipp, amely segít az alkalmazottak problémáinak hatékony kezelésében.
Az egyik legfontosabb dolog, amit vezetőként tehet, hogy korán kezeli a problémákat. Ha észreveszi, hogy egy alkalmazottnak gondjai vannak valamivel, ne várja meg, amíg nagyobb problémává válik. Foglalkozzon a problémával a lehető leghamarabb, és dolgozzon együtt a munkavállalóval a megoldáson.
Amikor egy munkavállaló problémával fordul Önhöz, fontos, hogy meghallgassa őt. Hagyja, hogy elmagyarázzák a helyzetet és azt, hogy hogyan érzik magukat. Legyen empatikus, és mutassa meg, hogy megérti a nézőpontjukat. Ez segít a bizalom kiépítésében és megkönnyíti a megoldás megtalálását.
Amikor egy munkavállalói problémával foglalkozik, legyen egyértelmű és konkrét, hogy mi a probléma, és mit kell tenni annak megoldása érdekében. Ne kerülgesse a forró kását, és ne szépítse a problémát. Legyen őszinte és közvetlen.
Végül, amikor a munkavállalói problémákkal foglalkozik, fontos, hogy együtt dolgozzon a munkavállalókkal a megoldások megtalálásán. Tudassa velük, hogy Ön ott van, hogy támogassa őket, és hogy elkötelezett amellett, hogy olyan megoldást találjon, amely mindenkinek megfelel.
Összefoglalva, a munkavállalói problémák kezelése fontos része a vezetői munkának. Ha korán foglalkozik a problémákkal, meghallgatja az alkalmazottait, világos és konkrét lesz, és együtt dolgozik a megoldásokon, hatékonyan kezelheti az alkalmazotti problémákat, és boldogabb, produktívabb csapatot hozhat létre.
A nehéz alkalmazottakkal való bánásmód minden HR-szakember számára kihívást jelentő feladat. Az ilyen alkalmazottak kezelésére azonban számos hatékony módszer létezik. Íme néhány lépés, amelyet a HR-esek megtehetnek a nehéz alkalmazottakkal való bánásmód érdekében:
1. Határozza meg az okot: A nehéz munkatársakkal való bánásmód első lépése a viselkedésük okának azonosítása. Ennek oka lehet személyes ügyek, munkával kapcsolatos problémák vagy a motiváció hiánya. Amint a HR tisztában van a kiváltó okkal, megfelelő lépéseket tehet annak kezelésére.
2. Kommunikáljon világosan: A HR-nek világosan kommunikálnia kell a nehéz helyzetben lévő alkalmazottal a viselkedéséről és annak a csapatra és a szervezet egészére gyakorolt hatásáról. Lényeges, hogy kommunikációjukban konkrétak, objektívek és nem ítélkezőek legyenek.
3. Teljesítményjavítási terv végrehajtása: A HR létrehozhat egy teljesítményjavítási tervet (PIP) a nehéz helyzetben lévő munkavállaló számára. Ennek a tervnek konkrét célokat és célkitűzéseket kell felvázolnia, amelyeket a munkavállalónak el kell érnie a teljesítménye javítása érdekében. A HR-nek rendszeres visszajelzést és támogatást is kell nyújtania, hogy segítse a munkavállalót a siker elérésében.
4. Képzés és fejlesztés felajánlása: A HR képzési és fejlesztési lehetőségeket kínálhat, hogy segítsen a nehéz helyzetben lévő munkavállalónak fejleszteni készségeit és tudását. Ez segíthet növelni az önbizalmát és a motivációját, és javíthatja a teljesítményét.
5. Fontolja meg a fegyelmi intézkedéseket: Ha a nehéz helyzetben lévő munkavállaló viselkedése a fenti lépések ellenére is fennáll, a HR-nek esetleg fegyelmi intézkedést kell fontolóra vennie. Ez lehet szóbeli figyelmeztetés, írásbeli figyelmeztetés, felfüggesztés vagy felmondás.
Összefoglalva, a nehéz munkatársakkal való bánásmód türelmet, empátiát és a viselkedés okának világos megértését igényli. A HR több lépést is tehet az ilyen alkalmazottak kezelése érdekében, beleértve a világos kommunikációt, a teljesítményjavítási terv végrehajtását, a képzés és fejlesztés felajánlását, és szükség esetén fegyelmi intézkedések mérlegelését.
Az elfogadhatatlan munkavállalói magatartás kezelése az alkalmazottak hatékony irányításának egyik alapvető része. Íme néhány lépés, amelyet meg lehet tenni az ilyen viselkedés kezelése érdekében:
1. Határozza meg a viselkedést: Az első lépés az elfogadhatatlan viselkedés azonosítása. Ez lehet bármi a rossz jelenléttől, a fegyelmezetlenségtől vagy az etikátlan viselkedéstől kezdve. Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy milyen viselkedéssel kell foglalkozni.
2. Gyűjtsön bizonyítékokat: A viselkedés azonosítása után fontos, hogy bizonyítékokat gyűjtsön az ügye alátámasztására. Ez magában foglalhatja a viselkedés dokumentációját, tanúvallomásokat vagy egyéb releváns információkat.
3. Találkozzon a munkavállalóval: Hozzon létre egy találkozót a munkavállalóval, hogy megbeszéljék a viselkedést. Legyen világos, hogy miért találkozik vele, és mik az elvárások a továbbiakban. Használjon konkrét példákat a viselkedésre és arra, hogy az hogyan hatott a munkahelyre.
4. Hallgassa meg a munkavállalót: Engedje meg a munkavállalónak, hogy elmondja a saját oldalát a történetnek. Lehetséges, hogy vannak enyhítő körülmények, amelyeket figyelembe kell venni.
5. Dolgozzon ki egy tervet: Dolgozzon együtt a munkavállalóval egy tervet a viselkedés kezelésére. Ez magában foglalhatja konkrét célok kitűzését, kiegészítő képzés biztosítását vagy teljesítményjavítási terv végrehajtását.
6. Kövesse nyomon: Figyelje a munkavállaló fejlődését, és adjon visszajelzést az út során. Ha a viselkedés nem javul, további fegyelmi intézkedésekre lehet szükség, egészen a felmondásig.
Fontos, hogy a helyzetet professzionalizmussal és empátiával közelítsük meg, ugyanakkor tisztázzuk az elvárásokat és az elfogadhatatlan viselkedés következményeit. A viselkedés korai és következetes kezelésével hozzájárulhat a pozitív és produktív munkahely fenntartásához.