Mondj búcsút a morzsáknak: A Guide to Eliminating Breadcrumbs in WordPress


A breadcrumbs egy gyakori navigációs elem a weboldalakon, beleértve a WordPress oldalakat is. Hasznos eszköz a látogatók számára, hogy megértsék, hol vannak egy webhelyen, és hogyan navigáljanak más oldalakra. Egyes webhelytulajdonosok azonban esztétikai vagy funkcionális okokból inkább nem használnak morzsákat. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogyan lehet a kenyérmorzsákat kiküszöbölni a WordPressben.

1. lépés: Ellenőrizze a téma beállításait

Az első hely, ahol ellenőrizheti a morzsákat, a téma beállításai. Néhány téma alapértelmezés szerint engedélyezve van a breadcrumbs, és a beállításokban esetleg ki is kapcsolhatod őket. Válassza a Megjelenés > Testreszabás > Téma beállításai menüpontot, és keressen egy, a morzsákkal kapcsolatos opciót. Ha van ilyen, egyszerűen távolítsa el a jelölőnégyzetet, és mentse el a módosításokat.

2. lépés: Plugin használata

Ha a témájában nincs lehetőség a morzsák kikapcsolására, akkor egy pluginnel is eltávolíthatja őket. Az egyik népszerű lehetőség a Disable Breadcrumbs plugin. Egyszerűen telepítse és aktiválja a plugint, és az eltávolítja a morzsákat az oldaláról.

3. lépés: A témafájlok szerkesztése

Ha nem szeretne plugin-t használni, akkor szerkesztheti a témafájlokat a morzsák eltávolításához. Ehhez némi HTML-, CSS- és PHP-ismeretre van szükség. Először keresse meg azt a fájlt, amely a morzsákat generálja. Ez a témától függően változik, de általában a header.php fájlban található. Keresse meg a „breadcrumb” vagy „morzsa” kifejezést tartalmazó kódot a fájlban.

Ha megtalálta a breadcrumb kódot, törölje vagy kommentálja ki. Ha ki akarod kommentálni, írj a kód után. Ez megakadályozza a kód végrehajtását, de továbbra is látható marad a fájlban hivatkozásként.

4. lépés: Törölje a gyorsítótárat

A témafájlok módosítása vagy egy bővítmény telepítése után fontos, hogy törölje a gyorsítótárat, hogy webhelye a frissített verziót jelenítse meg. Ezt a Beállítások > WP Super Cache (vagy az Ön által választott gyorsítótár-plugin) menüpontban teheti meg, majd kattintson a „Cache törlése” gombra.

Összefoglalva, a kenyérmorzsák megszüntetése a WordPressben történhet a téma beállításain keresztül, egy plugin használatával vagy a témafájlok szerkesztésével. Válaszd ki a számodra legjobban működő módszert, és ne feledd, hogy a módosítások elvégzése után töröld a gyorsítótárat. Ha követi ezeket a lépéseket, búcsút mondhat a breadcrumbsnak, és tiszta, áramvonalas felhasználói élményt hozhat létre webhelyén.

FAQ
Hogyan távolíthatom el a kenyérmorzsákat CSS-ben?

A morzsák egyfajta navigáció, amely megmutatja a felhasználónak, hogy hol van egy webhelyen. Ha azonban CSS segítségével szeretné eltávolítani a morzsákat a webhelyéről, használhatja a display:none tulajdonságot.

Ehhez először azonosítania kell a HTML-kódban a morzsákhoz tartozó CSS-osztályt vagy azonosítót. Miután ezt azonosította, a következő CSS-kódot használhatja a morzsák elrejtéséhez:

.breadcrumbs {

display: none;

} }

Ez a kód elrejti a morzsákat a display tulajdonság none értékre állításával. A „.breadcrumbs” helyettesíthető a morzsákhoz tartozó konkrét osztállyal vagy azonosítóval.

Fontos megjegyezni, hogy a morzsák eltávolítása befolyásolhatja a webhely felhasználói élményét. A morzsák segíthetnek a felhasználóknak a navigálásban és a webhely szerkezetének megértésében. Mielőtt eltávolítja őket, fontolja meg, hogy ez szükséges-e a webhelye számára, és milyen hatással lehet a felhasználókra.

Hogyan szabadulhatok meg a WooCommerce kenyérmorzsáktól a WordPressben?

A kenyérmorzsák egy hasznos funkció a WooCommerce-ben, amely segít a vásárlóknak navigálni a webhelye oldalain. Ha azonban egy adott dizájnra gondolsz, vagy egyszerűen nem szeretnéd, hogy a kenyérmorzsák megjelenjenek a webhelyeden, könnyen eltávolíthatod őket. Íme a WooCommerce kenyérmorzsáktól való megszabadulás lépései a WordPressben:

1. Jelentkezzen be a WordPress műszerfalára

2. Menj a Megjelenés > Testreszabás

3. Kattints a Kiegészítő CSS-re

4. Illeszd be a következő kódot a szövegmezőbe:

.woocommerce-breadcrumb {

display: none;

} }

5. Kattintson a Közzététel gombra a módosítások mentéséhez.

Ez a kód elrejti a WooCommerce breadcrumb-ot a weboldaláról. Ha vissza szeretné hozni, egyszerűen távolítsa el a kódot a Kiegészítő CSS szakaszból, vagy kommentálja ki a kód előtt /*, utána pedig */ hozzáadásával.

Alternatívaként, ha kényelmesen tudod szerkeszteni a témafájljaidat, eltávolíthatod a kenyérmorzsákat, ha belépsz a témafájljaidba, és megkeresed a woocommerce.php fájlt. Nyissa meg a fájlt, és keresse meg a következő kódot:

Törölje ezt a kódot, és mentse el a fájlt. Ezzel eltávolítja a breadcrumbs-t a weboldaláról.

Fontos megjegyezni, hogy a breadcrumbs eltávolítása hatással lehet a weboldalad felhasználói élményére, mivel megnehezítheti a vásárlók számára az oldalakon való navigálást. Ezért fontos, hogy a módosítások elvégzése előtt mérlegelje a morzsák eltávolításának hatását.

Mit jelent a breadcrumbs a WordPressben?

A WordPressben a breadcrumbs egy olyan navigációs rendszerre utal, amely megjeleníti a felhasználó aktuális helyét a webhely hierarchiáján belül. A kenyérmorzsák kifejezés a Jancsi és Juliska történetéből származik, ahol a két szereplő kenyérmorzsák nyomát hagyja, hogy hazataláljanak. Hasonlóképpen, a weboldal morzsák segítenek a felhasználóknak visszanavigálni a weboldal korábbi oldalaira és részeire.

A morzsák általában a weblap tetején jelennek meg, és kattintható utat biztosítanak vissza a kezdőlapra vagy magasabb szintű oldalakra. Ha például egy felhasználó egy blogbejegyzésen van, a morzsák a „Kezdőlap > Blog > Bejegyzés címe” feliratot jeleníthetik meg, hogy jelezzék a felhasználó helyét a weboldal hierarchiáján belül.

A WordPress beépített támogatást tartalmaz a morzsákhoz, és számos téma és bővítmény testreszabási lehetőségeket is kínál a morzsák megjelenésére és funkcionalitására. A morzsák hasznos eszközei lehetnek a webhely navigációjának, különösen az összetett szerkezetű vagy sok oldallal rendelkező webhelyek esetében.