Az üzleti pénzügyek nyomon követésének fontossága


Vállalkozóként fontos, hogy nyomon kövesse pénzügyeit. Ez magában foglalja a pénzforgalom, az eredménykimutatás, valamint a követelések és kötelezettségek nyomon követését. A könyvelés egyik gyakran figyelmen kívül hagyott aspektusa a hátralékos könyvelés.

Mi az a hátralékos könyvelés?

A hátralékelszámolás az elvégzett, de még ki nem számlázott munkák elszámolásának folyamatát jelenti. Ez magában foglalhatja az elvégzett, de még ki nem számlázott munkát, valamint a kiszámlázott, de még ki nem fizetett munkát.

Miért fontos a hátralékelszámolás?

A hátralékelszámolás több okból is fontos. Először is, segít nyomon követni a pénzforgalmat. Ha tudja, hogy mennyi munkát végzett el, de még nem számlázott ki, jobban meg tudja jósolni a pénzforgalmát, és ennek megfelelően tud tervezni.

Másodszor, a hátralék könyvelés segít a kintlévőségek kezelésében. Azzal, hogy tudja, mennyi munkát végzett el, de még nem számlázott ki, biztosíthatja, hogy időben számlázza ki ügyfeleit, és időben beszedi a fizetéseket.

Végezetül a hátralékelszámolás segíthet üzleti folyamatainak javításában. A hátralék nyomon követésével azonosíthatja azokat a területeket, ahol a munka elakad vagy késik, és lépéseket tehet ezen folyamatok javítására.

Hogyan lehet bevezetni a hátralék-nyilvántartást?

A hátralék-nyilvántartás bevezetéséhez létre kell hoznia egy rendszert a már elvégzett, de még ki nem számlázott munkák nyomon követésére. Ez lehet olyan egyszerű, mint egy táblázat használata, vagy olyan összetett, mint egy speciális szoftver használata.

A rendszernek a következő információkat kell tartalmaznia:

– Az elvégzett munka leírása

– A munka elvégzésének dátuma

– A munka elvégzésére fordított idő vagy erőforrások mennyisége

– Az ügyfél vagy a projekt, amely számára a munkát elvégezték

– A számlázás becsült vagy tényleges dátuma

Ezen információk nyomon követésével biztosíthatja, hogy időben számlázza ki az ügyfeleket, hatékonyan kezelje a kintlévőségeit, és javítsa üzleti folyamatait.

Összefoglalva, a hátralékok könyvelése az üzleti pénzügyek fontos aspektusa, amelyet nem szabad figyelmen kívül hagyni. Az elvégzett, de még ki nem számlázott munkák nyomon követésére szolgáló rendszer bevezetésével javíthatja pénzforgalmát, kezelheti kintlévőségeit, és azonosíthatja a folyamatok javítását igénylő területeket.

FAQ
Mit jelent a hátralék?

A számvitelben és a könyvelésben a backlog azon munka mennyiségére utal, amelyet egy vállalat vagy egy magánszemély elvállalt, de még nem végzett el. Ez a munka magában foglalhat olyan megrendeléseket, feladatokat, projekteket vagy szolgáltatásokat, amelyekre szerződést kötöttek, de különböző okok miatt még nem teljesültek.

A hátralék különböző okok miatt keletkezhet, például erőforráshiány, késedelmek az ellátási láncban, váratlan események vagy egyszerűen a munka nagy mennyisége miatt. Számviteli szempontból az elmaradt teljesítések kötelezettségnek minősülnek, mivel az ígért, de még nem teljesített munkát jelentik.

A vállalatok számára fontos, hogy nyomon kövessék a hátralékukat, mivel az hatással lehet a pénzügyi teljesítményükre és a hírnevükre. A magas hátralék azt jelezheti, hogy a vállalat a kereslet megugrását tapasztalja, de azt is jelentheti, hogy a vállalat nehezen tud lépést tartani a vállalásaival. Másfelől az alacsony rendelésállomány azt jelezheti, hogy a vállalat nem vonz elég ügyfelet.

Összefoglalva, a rendelésállomány a számvitel és a könyvelés fontos fogalma, amely az ígért, de még be nem fejezett munkát jelenti. A vállalkozások számára fontos, hogy hatékonyan kezeljék a hátralékukat, hogy biztosítsák kötelezettségvállalásaik teljesítését és pénzügyi egészségük megőrzését.

A hátralék ugyanaz, mint a bevétel?

Nem, a hátralék nem azonos a bevétellel a számvitelben és a könyvelésben. A backlog azokat az értékesítési megrendeléseket vagy szolgáltatási szerződéseket jelenti, amelyeket egy vállalat megkapott, de még nem teljesített vagy nem szállított. Lényegében a még elvégzendő munkáról van szó, és az ebből a munkából származó bevétel csak akkor kerül elszámolásra, amikor a termékeket vagy szolgáltatásokat leszállították.

Másfelől a bevétel az a pénzösszeg, amelyet a vállalat a termékeknek vagy szolgáltatásoknak az ügyfelei számára történő nyújtásából szerez. Akkor kerül elszámolásra, amikor a munka befejeződött, és a vevő megkapta a termékeket vagy szolgáltatásokat. A bevétel a pénzügyi kimutatásokban bevételként szerepel, és a vállalat pénzügyi teljesítményének lényeges mérőszáma.

Összefoglalva, a rendelésállomány a még elvégzendő munkát jelenti, míg a bevétel a vállalat által az elvégzett és a vevőknek átadott munkából származó tényleges bevétel.

A backlog egy GAAP-mutató?

Az általános számviteli elvek (GAAP) nem foglalkoznak vagy határozzák meg külön a backlogot. Ugyanakkor a vállalat jövőbeli bevételi potenciáljának releváns mutatójának tekinthető, és a pénzügyi kimutatásokban vagy a lábjegyzetekben nem GAAP-mutatóként közzétehető.

A rendelésállomány azon munkák mennyiségére utal, amelyek elvégzésére a vállalat szerződést kötött, de még nem kerültek elvégzésre vagy bevételként elszámolásra. Jellemzően olyan iparágakban fordul elő, ahol a szerződés aláírása és a munka elvégzése között hosszú átfutási idő telik el, például az építőiparban, a gyártásban vagy a szoftverfejlesztésben.

A vállalatok dönthetnek úgy, hogy közzéteszik az elmaradt teljesítésekre vonatkozó információkat, hogy a befektetők és az érdekelt felek betekintést nyerjenek a vállalat jövőbeli bevételi forrásaiba és növekedési potenciáljába. Fontos azonban megjegyezni, hogy a GAAP nem írja elő a backlog közzétételét, és nincs egységes módszer a backlog kiszámítására vagy jelentésére.

Összefoglalva, bár a backlog nem a GAAP szerinti mérőszám, mégis releváns és hasznos információ lehet az érdekeltek számára a vállalat jövőbeli teljesítménykilátásainak megértéséhez.