MacBook Muting Made Easy: A Step-by-Step Guide


A MacBook hangjának elnémítása értékes eszköz, ha nem akarsz másokat zavarni ugyanabban a szobában, vagy egyszerűen csak egy kis csendre van szükséged. Az alábbiakban lépésről lépésre bemutatjuk, hogyan némíthatja el MacBookját.

1. Használja a billentyűzet gyorsbillentyűjét

A legegyszerűbb módja a MacBook elnémításának a billentyűzet gyorsbillentyű használata. Egyszerűen nyomja meg az „F10” billentyűt a billentyűzeten, és a hang azonnal elnémul. Az „F10” billentyű ismételt megnyomásával a hang némítása is feloldható. Ha a MacBookod rendelkezik Touch Barral, a „Némítás” gombra koppintva gyorsan le- és feloldhatod a hang némítását.

2. A menüsor hang ikonjának használata

Egy másik módja a MacBook némításának a menüsor hang ikonjának használata. Kattintson a menüsor jobb oldalán található hang ikonra. Úgy néz ki, mint egy hangszóró, amelyből hanghullámok jönnek ki. Ha az ikonra kattint, megjelenik egy legördülő menü. Kattintson a „Némítás” jelölőnégyzetre a hang elnémításához. A hang elnémításának megszüntetéséhez egyszerűen kattintson újra a „Némítás” jelölőnégyzetre.

3. A hangbeállítások használata

A MacBook hangját a hangbeállítások segítségével is elnémíthatja. A hangbeállítások eléréséhez kattintson a képernyő bal felső sarkában található „Apple” logóra. A legördülő menüből válassza a „Rendszerbeállítások” lehetőséget. Ezután kattintson a „Hang” ikonra. A hangbeállításokban látni fog egy „Némítás” feliratú jelölőnégyzetet. Kattintson a jelölőnégyzetre a hang elnémításához. A hang némításának megszüntetéséhez egyszerűen vegye ki a „Némítás” jelölőnégyzetet.

4. A Siri használata

Ha a MacBookon engedélyezve van a Siri, a hang elnémítására is használhatja a Sirit. Egyszerűen mondja azt, hogy „Hé Siri, némítsd el a hangot”, és Siri elnémítja a hangot Ön helyett. A hang lehalkítását is kérheti Siritől a „Hey Siri, unmute the sound” (Hé Siri, vedd le a hangot) mondattal.

Összefoglalva, a hang elnémítása a MacBookon egy egyszerű folyamat, amely többféleképpen is elvégezhető. Akár a billentyűparancsot, a menüsor hang ikonját, a hangbeállításokat vagy a Sirit használja, a hang elnémítása a MacBookon még soha nem volt ilyen egyszerű.

FAQ
Hol található a némító gomb a Mac számítógépen?

A Mac számítógépen a némító gomb a modelltől és a billentyűzetkiosztástól függően változhat. A legtöbb Mac billentyűzeten azonban a funkcióbillentyűk felső sorában (F1-F12) található egy külön némító billentyű. A némító billentyűt általában egy átlós vonallal átszőtt hangszóró ikon jelzi. Egyes Mac modelleken a hangerő elnémítására az „Option” billentyű lenyomva tartásával és az „F10” billentyű lenyomásával, vagy a menüsorban a hangerő ikonra kattintva és a csúszkát egészen balra húzva is lehetőség van. Ha nem találja a némító gombot az adott Mac-billentyűzeten, nézze meg a felhasználói kézikönyvet, vagy végezzen gyors keresést az interneten az adott modellre vonatkozóan.

Hogyan tudom elnémítani és kikapcsolni a macbook air billentyűzetet?

A MacBook Air némítása és a némítás feloldása egyszerű folyamat. Ezt többféleképpen is megteheted:

1. Használja a némítás gombot: A MacBook Air billentyűzetének felső sorában találsz egy kis gombot a hangszóró ikonjával. Nyomja meg egyszer a hang elnémításához, és nyomja meg újra a hang elnémításának feloldásához.

2. Használja az érintősávot: Ha a MacBook Air készüléken van Touch Bar, akkor azt is használhatja a hang elnémítására és kikapcsolására. Keresse meg a hangszóró ikont a Touch Baron, és a némításhoz koppintson rá egyszer. Érintse meg újra a némítás feloldásához.

3. Használja a Rendszerbeállításokat: A MacBook Air hangját a Rendszerbeállításokból is elnémíthatja és kikapcsolhatja. Lépjen a képernyő bal felső sarkában található Apple menübe, válassza a Rendszerbeállítások menüpontot, majd kattintson a Hang. A Hang ablaktáblában beállíthatja a hangerőt, és elnémíthatja, illetve feloldhatja a hang elnémítását.

4. Használja a billentyűparancsot: Egy billentyűparancsot is használhat a MacBook Air némítására és némításának megszüntetésére. Tartsa lenyomva az Option billentyűt, és nyomja meg az F10 billentyűt a hang elnémításához. A némítás megszüntetéséhez tartsa lenyomva az Option billentyűt, és nyomja meg az F11 billentyűt.

Ezek a MacBook Air némításának és a némítás megszüntetésének egyszerű módjai. Válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet.

Van mikrofon némító gomb a Macen?

Igen, van némító mikrofon gomb a Macen.

Ha MacBook, MacBook Air vagy MacBook Pro készüléket használsz, akkor a készülékeden van egy beépített mikrofon, amelyet a némító gombbal vezérelhetsz. A mikrofon elnémításához egyszerűen nyomja meg az F10 billentyűt a billentyűzeten. Ez elnémítja a mikrofont, és a képernyőn megjelenik egy vizuális jelzés, amely jelzi, hogy a mikrofon le van némítva.

Ha külső mikrofont használ, akkor is elnémíthatja azt a Mac beállításain keresztül. Válassza a Rendszerbeállítások > Hang > Bemenet menüpontot, és válassza ki a külső mikrofont. Innen beállíthatja a bemeneti hangerőt, és bejelölheti a „némítás” négyzetet a mikrofon elnémításához.

Fontos megjegyezni, hogy a mikrofon elnémítása bizonyos helyzetekben hasznos lehet, például amikor konferenciahívás közben szünetet kell tartania a beszédben, vagy amikor meg akarja akadályozni a háttérzajok felvételét. Fontos azonban az is, hogy ne felejtse el kikapcsolni a mikrofon némítását, amikor ismét beszélni szeretne.

Hogyan némíthatom le és vehetem fel a némítást Macen?

Egy lap elnémításához és kikapcsolásához Macen a következő lépéseket követheti:

1. Nyissa meg a Safari böngészőt a Mac számítógépén.

2. Navigáljon a némítani vagy a némítást megszüntetni kívánt lapra.

3. Kattintson a hangszóró ikonra, amely magán a lapon található.

4. Ha az ikonon egy átlós írásjel látható, az azt jelenti, hogy a lap némítva van. Kattintson újra az ikonra a fül némításának feloldásához.

Alternatívaként használhatja a következő billentyűparancsokat is:

– Lap némításához: nyomja meg a Command + Shift + M billentyűkombinációt

– Lap némításának megszüntetéséhez: nyomja meg a Command + Shift + U billentyűkombinációt

Ezek a billentyűkombinációk a Mac legtöbb népszerű webböngészőjénél működnek, beleértve a Safarit, a Google Chrome-ot és a Mozilla Firefoxot.