Amikor a befektetésről van szó, az egyik legfontosabb kifejezés, amelyet ismernie kell, az újrabefektetett jövedelem. Ez a kifejezés egy befektetésből származó kamatra, osztalékra vagy tőkenyereségre utal, amelyet aztán újra befektetnek ugyanabba a befektetésbe. Lényegében ez egy módja annak, hogy a jövedelmét az idő múlásával kamatoztassa.
Az újrabefektetett jövedelemnek sokféle formája lehet, attól függően, hogy milyen típusú befektetéssel rendelkezik. Ha például részvényei vannak, akkor lehet, hogy osztalékot kap, amelyet a vállalat fizet ki. Ahelyett, hogy készpénzként venné fel ezeket az osztalékokat, dönthet úgy, hogy visszaforgatja őket a részvényekbe, és újabb részvényeket vásárol a pénzből. Idővel ez növelheti befektetése értékét, és potenciálisan magasabb hozamot eredményezhet.
Hasonlóképpen, ha Ön befektetési alapot vagy tőzsdén kereskedett alapot (ETF) birtokol, tőkenyereségre tehet szert, amikor az alap nyereséggel értékpapírokat ad el. Ahelyett, hogy készpénzként venné fel ezeket a nyereségeket, dönthet úgy, hogy visszaforgatja azokat az alapba, és újabb részvényeket vásárol. Ez segíthet növelni befektetése értékét, és idővel potenciálisan még magasabb hozamot generálhat.
Az újrabefektetett jövedelemnek számos előnye van. Egyrészt segíthet abban, hogy befektetési portfóliójának mérete idővel növekedjen. Azáltal, hogy jövedelmét folyamatosan visszaforgatja ugyanabba a befektetésbe, a hozamát összetetté teheti, ami idővel potenciálisan nagyobb vagyonhoz vezethet. Ezenkívül az újrabefektetés segíthet diverzifikálni a birtoklását. Egy adott részvény vagy alap további részvényeinek megvásárlásával befektetései szélesebb körű eszközökre oszthatók, csökkentve ezzel a kockázatot és potenciálisan növelve a hozamot.
Természetesen az újrabefektetett jövedelemnek is vannak kockázatai. Egyrészt, ha a jövedelmét visszaforgatja egyetlen befektetésbe, akkor kiteszi magát annak a kockázatnak, hogy a befektetés értéke csökkenhet. Továbbá, ha nem vigyáz, a végén túl sokat fektethet vissza a jövedelméből egyetlen befektetésbe, ami a portfóliója túlzott koncentrációjához vezethet.
Összefoglalva, az újrabefektetett jövedelem fontos fogalom, amelyet a befektetés során meg kell értenie. Azzal, hogy jövedelmét újra befektetheti ugyanabba a befektetésbe, potenciálisan növelheti portfóliója méretét, és idővel magasabb hozamot érhet el. Fontos azonban, hogy tisztában legyen az újrabefektetéssel járó kockázatokkal, és hogy a kockázat kezelése érdekében megfelelően diverzifikálja állományát.
Az, hogy a jövedelem mekkora részét érdemes újra befektetnie vállalkozásába, számos tényezőtől függ, például vállalkozásának jellegétől, növekedési potenciáljától és hosszú távú céljaitól. Általánosságban azt ajánlják, hogy jövedelmének 20-30%-át fektesse vissza vállalkozásába.
A jövedelem egy részének újrabefektetése segítheti vállalkozása növekedését és bővülését. Ez biztosíthatja Önnek a szükséges forrásokat ahhoz, hogy új termékekbe vagy szolgáltatásokba fektessen be, bővítse marketingtevékenységét, további alkalmazottakat vegyen fel, vagy korszerűsítse berendezéseit vagy technológiáját. Mindezek a beruházások segíthetnek vállalkozásának versenyképesebbé válni, növelni piaci részesedését, és hosszú távon több bevételt generálni.
Ugyanakkor az is lényeges, hogy egyensúlyt teremtsen a vállalkozásába történő újbóli befektetés és a személyes pénzügyei gondozása között. Nem akar olyan sokat újra befektetni, hogy ne tudja kifizetni a számláit, és ne fojtsa el személyes pénzügyi céljait. Ezért gondosan értékelnie kell vállalkozása pénzügyi teljesítményét, és megalapozott döntéseket kell hoznia arról, hogy mennyi jövedelmet fektet be újra.
Végső soron a vállalkozásába visszaforgatandó jövedelem összegének összhangban kell lennie hosszú távú céljaival és jövőképével. Egy jól megtervezett újrabefektetési stratégia segíthet vállalkozásának a gyarapodásban és a tartós siker elérésében.
Az újrabefektetett nyereség olyan nyereségre utal, amelyet egy vállalat visszatart, hogy azt visszaforgassa üzleti tevékenységébe, ahelyett, hogy osztalékként osztaná szét a részvényeseknek. Az újrabefektetett nyereség kiszámítása magában foglalja annak a nettó nyereségnek az összegét, amelyet a vállalat megtart és visszaforgat a vállalkozásba.
Az újrabefektetett nyereség kiszámításához az alábbi lépéseket kell követnie:
1. Határozza meg a vállalkozás nettó jövedelmét: A nettó jövedelem a vállalat összes bevétele az összes költség, adó és kamatfizetés levonása után. Ezt a számot a vállalat eredménykimutatásában találja meg.
2. Számítsa ki az osztalékfizetési arányt: Az osztalékfizetési arány a nettó nyereségnek az a százaléka, amelyet a vállalat osztalékként oszt ki a részvényeseknek. Az osztalékfizetési arányt úgy számíthatod ki, hogy az összes kifizetett osztalékot elosztod a nettó nyereséggel.
3. Számítsa ki a megtartási arányt: A megtartási arány a nettó jövedelem azon százalékos aránya, amelyet egy vállalat megtart és visszaforgat a vállalkozásba. A megtartási arányt úgy lehet kiszámítani, hogy a 100%-ból kivonjuk az osztalékfizetési arányt.
4. Számítsa ki az újrabefektetett nyereség összegét: Az újrabefektetett nyereség összegének kiszámításához szorozza meg a nettó jövedelmet a megtartási aránnyal.
Tegyük fel például, hogy egy vállalat nettó jövedelme 1 millió dollár, 200 000 dollár osztalékot fizetett ki, és az osztalékfizetési aránya 20%. A visszatartási arány 100% – 20% = 80%. Ezért az újrabefektetett nyereség összege 1 millió dollár x 80% = 800 000 dollár.
Összefoglalva, az újrabefektetett nyereség kiszámítása alapvető fontosságú egy vállalat számára annak meghatározásához, hogy a nyereségéből mennyit tart vissza, hogy azt visszaforgassa a vállalkozásba. Az újrabefektetett nyereség kiszámításával a vállalat felmérheti növekedési potenciálját, és megalapozott üzleti döntéseket hozhat.