A képernyőfelvétel egy hasznos eszköz, amellyel képeket és videókat rögzíthet a készülék képernyőjén. Tökéletesen alkalmas oktatóanyagok készítésére, ötletek megosztására és problémák dokumentálására. A képernyő rögzítése azonban nem elég, a rögzített képet vagy videót az igényeinek megfelelően meg kell szerkesztenie. Ez a cikk tippeket ad a képernyőfelvételek szerkesztéséhez és közvetlen mentéséhez a Google Drive-ra.
A képernyőfelvétel szerkesztésének első lépése, hogy legyen egy olyan eszköz, amely képes a képernyő rögzítésére. Számos ingyenes és fizetős képernyőfelvételi eszköz létezik, amelyek erre a célra használhatók. Az ingyenes képernyőfelvételi eszközök közé tartozik például a Snipping Tool, a Lightshot és a Greenshot. Ezek az eszközök különböző funkciókkal és képességekkel rendelkeznek, és Ön kiválaszthatja az igényeinek megfelelőt. Miután rögzítette a képernyőjét, szerkesztheti azt beépített eszközökkel vagy harmadik féltől származó szerkesztőszoftverekkel.
A szerkesztőszoftverek segítségével szöveg, nyilak, alakzatok hozzáadásával vagy érzékeny információk elmosásával javíthatja a képernyőfelvételt. A használható szerkesztőszoftverek közé tartozik például az Adobe Photoshop, a GIMP és a Canva. Ezek a szoftverek különböző funkciókkal és képességekkel rendelkeznek, és kiválaszthatod az igényeidnek megfelelőt. Miután megszerkesztette a képernyőfelvételt, különböző formátumokban mentheti el, például JPG, PNG vagy GIF formátumban.
A Google Drive egy felhőalapú tárolórendszer, amely lehetővé teszi a fájlok online tárolását és megosztását. Ez egy tökéletes platform a képernyőfelvétel mentésére és másokkal való megosztására. A képernyőfelvétel Google Drive-ra történő mentéséhez Google-fiókra van szüksége. Miután bejelentkezett a fiókjába, a képernyőfelvételt a Google Drive-ra húzással és ejtéssel vagy a feltöltés gombra kattintva töltheti fel. Ezután mappákba rendezheti fájljait, és megoszthatja azokat másokkal.
A Google Drive számos olyan bővítményt tartalmaz, amelyek növelhetik a termelékenységét és megkönnyíthetik a munkáját. Például a Mentés a Google Drive-ra bővítményt használhatja, hogy weboldalakat, képeket és videókat mentsen közvetlenül a Google Drive-ra. A Pixlr Editor bővítményt is használhatja a képek és képernyőképek szerkesztésére közvetlenül a Google Drive-ból. Ezeket a bővítményeket könnyű telepíteni és használni, és időt és energiát takaríthat meg velük.
Összefoglalva, a képernyőfelvétel egy hasznos eszköz a készülék képernyőjén megjelenő képek és videók rögzítésére. A képernyőfelvétel szerkesztéséhez és a Google Drive-ra történő mentéséhez képernyőfelvételi eszközre, szerkesztőprogramra és a Google Drive-ra van szükség. A Google Drive bővítményeket is használhatja a termelékenység növelése és a munka megkönnyítése érdekében. Ezekkel a tippekkel hatékonyan szerkesztheti és mentheti képernyőfelvételeit a Google Drive-ra, és megoszthatja azokat másokkal.
Ha képernyőképet szeretne készíteni és a Google Dokumentumokba helyezni, az alábbi lépéseket követheti:
1. Készítsen képernyőképet: Használja a képernyőkép készítésére szolgáló billentyűparancsot a készülékén. Windowson nyomja meg a „Windows billentyű + Képernyő nyomtatása” gombot együtt, Macen pedig a „Command + Shift + 3” billentyűkombinációt. Használhat egy harmadik féltől származó eszközt is, például a Snipping Tool vagy a Grab eszközt a képernyőkép készítéséhez.
2. Nyissa meg a Google Dokumentumokat: Menjen a Google Dokumentumok weboldalára, és jelentkezzen be a fiókjába.
3. Hozzon létre egy új dokumentumot: Kattintson az „Új” gombra, és válassza ki a legördülő menüből a „Google Dokumentumok” lehetőséget.
4. Szúrja be a képernyőképet: Kattintson a „Beszúrás” menüre, és válassza a „Kép” menüpontot. Innen választhat, hogy feltölti a képernyőképet a készülékéről, vagy közvetlenül beilleszti a vágólapról.
5. Átméretezés és beállítás: Miután a képernyőképet hozzáadta a dokumentumához, a kijelölésével és a körülötte megjelenő fogantyúk segítségével átméretezheti és beállíthatja azt igényei szerint.
6. Mentés és megosztás: Végül mentse el a dokumentumot, és ossza meg azzal, akivel szeretné megosztani, akár úgy, hogy hozzáférést ad neki a dokumentumhoz, akár úgy, hogy megosztja a dokumentumra mutató linket.
Ennyi! Ezekkel az egyszerű lépésekkel könnyedén készíthet képernyőképet, és hozzáadhatja azt a Google Dokumentumok dokumentumához.
A képernyőképek elmenthetők a Google Drive-ra, amennyiben a felhasználó telepítette a Google Drive alkalmazást a készülékére, és engedélyt adott neki a fotók és fájlok elérésére. A képernyőkép Google Drive-ra mentéséhez a felhasználó a szokásos módon készítheti el a képernyőképet, majd kiválaszthatja azt a lehetőséget, hogy a Google Drive-ra mentse azt a készülék helyi tárhelye helyett. Ez különösen hasznos lehet ügyfélszolgálati célokra, mivel a felhasználók így könnyedén megoszthatják a képernyőképeket az ügyfélszolgálat képviselőivel vagy kollégáikkal anélkül, hogy először át kellene vinniük a fájlokat egy másik platformra vagy eszközre. Emellett a felhőbe mentett képernyőképek a biztonság és a hozzáférhetőség további szintjét jelenthetik, mivel bármilyen internet-hozzáféréssel rendelkező eszközről elérhetők, és kisebb a valószínűsége, hogy véletlenül elvesznek vagy törlődnek.
A képernyőmentés közvetlenül egy mappába menthető a Windows beépített Snipping Tool (Kivágó eszköz) segítségével. Az alábbi lépésekkel közvetlenül mappába menthet egy képernyőképet:
1. Nyissa meg a Snipping Toolt a Windows keresősávjában történő kereséssel.
2. Kattintson az „Új” gombra a képernyőkép készítéséhez.
3. Válassza ki a képernyő azon részét, amelyet rögzíteni szeretne.
4. Miután elkészítette a képernyőképet, kattintson a „Fájl” gombra a Snipping Toolban.
5. Kattintson a „Mentés másként” gombra, és válassza ki a mappát, ahová a képernyőképet menteni kívánja.
6. Adjon nevet a képernyőképnek, és válassza ki a fájltípust (PNG, JPEG stb.).
7. Kattintson a „Mentés” gombra a képernyőkép közvetlen mentéséhez a kiválasztott mappába.
Alternatív megoldásként Mac számítógép esetén használhatja a beépített képernyőfotó eszközt a Command + Shift + 4 billentyűkombináció lenyomásával és a képernyő azon részének kijelölésével, amelyet rögzíteni szeretne. A képernyőkép alapértelmezés szerint az asztalra kerül elmentésre, de áthúzással egy tetszőleges mappába is mentheti.