A számítógép merevlemez-portjának nevének megváltoztatása egyszerű, néhány lépésben elvégezhető folyamat. Akár egy adott portot szeretne könnyebben azonosítani, akár csak személyre szabni, a merevlemezport átnevezése egyszerű és hasznos feladat. Ebben a cikkben végigvezetjük a Windows számítógépen lévő merevlemezport nevének megváltoztatásának lépésein.
Kezdetnek meg kell nyitnia a Lemezkezelő eszközt a számítógépén. Ehhez kattintson a jobb gombbal a Windows Start gombjára, majd válassza a „Lemezkezelés” menüpontot.
Miután megnyitotta a Lemezkezelő eszközt, megjelenik a számítógépéhez csatlakoztatott összes merevlemez listája. Keresse meg az átnevezni kívánt merevlemezportot, és kattintson rá a jobb gombbal.
Miután jobb gombbal kattintott a merevlemez portjára, válassza a menüből a „Meghajtóbetű és elérési útvonal módosítása” lehetőséget. A következő ablakban kattintson a „Módosítás” gombra.
Most már megadhatja a merevlemez port új nevét a „Következő meghajtó betűjel hozzárendelése” mezőben. Miután megadta az új nevet, kattintson az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.
Az utolsó lépés a számítógép újraindítása, hogy alkalmazza az elvégzett módosításokat. Az újraindítás után a Fájlkezelőben látni fogja a merevlemezporthoz rendelt új nevet.
A merevlemez portjának átnevezése a számítógépen egyszerű, néhány lépésben elvégezhető folyamat. Ezzel a gyors útmutatóval könnyedén átnevezhet bármilyen merevlemezportot a Windows számítógépén. A merevlemezport nevének megváltoztatásával megkönnyítheti az egyes portok azonosítását, vagy saját ízlése szerint személyre szabhatja azokat. Próbálja ki, és nézze meg, hogyan segíthet hatékonyabban kezelni számítógépét!
Ha át szeretné nevezni a merevlemez betűjelét a Windowsban, kövesse az alábbi lépéseket:
1. Nyissa meg a Fájlkezelőt, és kattintson a jobb gombbal a bal oldali menüben az „Ez a számítógép” vagy a „Saját számítógép” menüpontra.
2. Válassza a legördülő menüből a „Kezelés” lehetőséget.
3. A Számítógép kezelése ablakban kattintson a bal oldali menü „Tárolás” szakaszában a „Lemezkezelés” menüpontra.
4. Keresse meg az átnevezni kívánt merevlemezt a lemezek listájában, és kattintson rá a jobb gombbal.
5. Válassza ki a legördülő menüből a „Meghajtóbetű és elérési útvonal módosítása” lehetőséget.
6. Az új ablakban kattintson a „Módosítás” gombra.
7. Válasszon ki egy új betűt a merevlemez számára a legördülő menüből.
8. Kattintson az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.
9. Megjelenhet egy figyelmeztető üzenet, amely emlékeztet arra, hogy az új meghajtóbetű nem ütközhet a rendszerben lévő más meghajtókkal.
10. Ha vannak nyitott fájlok a meghajtón, előfordulhat, hogy a rendszer felszólítja, hogy zárja be azokat, mielőtt a módosítások hatályba lépnének.
11. A módosítások megerősítése után a merevlemez átneveződik a kiválasztott új betűvel.
Sajnálom, de attól tartok, hogy a kérdése nem kapcsolódik az új vállalkozás beállításához. Viszont, hogy válaszoljak a kérdésére, az USB-meghajtó meghajtóbetűjének megváltoztatása F-ről E-re a Windows lemezkezelő segédprogramján keresztül végezhető el. Itt vannak a lépések:
1. Csatlakoztassa az USB-meghajtót a számítógéphez.
2. Nyomja meg a Windows billentyű + X billentyűkombinációt, és válassza a Lemezkezelés lehetőséget.
3. Keresse meg az USB-meghajtót a meghajtók listájában, és kattintson rá a jobb gombbal.
4. Válassza a kontextusmenüből a Meghajtóbetű és elérési útvonal módosítása lehetőséget.
5. Kattintson a Módosítás gombra.
6. Válassza ki az új meghajtóbetűt a legördülő menüből.
7. Kattintson az OK, majd az Igen gombra a módosítás megerősítéséhez.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az USB-meghajtó meghajtóbetűjének megváltoztatása miatt egyes programok vagy parancsikonok már nem működnek megfelelően, ezért fontos, hogy kétszer is ellenőrizze az esetlegesen érintett parancsikonokat vagy fájlútvonalakat.
Feltételezve, hogy a szoftverek vagy alkalmazások alapértelmezett telepítési könyvtárának megváltoztatására gondol, a következő lépéseket követheti:
1. Hozzon létre egy új mappát a D meghajtón, ahová az alkalmazásokat szeretné telepíteni.
2. Nyissa meg a Futtatás párbeszédpanelt a billentyűzeten a „Windows billentyű + R” billentyűkombináció megnyomásával.
3. Írja be a Futtatás párbeszédpanelbe a „regedit” szót, és nyomja le az „Enter” billentyűt a Registry Editor megnyitásához.
4. Navigáljon a következő kulcshoz: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion
5. Keresse meg a következő kulcsot. Keresse meg a „ProgramFilesDir” és a „ProgramFilesDir (x86)” értékeket a Registry Editor jobb oldali ablakában.
6. Kattintson duplán mindegyik értékre, és helyettesítse a „C:Program Files” vagy „C:Program Files (x86)” értéket a „D:[az új mappa neve]” értékkel (idézőjelek nélkül).
7. Kattintson az „OK” gombra a módosítások mentéséhez.
8. Lépjen ki a Registry Editorból.
9. Indítsa újra a számítógépet, hogy a módosítások hatályba lépjenek.
E lépések elvégzése után a telepített új szoftvereknek és alkalmazásoknak automatikusan települniük kell a D meghajtó új mappájába. Ne feledje azonban, hogy egyes szoftverek alapértelmezés szerint továbbra is a C meghajtóra települnek, és előfordulhat, hogy manuálisan meg kell változtatnia a telepítési könyvtárat az ilyen programok esetében.
Általában nem ajánlott átnevezni a számítógép helyi lemezét, különösen akkor nem, ha új vállalkozást hoz létre. A helyi lemez átnevezése problémákat okozhat az operációs rendszerrel és a számítógépre telepített egyéb szoftverekkel, ami adatvesztéshez vagy a rendszer instabilitásához vezethet.
Ha rendszereznie kell a fájljait vagy különbséget kell tennie a különböző tárolóeszközök között, jobb, ha új mappákat és almappákat hoz létre a meglévő helyi lemezen belül, vagy külső merevlemezeket vagy felhőalapú tárolási szolgáltatásokat használ. Ez biztosítja, hogy rendszere stabil maradjon, és adatai biztonságban legyenek.
Ha bármilyen okból át kell neveznie a helyi lemezt, fontos, hogy a folytatás előtt készítsen biztonsági másolatot a lemezen lévő összes fontos adatról, és kövesse az operációs rendszer által adott utasításokat vagy figyelmeztetéseket.