Exploring the Limits of Twitter DMs


A Twitter, az egyik legnépszerűbb közösségi médiaplatform több mint 300 millió aktív felhasználóval, a gyors és egyszerű kommunikációról ismert a tweeteken és a közvetlen üzeneteken (DM) keresztül. A Twitter azonban bizonyos korlátokat szab a felhasználók által küldhető és fogadható DM-ek számára, ami akadályozhatja azokat, akik üzleti vagy személyes okokból használják a platformot.

A Twitter a DM-eket fiókonként napi 1000-re korlátozza, ami magában foglalja az elküldött és a fogadott üzeneteket is. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók 24 órán belül legfeljebb 1000 DM-et küldhetnek, illetve ugyanebben az időszakban legfeljebb 1000 DM-et fogadhatnak. Bár ez nagyvonalú korlátozásnak tűnhet, azok számára, akik a Twittert üzleti célokra, például marketingre vagy ügyfélszolgálatra használják, meglehetősen korlátozó lehet.

Ezenkívül a Twitter korlátozza az egy felhasználónak 24 órán belül küldhető DM-ek számát is. Ez a korlátozás napi 100 DM-ben van meghatározva felhasználónként, ami azt jelenti, hogy egy felhasználó 24 órán belül csak 100 DM-et küldhet egyetlen felhasználónak. Ez a korlátozás a spamelés megelőzése érdekében van érvényben, és azért, hogy a felhasználókat ne bombázzák nem kívánt üzenetekkel.

A Twitter korlátozza a DM-ek hosszát is. Egy DM maximális hossza 10 000 karakter, ami lényegesen hosszabb, mint a tweetekre vonatkozó 280 karakteres korlát. Ez a korlát azonban még mindig kihívást jelent azok számára, akik üzleti célokra használják a DM-eket, mivel előfordulhat, hogy hosszabb üzeneteket kell küldeniük, amelyek meghaladják ezt a korlátot.

E korlátozások ellenére a Twitter DM-ek továbbra is értékes eszközei a kommunikációnak és az elköteleződésnek a platformon. A DM-ek maximális kihasználása érdekében a felhasználók törekedhetnek arra, hogy tömör és informatív üzeneteket küldjenek, kerüljék a spammelést, és hosszabb vagy részletesebb beszélgetésekhez más kommunikációs csatornákat, például e-mailt vagy telefonhívást használjanak.

Összefoglalva, bár a Twitter DM-korlátok akadályozhatnak egyes felhasználókat, azért vannak bevezetve, hogy a platform biztonságos és élvezetes élményt nyújtson minden felhasználó számára. Az irányelvek betartásával és a DM-ek felelős és tiszteletteljes használatával a felhasználók továbbra is élvezhetik ennek az értékes kommunikációs eszköznek az előnyeit.

FAQ
Mi az 5000-es szabály a Twitteren?

Az 5000-es szabály a Twitteren az egy felhasználó által követhető fiókok számának korlátozására utal. Konkrétan a Twitter 5000 fiókkal egyenlő korlátot szab az egy felhasználó által követhető fiókok számára. Ez a szabály azért van érvényben, hogy megakadályozza a felhasználók spammelését vagy a platform túlterhelését azáltal, hogy túl sok fiókot követnek egyszerre. Amint egy felhasználó eléri az 5000 követői korlátot, nem követhet további fiókokat, amíg a követőinek száma nem csökken 5000 alá. Ez alól a szabály alól azonban vannak kivételek – például ha egy fióknak sok követője van, akkor 5000-nél több fiókot is követhet. Összességében az 5000-es szabály a Twitteren fontos szempont a vállalkozások és magánszemélyek számára, akik a platformot a követőik számának növelésére és a közönségükkel való kapcsolattartásra használják.

Letilthatja a Twitter a DM-et?

Igen, a Twitter letilthatja Önt a DM (Direct Message) miatt, ha megsérti a DM-ekkel kapcsolatos szabályait és irányelveit. A Twitternek konkrét szabályai és irányelvei vannak, amelyeket a felhasználóknak be kell tartaniuk a platform használata során, és ezek bármelyikének megsértése a fiók felfüggesztéséhez vagy végleges kitiltáshoz vezethet.

Néhány ok, amiért a Twitter letilthatja Önt a DM-ek miatt:

1. Spammelés: Ha kéretlenül küld DM-eket több felhasználónak, az spammelésnek minősülhet, és a Twitter intézkedhet a fiókja ellen.

2. Zaklatás: Ha DM-eken keresztül zaklató magatartást tanúsítasz más felhasználókkal szemben, az kitiltáshoz vezethet.

3. Fenyegetés: Ha DM-eken keresztül fenyegető üzeneteket küldesz más felhasználóknak, az kitiltáshoz vezethet.

4. Nem megfelelő tartalom megosztása: Ha nyílt vagy nem megfelelő tartalmat osztasz meg DM-eken keresztül, az kitiltást vonhat maga után.

Fontos megjegyezni, hogy a Twitter figyelemmel kísérheti a DM-eket, és felléphet az irányelveit megsértő felhasználókkal szemben. A DM-ek miatti tiltás elkerülése érdekében ajánlott felelősségteljesen használni a platformot, és követni a Twitter szabályait és irányelveit.

Mennyi ideig tart a Twitter-börtön?

A Twitter Jail kifejezés egy Twitter-fiókra a Twitter szolgáltatási feltételeinek megsértése miatt elrendelt ideiglenes korlátozást írja le. A Twitter Jail korlátozás időtartama a jogsértés súlyosságától és a korábbi jogsértések számától függően változhat.

Kisebb jogsértések, például a hashtagek túlzott használata vagy rövid időn belüli túl sok retweetelés esetén a korlátozás csak néhány óráig tarthat. Súlyosabb jogsértések esetén azonban, mint például a zaklatás vagy a spam tartalmak közzététele, a korlátozás 24 órától akár több hétig is tarthat. Bizonyos esetekben az ismételt jogsértések a fiók végleges felfüggesztését eredményezhetik.

Fontos megjegyezni, hogy a Twitter Jail korlátozás időtartamát a Twitter határozza meg, és nem lehet lerövidíteni vagy megfellebbezni. Ezért a vállalkozások számára létfontosságú, hogy betartsák a Twitter szolgáltatási feltételeit és irányelveit, hogy elkerüljék az olyan korlátozásokat vagy felfüggesztéseket, amelyek negatívan befolyásolhatják online jelenlétüket és márkájuk hírnevét.

Mi a 80/20 szabály a Twitteren?

A 80/20 szabály a Twitteren egy olyan elv, amely szerint a Twitteren megosztott tartalmak 80%-ának informatívnak, oktató jellegűnek vagy szórakoztatónak kell lennie, és csak 20%-uk lehet promóciós vagy önreklámozó jellegű. Más szóval, ahelyett, hogy folyamatosan a termékeit, szolgáltatásait vagy cégét népszerűsítené, inkább arra kell összpontosítania, hogy értéket nyújtson követőinek, és kapcsolatot építsen velük.

A 80/20-as szabály betartásával tekintélyként tekinthetsz magadra az iparágadban, több követőt szerezhetsz, és végül több látogatót és eladást irányíthatsz a weboldaladra. Ez az elv segít abban is, hogy ne tűnjön spammernek vagy túlzottan önreklámozónak, ami elriaszthatja a potenciális ügyfeleket, és ronthatja a hírnevét a platformon.

A 80/20-as szabály hatékony alkalmazásához a Twitteren olyan minőségi tartalmak létrehozására és megosztására kell összpontosítania, amelyeket követői hasznosnak és vonzónak találnak. Ezek közé tartozhatnak iparági hírek, hasznos tippek és trükkök, cégének kulisszák mögötti bepillantások, valamint más forrásokból származó kurátori tartalmak.

Összességében a 80/20 szabály értékes iránymutatás azon vállalkozások számára, amelyek a lehető legtöbbet szeretnék kihozni a Twitteren való jelenlétükből, és erős, elkötelezett követőkre szeretnének szert tenni.