Hibaelhárítási lépések, amikor a Mac nem hajlandó írni a külső merevlemezre


A külső merevlemezek nélkülözhetetlen elemmé váltak azon személyek számára, akiknek további tárhelyre van szükségük. Kényelmesek, hordozhatóak és biztonságosak, így népszerű választásnak számítanak az adatmentés, a fájlátvitel és a tárolás terén. Frusztráló lehet azonban, ha a Mac nem hajlandó írni a külső merevlemezre, különösen akkor, ha fontos fájlokat kell továbbítania. Ha ezt a problémát tapasztalja, ne aggódjon, mi gondoskodunk róla. Íme néhány hibaelhárítási lépés a probléma megoldásához.

1. Ellenőrizze a külső meghajtó formátumát

A probléma megoldásának első lépése a külső meghajtó formátumának ellenőrzése. A Macek a HFS+ fájlrendszert, míg a Windows az NTFS-t használja. Ha a külső merevlemez Windows rendszeren lett formázva, előfordulhat, hogy nem kompatibilis a Mac rendszerrel. Ebben az esetben újra kell formáznia a külső merevlemezt egy kompatibilis fájlrendszerre. Ehhez csatlakoztassa a külső merevlemezt a Mac számítógépéhez, nyissa meg a Lemezkezelő segédprogramot, válassza ki a külső merevlemezt a meghajtók listájából, és formázza újra Mac OS Extended (Journaled) fájlrendszerre.

2. Ellenőrizze a külső meghajtó jogosultságait

Egy másik ok, amiért a Mac megtagadhatja az írást egy külső merevlemezre, a jogosultsági problémák miatt lehet. Ha a külső merevlemez csak olvasásra van beállítva, akkor nem fog tudni írni rá. A külső meghajtó jogosultságainak ellenőrzéséhez kattintson a jobb gombbal a külső merevlemez ikonjára, válassza a „Get Info” (Információ lekérdezése) lehetőséget, és ellenőrizze, hogy a „Ignore ownership on this volume” (Tulajdonjogok figyelmen kívül hagyása ezen a köteten) be van-e jelölve. Ha igen, vegye ki a jelölést, és próbáljon meg írni a külső merevlemezre.

3. A külső meghajtó javítása

Ha a külső merevlemezen hibák vagy rossz szektorok vannak, előfordulhat, hogy a Mac nem hajlandó írni rá. Ennek kijavításához csatlakoztassa a külső merevlemezt a Mac számítógépéhez, nyissa meg a Lemezkezelő segédprogramot, válassza ki a külső merevlemezt a meghajtók listájából, és kattintson az „Elsősegély” gombra. Ez átvizsgálja és kijavítja a külső merevlemezen lévő hibákat.

4. Frissítse a Mac operációs rendszerét

Ha a Mac operációs rendszere elavult, az kompatibilitási problémákat okozhat a külső merevlemezekkel. A Mac operációs rendszer frissítéséhez kattintson az Apple menüre, válassza a „Rendszerbeállítások” menüpontot, majd kattintson a „Szoftverfrissítés” menüpontra. Ez ellenőrzi az elérhető frissítéseket, és lehetővé teszi az operációs rendszer frissítését.

Összefoglalva, a külső merevlemezek értékes eszközei az adatmentésnek és az adattárolásnak. Ha azonban a Mac nem hajlandó írni a külső merevlemezre, az frusztráló lehet. A fenti hibaelhárítási lépések követésével megoldhatja ezt a problémát, és továbbra is hatékonyan használhatja külső merevlemezét.