Facebook-ajánlások maximalizálása: Útmutató a Google Analyticsben való megtalálásukhoz


A Facebook létfontosságú eszköz a vállalkozások számára a célközönséggel való kapcsolattartáshoz és a márka népszerűsítéséhez. A közel 2,8 milliárd havi aktív felhasználóval nem meglepő, hogy a Facebook az egyik leghatékonyabb közösségi médiaplatform a vállalkozások számára a webhelyeik látogatottságának növelésére. Ennek a forgalomnak a nyomon követése azonban kihívást jelenthet. Szerencsére a Google Analytics segítségével a vállalkozások nyomon követhetik a Facebook-referálásokat, és megérthetik, hogy azok hogyan befolyásolják weboldaluk általános teljesítményét. Ebben az útmutatóban azt vizsgáljuk meg, hogyan találhatja meg a Facebook-referálásokat a Google Analyticsben, és hogyan használhatja fel ezeket az adatokat webhelye teljesítményének optimalizálására.

1. lépés: Csatlakoztassa a Google Analyticset a Facebookhoz

A Facebook-referenciák nyomon követéséhez össze kell kapcsolnia a Google Analytics-fiókját a Facebook-oldalával. Először is lépjen be a Facebook-oldalára, és kattintson a „Beállítások” fülre. Onnan válassza a „Speciális beállítások”, majd a „Pixelek” menüpontot. Ez elviszi a „Facebook Pixel” oldalra. Másolja ki a pixel kódját, majd lépjen be a Google Analytics fiókjába.

A Google Analytics fiókjában navigáljon az „Admin” részhez, és válassza a „Tracking Info” menüpontot a „Property” oszlopból. Ezután kattintson az „Adatgyűjtés” menüpontra, és kapcsolja be a „Remarketing és reklámjelentési funkciókat”. Ezután kattintson a „Fiókok összekapcsolása” menüpontra, és válassza ki a „Facebookot” a rendelkezésre álló lehetőségek listájából. Adja meg a Facebook bejelentkezési adatait, majd illessze be a korábban lemásolt pixel kódot. Végül kattintson a „Link létrehozása” gombra, hogy összekapcsolja a Google Analytics-fiókját a Facebook-oldalával.

2. lépés: Célok beállítása a Google Analyticsben

Miután összekapcsolta a Google Analytics-fiókját a Facebook-oldalával, itt az ideje a célok beállításának. A célok azok a konkrét műveletek, amelyeket a látogatóknak a weboldalán végre kell hajtaniuk, például egy kapcsolatfelvételi űrlap kitöltése vagy vásárlás. A célok beállításával nyomon követheti, hogy hány Facebook-hivatkozó hajtja végre ezeket a műveleteket a weboldalán.

A célok beállításához lépjen a Google Analytics-fiókjának „Admin” szakaszába, és válassza a „Célok” menüpontot a „Nézet” oszlopban. Kattintson az „Új cél” gombra, és válassza ki a létrehozandó cél típusát. Ha például azt szeretné nyomon követni, hogy hány látogató tölti ki a kapcsolatfelvételi űrlapot, akkor válassza a „Cél” céltípust, és adja meg a „Köszönöm” oldal URL-címét, amelyet a látogatók az űrlap elküldése után látnak. Adjon nevet a célnak, majd kattintson a „Cél létrehozása” gombra.

3. lépés: Az adatok elemzése

Most, hogy összekapcsolta a Google Analytics-fiókját a Facebook-oldalával és beállította a célokat, itt az ideje, hogy elemezze az adatokat. A Google Analyticsben a Facebook-referálások megtalálásához lépjen az „Akvizíció” szakaszra, és válassza az „Összes forgalom” lehetőséget. Onnan kattintson a „Forrás/Médium” menüpontra, hogy megnézze, honnan érkezik a webhelye forgalma.

A „Forrás/Médium” jelentésben látni fogja azoknak a forrásoknak a listáját, amelyek a weboldalára irányítják a forgalmat, beleértve a Facebookot is. Kattintson a „Facebook” gombra, ha részletesebb jelentést szeretne látni a Facebookról érkező hivatkozásokról. Ez a jelentés megmutatja, hogy hány látogató érkezett a webhelyére a Facebookról, mennyi ideig maradtak a webhelyén, és milyen oldalakat látogattak meg.

4. lépés: Optimalizálja webhelyét

Most, hogy már jobban érti, hogyan befolyásolják a Facebook-referenciák webhelye teljesítményét, ideje optimalizálni webhelyét. Az összegyűjtött adatok segítségével azonosítsa azokat a területeket, ahol javíthatja webhelye felhasználói élményét és növelheti a konverziókat.

Ha például azt veszi észre, hogy a Facebookról érkező látogatók sok időt töltenek a kezdőlapon, de nem fedezik fel a weboldal más oldalait, akkor lehet, hogy javítania kell a weboldal navigációján, vagy vonzóbb tartalmat kell hozzáadnia a belső oldalakhoz. Ha pedig azt veszi észre, hogy a Facebookról érkező látogatók csak egy oldal megtekintése után hagyják el a webhelyét, akkor lehet, hogy javítania kell a webhely betöltési idején, vagy hangsúlyosabbá kell tennie a cselekvésre való felhívást.

Összefoglalva, a Facebook-hivatkozások nyomon követése a Google Analyticsben alapvető fontosságú azon vállalkozások számára, amelyek maximalizálni szeretnék közösségi médiamarketing-erőfeszítéseiket. Ha összekapcsolja Google Analytics-fiókját a Facebook-oldalával, célokat állít be és elemzi az adatokat, értékes betekintést nyerhet abba, hogy a Facebook-referenciák hogyan befolyásolják webhelye teljesítményét. Használja ezeket az adatokat webhelye optimalizálásához és a felhasználói élmény javításához, és máris jó úton halad afelé, hogy több forgalmat, elkötelezettséget és konverziót érjen el a Facebookról.