A nyomtatók alapvető fontosságú eszközök, akár otthonról, akár irodában dolgozik. Ugyanakkor frusztrációt is okozhatnak, ha nem működnek megfelelően. Az egyik leggyakoribb probléma, amellyel találkozhat, a „Word nem találja a nyomtatót” hibaüzenet. Ezt a hibát számos probléma okozhatja, a csatlakozási problémáktól kezdve az illesztőprogrammal kapcsolatos problémákig. Ebben a cikkben megnézzük, hogyan orvosolhatja a nyomtatóproblémákat a Windows rendszerben.
A nyomtatóproblémák elhárításának első lépése a nyomtatókapcsolat ellenőrzése. Győződjön meg róla, hogy a nyomtató be van kapcsolva, és USB-n vagy Wi-Fi-n keresztül csatlakozik a számítógéphez. Ha vezetékes kapcsolatot használ, győződjön meg arról, hogy a kábel mindkét végén biztonságosan be van-e dugva. Ha vezeték nélküli kapcsolatot használ, győződjön meg arról, hogy a számítógép ugyanahhoz a hálózathoz van-e csatlakoztatva, mint a nyomtató. Megpróbálhatja a nyomtató és a számítógép újraindítását is, hátha ez megoldja a problémát.
A nyomtatóproblémák másik gyakori oka az elavult vagy hibás nyomtatóillesztő-programok. Ha nemrégiben frissítette az operációs rendszerét vagy új szoftvert telepített, lehetséges, hogy a nyomtatóillesztő-programot is frissíteni kell. A nyomtatóillesztő-program ellenőrzéséhez lépjen a Vezérlőpultra, és kattintson az Eszközök és nyomtatók menüpontra. Kattintson a jobb gombbal a nyomtatóra, és válassza a Tulajdonságok lehetőséget. Kattintson a Speciális fülre, majd az Új illesztőprogramra. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a legújabb nyomtatóillesztő-program letöltéséhez és telepítéséhez.
A Windows rendelkezik egy beépített nyomtatóhibaelhárítóval, amely segíthet a gyakori nyomtatóproblémák diagnosztizálásában és megoldásában. A hibaelhárító futtatásához lépjen a Vezérlőpultra, és kattintson a Hibaelhárítás gombra. Kattintson a Hardver és hang, majd a Nyomtató menüpontra. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a hibaelhárító futtatásához. A hibaelhárító ellenőrzi a gyakori nyomtatóproblémákat, és megpróbálja automatikusan kijavítani azokat.
Ha a fenti lépések mindegyikét kipróbálta, és a nyomtató még mindig nem működik, lehetséges, hogy magával a nyomtatóval kapcsolatos hardverprobléma áll fenn. Ebben az esetben forduljon a nyomtató gyártójához segítségért. Ők esetleg további hibaelhárítási lépésekkel tudnak segíteni, vagy javításról vagy cseréről tudnak gondoskodni.
Összefoglalva, a nyomtatóproblémák frusztrálóak lehetnek, de néhány alapvető hibaelhárítási lépéssel általában megoldhatók. Ha a fenti lépések kipróbálása után is problémái vannak, forduljon a nyomtató gyártójához segítségért. Egy kis türelemmel és kitartással hamarosan újra nyomtathat.
Ahhoz, hogy megtalálja a nyomtatóját a Wordben, néhány egyszerű lépést kell követnie. Íme, hogyan:
1. Nyissa meg a Microsoft Word programot, és kattintson a képernyő bal felső sarkában található „Fájl” fülre.
2. A legördülő menüből válassza a „Nyomtatás” lehetőséget, vagy használja a „Ctrl+P” gyorsbillentyűt.
3. A megjelenő nyomtatási képernyőn látni kell egy „Nyomtató” vagy „Nyomtató neve” feliratú részt.
4. Kattintson a nyomtató neve melletti legördülő nyílra az elérhető nyomtatók listájának megtekintéséhez.
5. Válassza ki a használni kívánt nyomtatót a listából.
6. Állítsa be az egyéb szükséges nyomtatási beállításokat, például a másolatok számát vagy az oldaltartományt.
7. Kattintson a „Nyomtatás” gombra a dokumentum elküldéséhez a kiválasztott nyomtatóra.
Ha nehezen találja meg a nyomtatót, vagy az nem szerepel a listában, akkor ellenőrizze, hogy a nyomtató megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez vagy a hálózathoz. Megpróbálhatja telepíteni a nyomtatóhoz mellékelt nyomtatóillesztő-programot, vagy letöltheti a legújabb illesztőprogramokat a gyártó webhelyéről.
Ha a következő hibaüzenetet kapja: „Word nem tud nyomtatni, nincs telepített nyomtató”, az azt jelenti, hogy a számítógép nem képes felismerni a nyomtatót. A probléma megoldásához több lépést is tehet:
1. Ellenőrizze, hogy a nyomtató megfelelően csatlakoztatva és bekapcsolva van-e. Ellenőrizze, hogy a nyomtató megfelelően csatlakoztatva van-e a számítógéphez és be van-e kapcsolva. Ellenőrizze a kábeleket, és ha szükséges, húzza ki és csatlakoztassa újra.
2. Indítsa újra a számítógépet és a nyomtatót. Néha a számítógép és a nyomtató egyszerű újraindítása is segíthet a probléma megoldásában.
3. Ellenőrizze, hogy telepítve van-e a nyomtató illesztőprogramja. Ha a nyomtatóillesztő-program nincs telepítve, a számítógép nem fogja tudni érzékelni a nyomtatót. A nyomtatóillesztő-programot letöltheti és telepítheti a gyártó webhelyéről.
4. Állítsa be a nyomtatót alapértelmezett nyomtatóként. Győződjön meg róla, hogy a nyomtatót alapértelmezett nyomtatóként állította be a számítógépen. Ehhez lépjen a Vezérlőpultra, és válassza az „Eszközök és nyomtatók” menüpontot. Kattintson a jobb gombbal a nyomtatóra, és válassza a „Beállítás alapértelmezett nyomtatóként” lehetőséget.
5. Ellenőrizze, hogy a nyomtató kompatibilis-e az Ön Windows verziójával. Előfordulhat, hogy egyes nyomtatók nem kompatibilisek a Windows bizonyos verzióival. Ellenőrizze a gyártó weboldalán, hogy a nyomtató kompatibilis-e az Ön Windows verziójával.
6. Frissítse a nyomtatóillesztő-programot. A nyomtatóillesztő-program legújabb verzióra történő frissítése segíthet a nyomtatási problémák megoldásában. A legújabb illesztőprogramot letöltheti és telepítheti a gyártó webhelyéről.
Ha a fenti lépések egyike sem oldja meg a problémát, további segítségért forduljon a nyomtató gyártójához.
Feltételezve, hogy a nyomtatót Windows számítógépen próbálja megkeresni, az alábbi lépésekkel manuálisan megkeresheti a nyomtatót:
1. Kattintson a feladatsor Start gombjára, és lépjen a Beállítások (fogaskerék ikon) menüpontra.
2. A Beállítások ablakban kattintson az Eszközökre.
3. Az Eszközök ablakban válassza a bal oldali menüből a Nyomtatók és lapolvasók menüpontot.
4. Görgessen le a jobb oldali panel aljára, és kattintson a „Nyomtató vagy szkenner hozzáadása” feliratú linkre.
5. A Windows most elkezdi keresni a számítógéphez vagy a hálózathoz csatlakoztatott nyomtatókat. Várja meg, amíg a keresés befejeződik.
6. Ha a Windows nem találja a nyomtatót, kattintson a „A kívánt nyomtató nincs a listában” hivatkozásra.
7. A következő ablakban válassza a „Helyi nyomtató vagy hálózati nyomtató hozzáadása kézi beállításokkal” lehetőséget, majd kattintson a Tovább gombra.
8. A következő ablakban válassza ki a port típusát, amelyhez a nyomtató csatlakozik (pl. USB, LPT1 stb.), majd kattintson a Tovább gombra.
9. A következő ablakban válassza ki a nyomtató gyártóját és modelljét a listából, majd kattintson a Next (Tovább) gombra.
10. A Windows most telepíti a nyomtatóillesztőt, és hozzáadja a nyomtatót a telepített nyomtatók listájához.
Miután a nyomtatót hozzáadta, beállíthatja alapértelmezett nyomtatónak, ha a jobb gombbal rákattint, és a kontextusmenüből kiválasztja a „Set as default printer” (Alapértelmezett nyomtatóként való beállítás) lehetőséget.