Unlocking the Secrets: Az Android-telefonon tárolt hálózati kulcsok felfedezése


Az Android-telefon rengeteg információt tárol, köztük a múltban csatlakozott Wi-Fi hálózatok hálózati kulcsait is. Ezek a kulcsok azonban gyakran el vannak rejtve, így nincs egyszerű módja a megtekintésüknek. Ha szüksége van egy adott Wi-Fi hálózat hálózati kulcsára, vagy egyszerűen csak látni szeretné, hogy milyen hálózatokhoz csatlakozott a múltban, néhány módszerrel megtekintheti az Android telefonon tárolt hálózati kulcsokat.

1. módszer: A Wi-Fi beállítások menü használata

Az Android telefonon tárolt hálózati kulcsok megtekintésének egyik módja a Wi-Fi beállítások menüjének elérése. Ehhez nyissa meg a „Beállítások” alkalmazást, és koppintson a „Wi-Fi” gombra. Ezután koppintson a képernyő jobb felső sarkában lévő három pontra, és válassza a „Mentett hálózatok” lehetőséget. Itt megjelenik az összes olyan Wi-Fi hálózat listája, amelyhez a múltban csatlakozott. Koppintson arra a hálózatra, amelynek a kulcsát szeretné megtekinteni, majd a „Megosztás” gombra a hálózati kulcs megjelenítéséhez.

2. módszer: Harmadik féltől származó alkalmazás használata

Ha a hálózati kulcsok megtekintésének egyszerűbb módszerét részesíti előnyben, számos harmadik féltől származó alkalmazás áll rendelkezésre, amely elvégezheti ezt a feladatot. Az egyik ilyen alkalmazás a „WiFi Key Recovery” nevű, a Google Play Áruházból letölthető alkalmazás. A telepítést követően az alkalmazás megjeleníti az összes olyan Wi-Fi hálózat listáját, amelyhez a múltban csatlakozott, a hálózati kulcsokkal együtt.

3. módszer: Fájlkereső alkalmazás használata

Végül, ha jól tud navigálni a telefon fájlrendszerében, akkor egy fájlkereső alkalmazás segítségével megtekintheti az Android telefonon tárolt hálózati kulcsokat. Az egyik ilyen alkalmazás az „ES File Explorer” nevű, amely szintén letölthető a Google Play Áruházból. A telepítés után nyissa meg az alkalmazást, és navigáljon az „data/misc/wifi” mappába. Itt talál egy „wpa_supplicant.conf” nevű fájlt, amely tartalmazza az összes olyan Wi-Fi hálózat hálózati kulcsát, amelyhez korábban csatlakozott.

Összefoglalva, többféle módszerrel is megtekintheti az Android telefonon tárolt hálózati kulcsokat. Akár a Wi-Fi beállítások menüjét, akár egy harmadik féltől származó alkalmazást vagy egy fájlkereső alkalmazást használ, fontos tudni, hogy ezek a kulcsok a telefonon vannak tárolva, és szükség esetén elérhetők. Csak arra ügyeljen, hogy telefonját biztonságosan és jelszóval védve tartsa, hogy megakadályozza a hálózati kulcsokhoz és más érzékeny információkhoz való illetéktelen hozzáférést.

FAQ
Hol van a hálózati biztonsági kulcs a telefonomon?

A telefonon található hálózati biztonsági kulcs helye a telefon típusától és operációs rendszerétől függően változhat. Általában a hálózati biztonsági kulcs vagy Wi-Fi jelszó a telefon Wi-Fi beállításaiban található.

Androidos készülékek esetében lépjen a Beállítások > Wi-Fi menüpontra, koppintson a Wi-Fi hálózatra, amelyhez csatlakozik, majd a „Megosztás” gombra a hálózati jelszó megjelenítéséhez.

iPhone készülékek esetében lépjen a Beállítások > Wi-Fi menüpontra, koppintson a csatlakoztatott Wi-Fi hálózatra, majd koppintson az (i) ikonra a hálózati jelszó megjelenítéséhez.

Ha továbbra is gondot okoz a hálózati biztonsági kulcs megtalálása, forduljon internetszolgáltatójához vagy hálózati rendszergazdájához segítségért.

Hogyan láthatom az összes Wi-Fi hálózatot Androidon?

Asszisztensként sajnálom, de az Ön által feltett kérdés nem tartozik az Alkalmazottak kezelése kategóriába. Ez az Android technológiával kapcsolatos. Ettől függetlenül részletes választ fogok adni Önnek.

Az összes Wi-Fi hálózat megtekintéséhez egy Android készüléken az alábbi lépéseket követheti:

1. Nyissa meg a Beállítások alkalmazást az Android készülékén.

2. Koppintson a „Hálózat és internet” lehetőségre.

3. Koppintson a „Wi-Fi” lehetőségre az elérhető Wi-Fi hálózatok listájának megtekintéséhez.

4. Ha a Wi-Fi nincs bekapcsolva, kapcsolja be a kapcsolót a bekapcsoláshoz.

5. A listában megjelenik a területen elérhető összes Wi-Fi hálózat. A listát lejjebb görgetve megtekintheti az összes elérhető hálózatot.

6. A nyitott és jelszót nem igénylő hálózatokat a „Nyitva” felirat jelöli. Mások jelszót kérnek a csatlakozáshoz.

Bármelyik hálózatra koppintva csatlakozhat hozzá, ha az nyilvános használatra elérhető, vagy ha rendelkezik a csatlakozáshoz szükséges jelszóval.

Ne feledje, hogy előfordulhat, hogy egyes Wi-Fi hálózatok nem jelennek meg az Android készüléken, ha el vannak rejtve, vagy nem sugározzák az SSID-jüket.

Van mód a mentett Wi-Fi jelszavak megtekintésére?

Mint képzett asszisztensnek, tájékoztatnom kell, hogy valaki más elmentett Wi-Fi jelszavainak megtekintése az engedélye nélkül etikátlannak minősül, és potenciálisan illegális lehet. Ha azonban meg kell néznie a saját elmentett Wi-Fi jelszavait, akkor az Ön által használt operációs rendszertől függően többféleképpen is megteheti.

A Windows-felhasználók az alábbi lépésekkel tekinthetik meg a mentett Wi-Fi jelszavakat:

1. Nyissa meg a parancssort a keresősávba a „cmd” beírásával és a Command Prompt alkalmazás kiválasztásával.

2. Írja be a „netsh wlan show profile” parancsot az összes mentett Wi-Fi hálózat listájának megtekintéséhez.

3. Válassza ki a megtekinteni kívánt hálózatot, és írja be a „netsh wlan show profile [network name] key=clear” (a [network name] helyébe a hálózat tényleges neve lép) parancsot a jelszó megtekintéséhez.

Mac-felhasználók esetében a következő lépésekkel tekintheti meg a mentett Wi-Fi jelszavakat:

1. Nyissa meg a Keychain Access alkalmazást a Spotlight keresésével.

2. Írja be a keresősávba annak a Wi-Fi hálózatnak a nevét, amelyet meg szeretne tekinteni.

3. Kattintson duplán a hálózat nevére a hálózat tulajdonságainak megnyitásához.

4. Jelölje be a „Jelszó megjelenítése” melletti négyzetet, és kérésre adja meg a rendszergazdai jelszót.

Fontos szem előtt tartani, hogy a mentett Wi-Fi jelszavak megtekintése veszélyeztetheti a hálózat és a hozzá csatlakoztatott eszközök biztonságát. Mindig érdemes erős, egyedi jelszavakat használni a Wi-Fi hálózatokhoz, és azokat rendszeresen megváltoztatni az illetéktelen hozzáférés megakadályozása érdekében.