Az irányítás művészete: A hibák kezelése a munkahelyen


Vezetőként a munkád egyik legnagyobb kihívása, hogy olyan alkalmazottakkal foglalkozz, akik sok hibát követnek el. Frusztráló lehet, ha azt látja, hogy a csapattagjai ismételten hibáznak, különösen akkor, ha a hibák könnyen elkerülhetők lettek volna. Vezetőként azonban az Ön felelőssége, hogy segítse alkalmazottait a fejlődésben és a fejlődésben, még akkor is, ha küszködnek. Íme néhány tipp a sokat hibázó alkalmazottak irányításához.

1. Határozza meg a kiváltó okot

Mielőtt foglalkozhatna a problémával, meg kell értenie, miért hibáznak az alkalmazottai. Hiányoznak a szükséges készségek vagy ismeretek? Túlhajszoltak és stresszesek? Egyszerűen nem figyelnek eléggé? Amint azonosítja a probléma kiváltó okát, megkezdheti a probléma kezelését.

2. Biztosítson képzést és támogatást

Ha az alkalmazottai azért követnek el hibákat, mert nem rendelkeznek a szükséges készségekkel vagy tudással, akkor az Ön feladata, hogy biztosítsa számukra a szükséges képzést és támogatást. Ez magában foglalhatja egy képzési program felállítását vagy egyéni coaching biztosítását. Azzal, hogy befektet alkalmazottai fejlődésébe, segíthet nekik abban, hogy hozzáértőbbek és magabiztosabbak legyenek a munkájukban.

3. Állítson fel egyértelmű elvárásokat

Néha az alkalmazottak egyszerűen azért követnek el hibákat, mert nem tudják, mit várnak el tőlük. Vezetőként az Ön feladata, hogy világos elvárásokat fogalmazzon meg a csapattagjai számára. Győződjön meg róla, hogy tisztában vannak a feladataikkal és felelősségeikkel, valamint a teljesítendő teljesítménykövetelményekkel vagy célokkal. Ha az alkalmazottak pontosan tudják, hogy mit várnak el tőlük, nagyobb valószínűséggel fognak jól teljesíteni és elkerülni a hibákat.

4. Adjon konstruktív visszajelzést

Amikor az alkalmazottak hibáznak, fontos, hogy konstruktív és konkrét visszajelzést adjon nekik. Ahelyett, hogy egyszerűen rámutatna a hibára, tegyen javaslatokat arra, hogyan javíthatnának. Legyen konkrétan megfogalmazva, hogy mit csináltak rosszul, és mit tehetnek másképp legközelebb. A javulásra összpontosító visszajelzéssel segítheti alkalmazottait abban, hogy tanuljanak a hibáikból, és fejlődjenek a szerepükben.

A sok hibát elkövető alkalmazottak irányítása kihívást jelentő feladat lehet, de egyben nagyszerű lehetőség is arra, hogy segítse a csapattagok fejlődését és fejlődését. A probléma kiváltó okának azonosításával, képzéssel és támogatással, világos elvárások megfogalmazásával és konstruktív visszajelzésekkel segíthet munkatársainak abban, hogy hozzáértőbbek és magabiztosabbak legyenek a munkájukban.

FAQ
Hány hiba a túl sok a munkahelyen?

Nincs olyan konkrét hibaszám, amely általánosan túl soknak számít a munkahelyen. A kérdésre adott válasz a munka jellegétől, a munkavállaló felelősségi szintjétől és az iparágtól függ. Például egy olyan gyors tempójú környezetben, mint egy étterem, egyetlen hiba is súlyos következményekkel járhat, míg egy kevésbé kritikus munkakörben, mint az adatbevitel, néhány hiba nem feltétlenül jelent jelentős problémát.

Alapvető fontosságú, hogy egyértelmű elvárásokat közöljünk a munkavállalókkal a teljesítményükkel kapcsolatban, és rendszeresen visszajelzést adjunk. A vezetőknek megfelelő képzést és támogatást is kell nyújtaniuk, hogy az alkalmazottak fejleszthessék képességeiket és elkerülhessék a hibákat. Ha egy alkalmazott folyamatosan hibázik, szükség lehet egy beszélgetésre a teljesítményéről, és további képzésre vagy coachingra.

Végső soron a túl soknak tekintett hibák száma az adott munkakör sajátos körülményeitől és a munkavállaló szerepkörétől függ. A cél mindig a kiválóságra és a folyamatos fejlődésre való törekvés kell, hogy legyen, ugyanakkor fel kell ismerni, hogy hibák előfordulhatnak, és tanulni kell belőlük.

Hogyan mondja meg egy alkalmazottnak, hogy elszúrta?

Megmondani egy alkalmazottnak, hogy elszúrta, nem könnyű beszélgetés, de az alkalmazottak irányításának fontos része. Íme néhány lépés, amelyet követve megközelítheti a helyzetet:

1. Legyen konkrét: Kezdje azzal, hogy világosan elmondja, mit rontott el az alkalmazott. Használjon konkrét példákat a probléma illusztrálására. Kerülje az általánosításokat vagy a homályos kijelentéseket, amelyek zavart okozhatnak.

2. Koncentráljon a viselkedésre: Kerülje a munkavállaló személyes támadását. Ehelyett koncentráljon a konkrét viselkedésre vagy cselekedetre, amely problémás volt. Ez segít a munkavállalónak megérteni, hogy min kell változtatnia anélkül, hogy támadásnak vagy védekezésnek érezné magát.

3. Adjon visszajelzést: Miután azonosította a problémát, adjon konstruktív visszajelzést arról, hogyan javulhat a munkavállaló. Legyen világos az elvárásaival kapcsolatban, és tegyen javaslatokat arra vonatkozóan, hogy a munkavállaló legközelebb hogyan tudna jobban teljesíteni.

4. Hallgassa meg az ő nézőpontját: Adjon lehetőséget a munkavállalónak, hogy kifejtse a nézőpontját. Lehet, hogy jogos oka van a cselekedeteire vagy viselkedésére, vagy lehet, hogy további támogatásra vagy képzésre van szüksége a munkája helyes elvégzéséhez.

5. Ajánljon fel támogatást: Ha a problémát a képzés vagy a támogatás hiánya okozta, ajánlja fel, hogy további erőforrásokat vagy képzést biztosít, hogy segítsen a munkavállalónak javulni. Tudassa velük, hogy Ön ott van, hogy támogassa őket, és segíteni szeretné őket a sikerben.

6. Kövesse nyomon az eseményeket: Miután megbeszélte a problémát a munkavállalóval, kövesse nyomon a dolgozót, hogy megbizonyosodjon arról, hogy fejlődik és kezeli a problémát. Adjon folyamatos visszajelzést és támogatást, ha szükséges, hogy segítse őket abban, hogy sikeresek legyenek a szerepükben.

Mit tegyen, ha a csapata hibázik?

Amikor a csapata hibázik, fontos, hogy azonnal és szakszerűen kezelje a helyzetet. Íme néhány lépés, amit megtehet:

1. Gyűjtsön össze minden lényeges információt: Mielőtt reagálna, győződjön meg róla, hogy minden tényt ismer a történtekről. Ez segít elkerülni a feltételezéseket és a nem megfelelő reakciókat.

2. Találkozzon a csapatával: Ha minden információ birtokában van, hívjon össze egy megbeszélést a csapatával, hogy megbeszéljék a történteket. Legyen világos és közvetlen arról, hogy mi ment rosszul, és miért volt probléma. Bátorítsa a csapatát, hogy ossza meg nézőpontjait és meglátásait.

3. Határozza meg a kiváltó okot: Szánjon időt a hiba kiváltó okának azonosítására. Ez segít megelőzni, hogy a jövőben hasonló problémák ne fordulhassanak elő. Tegyen fel magának olyan kérdéseket, mint például: Kommunikációs zavar volt? Hiányoztak valakinek a szükséges készségek vagy ismeretek? Folyamathiba történt?

4. Készítsen cselekvési tervet: A csapatával közösen dolgozzon ki cselekvési tervet a hiba kezelésére és a hiba megismétlődésének megakadályozására. Ez magában foglalhat további képzést, folyamatfejlesztést vagy a csapat szerepének és felelősségi körének megváltoztatását.

5. Kövesse nyomon: Ellenőrizze rendszeresen a csapatát, hogy megbizonyosodjon az akcióterv hatékony végrehajtásáról. Ünnepelje a sikereket, és szükség esetén korrigáljon.

Ne feledje, hibák előfordulnak. Az a fontos, hogy hogyan kezeli őket. Ha azonnal és szakszerűen kezeli a helyzetet, a hibát tanulási lehetőséggé változtathatja a csapata számára.