Az Adobe Illustrator és a Photoshop a szakemberek által használt két legnépszerűbb grafikai szoftver. Bár mindkét programnak különálló funkciói és céljai vannak, gyakran együtt dolgoznak a végtermék létrehozásában. Az egyik gyakori probléma azonban, amellyel a tervezők szembesülnek, amikor ezekkel a programokkal dolgoznak, az Illustrator és a Photoshop közötti másolás és beillesztés képtelensége.
A probléma leginkább akkor jelentkezik, amikor vektoralapú grafikákat másolnak az Illustratorból a Photoshopba. Ennek több oka is lehet, például kompatibilitási problémák, helytelen konfigurációk vagy akár rendszerhibák. A probléma megoldásához van néhány hibaelhárítási lépés, amelyet a tervezők követhetnek.
Először is feltétlenül ellenőrizni kell a használt Illustrator és Photoshop verziók kompatibilitását. Ha valamelyik program régebbi verziójú, akkor valószínű, hogy a másolás és beillesztés funkció nem fog megfelelően működni. Ebben az esetben mindkét program frissítése a legújabb verzióra segíthet megoldani a problémát.
A probléma másik lehetséges oka a helytelen konfiguráció. A tervezőknek biztosítaniuk kell, hogy mind az Illustrator, mind a Photoshop ugyanazt a színmódot használja. Ha például az Illustrator RGB színmódra van beállítva, akkor a Photoshopot is RGB színmód használatára kell konfigurálni. Hasonlóképpen, amikor az Illustratorból másolnak, a tervezőknek biztosítaniuk kell, hogy a kompatibilitás érdekében a „Szerkesztés” menüben a „Másolás mint” megfelelő opciót válasszák ki.
Végül a rendszerhibák is okozhatnak problémákat az Illustrator és a Photoshop közötti másolás és beillesztés során. Ilyen esetekben a tervezőknek meg kell próbálniuk újraindítani a számítógépet, és megnézni, hogy a probléma továbbra is fennáll-e. Ha igen, ajánlott ellenőrizni, hogy van-e frissítés az operációs rendszerhez vagy a grafikus illesztőprogramhoz, és telepíteni azokat.
Összefoglalva, az Illustrator és a Photoshop közötti másolás és beillesztés képtelensége frusztráló lehet a tervezők számára. A probléma megoldásához azonban mindenképpen követni kell a fent említett hibaelhárítási lépéseket. A kompatibilitás, a helyes konfigurációk és az operációs rendszer frissítéseinek biztosításával a tervezők leküzdhetik ezt a problémát, és továbbra is könnyedén készíthetnek lenyűgöző terveket.
Egy réteg másolásához az Illustratorból a Photoshopba a következő lépéseket követheti:
1. Nyissa meg mind az Illustrator, mind a Photoshop programot.
2. Az Illustratorban jelölje ki a másolni kívánt réteget.
3. Válassza a Szerkesztés > Másolás menüpontot (vagy használja a Command + C billentyűkombinációt Mac számítógépen vagy a Control + C billentyűkombinációt PC-n) a réteg vágólapra másolásához.
4. A Photoshopban a Fájl > Új menüpontra kattintva hozzon létre egy új dokumentumot, vagy nyisson meg egy meglévő dokumentumot, ahová be szeretné illeszteni a réteget.
5. Válassza a Szerkesztés > Beillesztés menüpontot (vagy használja a Command + V billentyűkombinációt Macen vagy a Control + V billentyűkombinációt PC-n) a réteg beillesztéséhez a Photoshop dokumentumába.
Megjegyzés: Amikor a réteget beilleszti a Photoshopba, az intelligens objektumként lesz beillesztve, ami lehetővé teszi, hogy a réteget az Illustratorban szerkessze, és a változások automatikusan frissüljenek a Photoshopban. Ha a Photoshopban raszterizálni (pixelekre konvertálni) szeretné a réteget, akkor kattintson a jobb gombbal az intelligens objektumra, és válassza a Raszterizálni a réteget parancsot.
A másolás és beillesztés engedélyezéséhez a Photoshopban a következő lépéseket követheti:
1. Nyissa meg a Photoshopot, és válassza a Szerkesztés > Beállítások > Általános (Windows) vagy a Photoshop > Beállítások > Általános (Mac) menüpontot.
2. Jelölje be a „Use Legacy ‘New Document’ Interface’ (Hagyományos ‘Új dokumentum’ felület használata)” melletti négyzetet, ha még nincs bejelölve.
3. Válassza a Szerkesztés > Billentyűparancsok (Windows) vagy a Photoshop > Billentyűparancsok (Mac) menüpontot.
4. A billentyűparancsok párbeszédpanelen válassza a „Szerkesztés” lehetőséget a párbeszédpanel tetején található legördülő menüből.
5. Görgessen lefelé, amíg a parancsok listájában meg nem jelenik a „Másolás” és a „Beillesztés”. Alapértelmezés szerint ezek a parancsok a „Ctrl+C” és „Ctrl+V” (Windows) vagy a „Command+C” és „Command+V” (Mac) parancsokhoz vannak rendelve.
6. Ha ezek a parancsok nincsenek hozzárendelve, akkor kattintson az egyes parancsok melletti üres mezőre, majd nyomja meg a használni kívánt billentyűparancsot.
7. Miután hozzárendelte a billentyűparancsokat, kattintson az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.
Most már képesnek kell lennie a Photoshop másolási és beillesztési parancsainak használatára a hozzárendelt billentyűparancsok használatával. Alternatívaként használhatja a „Másolás” és „Beillesztés” parancsokat is a Szerkesztés menüből, vagy kattintson a jobb gombbal a képre, és válassza a „Másolás” vagy „Beillesztés” parancsot a kontextusmenüből.
Az Illustrator fájlok Photoshopba történő importálásához a következő lépéseket követheti:
1. Nyissa meg az Adobe Photoshop programot.
2. Válassza a Fájl > Megnyitás menüpontot.
3. Válassza ki az importálni kívánt Illustrator fájlt.
4. Válassza az „Importálás” párbeszédpanelen a „Rétegelt fájl” lehetőséget.
5. Kattintson az „OK” gombra a fájl megnyitásához a Photoshopban.
6. A Rétegek panelen az Illustrator fájl minden rétege külön rétegként jelenik meg a Photoshopban.
7. Ha a Photoshopban módosítani szeretné az Illustrator fájlt, kattintson duplán a szerkeszteni kívánt rétegre. Ez megnyitja a réteget az Illustratorban.
8. Szerkesztés után mentse el a változtatásokat, majd váltson vissza a Photoshopba.
9. Ezután folytathatja a munkát az importált Illustrator-fájllal a Photoshopban.
Érdemes megjegyezni, hogy az Illustrator fájlok Photoshopba történő importálásakor elveszítheti a fájl néhány vektoros tulajdonságát (például a műalkotás méretezésének lehetőségét minőségromlás nélkül). Ennek elkerülése érdekében ajánlott az Illustrator fájlt Smart Objectként importálni a Photoshopba, amely megőrzi a fájl vektoros tulajdonságait.