Unlock the Mystery: Hogyan lehet rögzíteni egy átirányított URL-t a Google Chrome-ban


Találkozott már olyan weboldallal, amely átirányítja Önt egy másik oldalra, mielőtt még az elsőt teljesen be tudta volna tölteni? Ez frusztráló lehet, különösen akkor, ha kutatási vagy elemzési célból nyomon kell követnie az eredeti URL-címet. Szerencsére van mód az átirányított URL rögzítésére a Google Chrome-ban. Íme, hogyan:

Először kattintson a jobb gombbal bárhol az átirányított oldalon, és válassza az „Ellenőrzés” lehetőséget a legördülő menüből. Alternatívaként megnyomhatja a billentyűzeten a Ctrl+Shift+I billentyűkombinációt is.

Ez megnyitja a Fejlesztői eszközök ablakot. Ebben az ablakban kattintson a képernyő tetején található „Hálózat” fülre. Ez a lap megjeleníti a weboldal által kezdeményezett összes hálózati kérést, beleértve az eredeti URL-t és minden későbbi átirányítást.

Ezután töltse újra az oldalt az újratöltés gombra kattintva vagy a billentyűzet F5 billentyűjének megnyomásával. Ez frissíti a weboldalt, és rögzíti az oldal által kezdeményezett összes hálózati kérést.

Most már látnia kell a „Hálózat” lapon a weboldal által kezdeményezett összes kérést. Keresse meg az első olyan kérést, amelynek státuszkódja „301” vagy „302”. Ezek a kódok azt jelzik, hogy a weboldal egy új URL címre lett átirányítva.

Kattintson a kérésre a kérelem kibontásához és a részletek megtekintéséhez. A „Request URL” mezőben látnia kell az eredeti URL-t, a „Location” mezőben pedig az átirányított URL-t. Az átirányított URL-t bemásolhatja és beillesztheti további elemzés vagy kutatás céljából.

Összefoglalva, az átirányított URL rögzítése a Google Chrome-ban egy egyszerű folyamat, amelyet a Fejlesztői eszközök ablak segítségével végezhet el. Ha követi a fent vázolt lépéseket, feltárhatja az átirányított URL-ek rejtélyét, és értékes betekintést nyerhet a weboldalak hálózati kéréseibe.

FAQ
Hogyan irányíthatok át egy URL-t a Chrome-ban?

Egy URL átirányításához a Chrome-ban a következő lépéseket követheti:

1. Nyissa meg a Google Chrome-ot, és kattintson a böngésző jobb felső sarkában lévő három pontra.

2. A legördülő menüből válassza a „Beállítások” lehetőséget.

3. Görgessen le az oldal aljára, és kattintson a „Speciális” gombra a speciális beállítások kibontásához.

4. Az „Adatvédelem és biztonság” alatt kattintson az „Oldalbeállítások” lehetőségre.

5. Görgessen lefelé, és kattintson a „További tartalmi beállítások” lehetőségre.

6. Az „Adatvédelem” alatt kattintson az „Átirányítások” lehetőségre.

7. Kapcsolja ki a „Blokkolás” jobb oldalán lévő kapcsolót a kikapcsoláshoz.

8. Menjen vissza az átirányítani kívánt URL-t tartalmazó oldalra.

9. Kattintson a jobb gombbal az URL-re, és válassza a „Linkcím másolása” lehetőséget.

10. Nyisson egy új lapot, és illessze be a linket a címsorba.

11. Szerkessze az URL-címet a kívánt átirányítási célpontra.

12. Nyomja meg az „Enter” gombot az új oldal betöltéséhez.

Miután elvégezte ezeket a lépéseket, a korábban az átirányítástól elzárt URL-ek mostantól az új célállomásra lesznek átirányítva.

Hogyan kapjuk meg az átirányítási URL-t JavaScriptben?

JavaScriptben az átirányítási URL-t a `window.location` objektum segítségével kaphatja meg. Ez az objektum információkat tartalmaz az aktuális URL-címről, és módszereket biztosít az új URL-címre való navigáláshoz.

To get the redirect URL, you can use the `href` property of the `window.location` object. This property contains the complete URL of the current page, including the protocol (http or https), domain name, and any query parameters.

For example, if you wanted to redirect the user to a new page after a button click, you could use the following code:

„`

function redirectToNewPage() {

window.location.href = „https://www.example.com/new-page”;

}

„`

In this example, the `redirectToNewPage()` function is called when the user clicks the button. This function sets the `href` property of the `window.location` object to the URL of the new page, causing the browser to navigate to that page.

You can also use other properties and methods of the `window.location` object to get or manipulate different parts of the URL, such as `hostname`, `pathname`, `search`, and `hash`. Ezek a tulajdonságok és metódusok olyan feladatokhoz lehetnek hasznosak, mint a lekérdezési paraméterek elemzése, a tartománynév ellenőrzése vagy egy hash hozzáadása az URL-hez.

Hogyan állapítható meg, hogy egy oldal át lett-e irányítva?

Ha azt próbálja megállapítani, hogy egy oldal átirányításra kerül-e, néhány módszert használhat.

Először is ellenőrizheti az oldal URL-jét, amelyen éppen tartózkodik. Ha az URL megváltozik, miután rákattintott egy hivatkozásra vagy beírta a webhely címét, lehetséges, hogy átirányították.

Egy másik módszer egy böngészőbővítmény vagy eszköz használata, például a Redirect Path bővítmény a Google Chrome-hoz. Ez az eszköz megmutatja az átirányítás útvonalát, és azt is jelzi, hogy az átirányítás állandó (301) vagy ideiglenes (302).

Használhatja a böngésző fejlesztői eszközeinek hálózati fülét is, hogy megnézze, történik-e átirányítás. Amikor betölt egy oldalt, a hálózati fül megmutatja a böngésző által az oldal betöltése érdekében tett összes kérést. Ha átirányítás történt, akkor az eredeti URL-címre vonatkozó kérést az új URL-címre vonatkozó kérés követi.

Végül ellenőrizheti az oldal HTML-kódját, hogy van-e meta frissítő tag vagy JavaScript átirányítás. Ezek a módszerek kevésbé gyakoriak, de az URL megváltoztatása nélkül átirányíthatják a látogatókat egy másik oldalra.

Összességében több módszerrel is megállapíthatja, hogy egy oldal átirányítása folyamatban van-e. Ezeknek a módszereknek a használatával jobban megértheti, hogy a webhelyek hogyan irányítják át a látogatókat, és biztosíthatja, hogy saját webhelye megfelelően használja az átirányításokat.