Az Excel makrók hatékony eszközei lehetnek az ismétlődő feladatok automatizálásának és az időmegtakarításnak. Saját makrók létrehozása a semmiből azonban időigényes lehet, és fejlett programozási ismereteket igényelhet. Szerencsére számos előre elkészített makró letölthető, amelyek könnyen importálhatók az Excelbe. Ebben a cikkben végigvezetjük az Excel makrók importálásának folyamatán.
1. lépés: A makrófájl megkeresése
A makró importálásának első lépése a makrófájl megkeresése. Makrófájlokat találhat az interneten az „Excel makrók” kereséssel vagy az Excelhez kapcsolódó fórumok és webhelyek látogatásával. Ha megtalálta az importálni kívánt makrófájlt, töltse le a számítógépére.
2. lépés: Nyissa meg a Visual Basic szerkesztőt
A makró importálásához az Excelben a Visual Basic szerkesztőt (VBE) kell használnia. A VBE megnyitásához kattintson az Excel szalag „Fejlesztő” fülére, majd a „Kód” részben a „Visual Basic” menüpontra. Alternatívaként használhatja az „ALT + F11” billentyűkombinációt is a VBE megnyitásához.
3. lépés: A makrófájl importálása
Miután megnyitotta a VBE-t, importálnia kell a makrófájlt. Ehhez kattintson a VBE menüben a „Fájl” gombra, majd válassza a „Fájl importálása” lehetőséget, és keresse meg azt a helyet, ahová a makrófájlt mentette. Válassza ki a makrófájlt, és kattintson a „Megnyitás” gombra. A makró most már be lesz importálva az Excelbe.
4. lépés: A makrófájl mentése
A makrófájl importálása után mentse azt a számítógépére. Ehhez térjen vissza az Excel ablakba, és kattintson a szalag „Fájl” gombjára, majd a „Mentés másként” gombra. Válasszon egy helyet a makrófájl mentéséhez, és adjon neki egy megjegyezhető nevet.
5. lépés: A makró futtatása
Az importált makró futtatásához térjen vissza az Excel ablakba, és kattintson a szalag „Fejlesztő” fülére. Kattintson a „Kód” részben a „Makrók” menüpontra, válassza ki a futtatni kívánt makrót, majd kattintson a „Futtatás” gombra. A makró most már végre fogja hajtani azt a feladatot, amire tervezték.
Összefoglalva, az Excel makrók importálásával sok időt és energiát takaríthat meg. Az ebben a cikkben ismertetett lépéseket követve könnyedén importálhatja az előre elkészített makrókat az Excelbe, és azonnal elkezdheti használni őket. Egy kis gyakorlással akár módosíthatja is ezeket a makrókat az egyedi igényeinek megfelelően. Boldog makrózást!
A makrók az Excel hasznos funkciói, amelyek lehetővé teszik az ismétlődő feladatok automatizálását és az időmegtakarítást. A makrók Excelből történő importálása és exportálása hasznos lehet, ha a makrókat meg szeretné osztani másokkal, vagy egy másik számítógépen szeretné használni őket. Íme, hogyan kell ezt megtenni:
1. Makró exportálásához nyissa meg az exportálni kívánt makrót tartalmazó munkafüzetet.
2. Nyomja meg az ALT+F11 billentyűkombinációt a VBA szerkesztő megnyitásához.
3. A Project Explorer ablakban bontsa ki a Modules mappát a makrók megjelenítéséhez.
4. Kattintson a jobb gombbal az exportálni kívánt makróra, és válassza a Fájl exportálása parancsot.
5. Válasszon egy helyet a makrófájl mentéséhez, és adjon neki nevet.
6. Makró importálásához nyissa meg azt a munkafüzetet, ahová a makrót importálni kívánja.
7. Nyomja meg az ALT+F11 billentyűkombinációt a VBA szerkesztő megnyitásához.
8. A Fájl menüből válassza a Fájl importálása parancsot.
9. Keresse meg azt a helyet, ahová a makrófájlt mentette, és válassza ki.
10. A makró be lesz importálva a munkafüzetbe, és használhatóvá válik.
Vegye figyelembe, hogy egy makró importálásakor előfordulhat, hogy nem működik megfelelően, ha az olyan más makrókra vagy kódmodulokra támaszkodik, amelyek nincsenek jelen a munkafüzetben. Ebben az esetben előfordulhat, hogy ezeket a modulokat is importálnia kell, vagy a makró kódját úgy kell beállítania, hogy azok nélkül is működjön.
Egy makró importálása és futtatása néhány lépésből áll. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, hogyan kell importálni és futtatni egy makrót:
1. Nyissa meg az Excel munkalapot, ahová a makrót importálni és futtatni szeretné.
2. Kattintson a szalag „Fejlesztő” fülére. Ha nem látja a „Fejlesztő” lapot, akkor a „Beállítások” > „Szalag testreszabása” > „Fejlesztő” opció bejelölésével engedélyezheti.
3. A „Fejlesztő” lapon kattintson a „Visual Basic” gombra a Visual Basic szerkesztő (VBE) megnyitásához.
4. A VBE-ben kattintson a „Fájl” > „Fájl importálása” gombra, és keresse meg a makró mentési helyét.
5. Válassza ki a makrófájlt, és kattintson a „Megnyitás” gombra a VBE-be történő importáláshoz.
6. Az importálás után térjen vissza az Excel munkalapra, és kattintson a „Fejlesztő” lapon a „Makrók” gombra.
7. A „Makró” párbeszédpanelen válassza ki az imént importált makrót, és kattintson a „Futtatás” gombra.
8. A makró elkezd futni, és a VBE „Azonnali” ablakában nyomon követheti a folyamatot.
Fontos megjegyezni, hogy egyes makrók zavartalan futtatásához bizonyos beállítások vagy bővítmények engedélyezése szükséges. Ezért feltétlenül olvassa el a makró dokumentációját, vagy forduljon szakértőhöz, ha a makró futtatása során bármilyen probléma merül fel.
Egy makrófájl telepítéséhez kövesse az alábbi lépéseket:
1. Nyissa meg a Microsoft Excel szoftvert a számítógépén.
2. Kattintson a szalagmenüben a „Fejlesztő” fülre.
3. Kattintson a szalagmenü „Visual Basic” gombjára. Ez megnyitja a Visual Basic szerkesztőt.
4. A Visual Basic szerkesztőben kattintson a „Fájl” gombra, majd válassza a „Fájl importálása” lehetőséget.
5. Keresse meg azt a helyet, ahová a makrófájlt mentette a számítógépén, és válassza ki.
6. Kattintson a „Megnyitás” gombra a makrófájl Visual Basic Editorba történő importálásához.
7. Miután a makrófájlt importáltuk, a „Fájl” gombra kattintva, majd a „Mentés másként” lehetőséget kiválasztva elmenthetjük azt a személyes makró munkafüzetünkbe vagy egy új munkafüzetbe.
8. A „Mentés másként” ablakban válassza ki azt a helyet, ahová a makrófájlt menteni kívánja, és adjon neki nevet.
9. A makrófájl mentéséhez kattintson a „Mentés” gombra.
Miután telepítette a makrófájlt, a szalagmenü Fejlesztő lapjának „Makrók” gombjáról történő meghívásával használhatja az Excel táblázatokban.