Navigációs menü létrehozása a WordPressben


Minden weboldal egyik alapvető eleme a világos és könnyen használható navigációs menü. A WordPressben a navigációs menü létrehozása egyszerű folyamat, amely néhány egyszerű lépésben elvégezhető. Ebben a cikkben végigvezetünk a WordPressben az oldalak menüvel való összekapcsolásának folyamatán.

1. lépés: Oldalak létrehozása

Mielőtt oldalakat kapcsolhatna a menühöz, létre kell hoznia magukat az oldalakat. Ehhez lépjen a WordPress műszerfalára, és navigáljon az Oldalak > Új hozzáadása menüpontra. Adj címet az oldaladnak, és add hozzá a tartalmat a vizuális szerkesztő segítségével. Ha kész vagy, kattints a Közzététel gombra az oldal közzétételéhez.

2. lépés: Menü létrehozása

Miután létrehoztad az oldalaidat, itt az ideje, hogy létrehozz egy menüt. Ehhez menj a WordPress műszerfalon a Megjelenés > Menük menüpontra. Adjon nevet a menüjének, és kattintson a Menü létrehozása gombra. Ekkor a képernyő bal oldalán megjelenik az összes létrehozott oldal listája.

3. lépés: Oldalak hozzáadása a menühöz

Egy oldal hozzáadásához a menühöz egyszerűen válassza ki a bal oldali listából a hozzáadni kívánt oldalt, és kattintson a Hozzáadás a menühöz gombra. Az oldalakat áthúzással is átrendezheti, vagy almenüket hozhat létre egy oldal jobbra húzásával.

4. lépés: A menü testreszabása

Miután hozzáadta oldalait a menühöz, tovább testreszabhatja azt külső oldalakra mutató hivatkozások hozzáadásával, egyéni hivatkozások hozzáadásával, vagy akár kategóriák és címkék hozzáadásával. Ehhez használja a képernyő bal oldalán található lehetőségeket.

5. lépés: A menü mentése és megjelenítése

Ha befejezte a menü testreszabását, kattintson a Menü mentése gombra. Most a Menübeállítások lapon található lehetőségek segítségével kiválaszthatja, hogy menüje hol jelenjen meg a weboldalán. Miután ezt megtette, kattintson a Változások mentése gombra a menü mentéséhez.

Következtetés

A navigációs menü létrehozása a WordPressben a weboldal tervezésének alapvető része. Ha követi ezeket az egyszerű lépéseket, létrehozhat egy világos és könnyen használható navigációs menüt, amely segít látogatóinak gyorsan és könnyen megtalálni a keresett tartalmat.

FAQ
Miért nem jelennek meg az oldalaim a WordPress menüben?

Több oka is lehet annak, hogy az oldalai nem jelennek meg a WordPress menüben. Íme néhány gyakori ok:

1. Az oldalak nincsenek közzétéve: Ha az oldalai tervezet üzemmódban vannak, vagy még nem kerültek közzétételre, akkor nem jelennek meg a menüben. Annak ellenőrzéséhez, hogy az oldalai publikálva vannak-e, lépjen be a WordPress műszerfalának Oldalak szakaszába, és győződjön meg arról, hogy az oldalainak állapota „Publikálva”.

2. A menüszerkezet szerkesztésre szorul: Ha az oldalai már megjelentek, de mégsem jelennek meg a menüben, az azért lehet, mert a menüszerkezet szerkesztésre szorul. Menjen a WordPress műszerfalának Megjelenés > Menük szakaszába, és ellenőrizze, hogy az oldalai hozzá lettek-e adva a menühöz. Ha nem, add hozzá őket a menühöz, és mentsd el a változtatásokat.

3. A menü helytelen elhelyezkedése: Egy másik ok, amiért az oldalai nem jelennek meg a menüben, az lehet, hogy rossz menühelyhez vannak hozzárendelve. Ellenőrizze, hogy az oldalak a megfelelő menühelyhez vannak-e hozzárendelve. Ezt úgy teheted meg, hogy a WordPress műszerfalon a Megjelenés > Menük részre mész, és a legördülő menüből kiválasztod a megfelelő menühelyet.

4. Témakorlátozások: Egyes WordPress témák korlátozzák a megjeleníthető menüpontok számát. Ha nagyszámú oldallal rendelkezik, lehet, hogy szerkesztenie kell a témát, vagy át kell váltania egy másik témára, amely több menüpontot támogat.

Összefoglalva, ha az oldalai nem jelennek meg a WordPress menüben, ellenőrizze, hogy ki vannak-e adva, szerkessze a menüszerkezetet, biztosítsa a menü helyes elhelyezését, és vegye figyelembe a téma korlátait.

Hogyan köthetek oldalakat a WordPress témámhoz?

Az oldalak összekapcsolása a WordPress témáddal viszonylag egyszerű folyamat. Az alábbi lépéseket követheti:

1. Először is jelentkezzen be a WordPress-fiókjába, és navigáljon a műszerfalra.

2. Kattintson a „Megjelenés” fülre a műszerfal bal oldalán.

3. Ezután kattintson a „Menük” menüpontra. Ekkor megjelenik egy oldal, ahol új menüt hozhat létre vagy szerkeszthet egy meglévőt.

4. A „Menük szerkesztése” fül alatt megjelenik a WordPress webhelyen belül létrehozott oldalak listája. Az egyes oldalak melletti négyzet bejelölésével kiválaszthatod azokat az oldalakat, amelyeket a témádhoz szeretnél kapcsolni.

5. Miután kiválasztotta a linkelni kívánt oldalakat, kattintson a „Hozzáadás a menühöz” gombra. A kiválasztott oldalak ezután megjelennek a menüstruktúrában.

6. Ha szükséges, az oldalakat áthúzással átrendezheti a sorrendjüket a menüben.

7. Miután elrendezte a menüstruktúrát, kattintson a „Menü mentése” gombra a módosítások mentéséhez.

Miután elvégezte ezeket a lépéseket, az oldalai kapcsolódni fognak a WordPress témájához, és megjelennek a menüstruktúrában a weboldalán.

Hogyan kapcsolhatok egy horgonyt egy menühöz?

Ahhoz, hogy egy horgonyt egy menühöz kapcsoljon, az alábbi lépéseket kell követnie:

1. First, you need to create an anchor on the page where you want to link it. To create an anchor, you will need to add a unique ID to the HTML element that you want to link to. For example, you can create an anchor with the ID „about” by adding the following code to the HTML element:

„`

„`

2. Next, you will need to create a link in the menu that will link to the anchor. To do this, you will need to add the URL of the page followed by the anchor ID preceded by a hash (#) symbol. For example, if you want to link to the „about” anchor on the page „index.html”, you can add the following code to the menu:

„`

About

„`

3. Finally, you will need to test the link to make sure that it works correctly. To do this, simply click on the link in the menu and verify that it takes you to the correct section of the page.

By following these steps, you can easily link an anchor to a menu on your website. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy könnyedén navigáljanak az oldal különböző részeihez anélkül, hogy végig kellene görgetniük az egész oldalt.