Útmutató a YouTube-videók személyre szabásához egyéni miniatűrökkel


Mivel naponta több millió videót töltenek fel a YouTube-ra, fontos, hogy a videója kiemelkedjen a tömegből. Ennek egyik módja az egyéni miniatűrök készítése, amelyek pontosan bemutatják a videó tartalmát, és felkeltik a néző figyelmét. Szerencsére a YouTube-videó miniatűrjének módosítása egyszerű folyamat, amely néhány lépésben elvégezhető.

1. lépés: Válasszon képet a miniatűrhöz

A YouTube-videó miniatűrjének megváltoztatásához az első lépés a kép kiválasztása. Bármilyen képet használhat, amennyiben megfelel a YouTube által meghatározott méret- és formátumkövetelményeknek. A miniatűrkép ajánlott mérete 1280 x 720 képpont, és .JPG, .GIF, .BMP vagy .PNG formátumúnak kell lennie. Ne feledje, hogy a miniatűr képnek relevánsnak kell lennie a videó tartalmához, és pontosan tükröznie kell, hogy a nézők mit várhatnak a videótól.

2. lépés: Jelentkezzen be a YouTube-ra, és navigáljon a Videókezelőbe

Miután kiválasztott egy képet a miniatűrképhez, jelentkezzen be YouTube-fiókjába, és navigáljon a Videókezelőbe. Ezt úgy találod meg, ha a képernyő jobb felső sarkában a profilod ikonjára kattintasz, és kiválasztod a „Creator Studio” lehetőséget. Onnan a bal oldali menüben kattintson a „Videókezelő” menüpontra.

3. lépés: Válassza ki a videót, amelynek a miniatűrjét meg szeretné változtatni

A Videókezelőben keresse meg azt a videót, amelynek a miniatűrjét meg szeretné változtatni, és kattintson a mellette lévő „Szerkesztés” gombra. Ezáltal egy új oldal jelenik meg, ahol szerkesztheti a videó beállításait.

4. lépés: Töltse fel az egyéni miniatűrjét

A „Videóinformációk” fül alatt egy „Miniatűr” feliratú részt talál. Kattintson az „Egyéni miniatűr” gombra, és válassza ki a videó miniatűrjeként használni kívánt képet. Miután kiválasztotta a képet, kattintson a „Módosítások mentése” gombra a videó beállításainak frissítéséhez.

Összefoglalva, az egyéni miniatűr létrehozása egy egyszerű, de hatékony módja annak, hogy YouTube-videóit kiemelje a tömegből. Ha követi ezeket az egyszerű lépéseket, könnyedén megváltoztathatja videójának miniatűrjét bármilyen képre, így személyre szabhatja tartalmát, és több nézőt vonzhat csatornájára. Miért ne próbálná ki, és nézze meg, hogyan befolyásolhatja egy egyéni miniatűr a videója teljesítményét a YouTube-on?

FAQ
Bármilyen képet használhatok miniatűrként?

Általánosságban elmondható, hogy nem használhat bármilyen képet miniatűrként a szerzői jog tulajdonosának engedélye nélkül. A szerzői joggal kapcsolatos törvények bonyolultak és országonként eltérőek lehetnek, de általánosságban elmondható, hogy ha valaki más képét engedély nélkül használja fel, felelősségre vonható a szerzői jogok megsértéséért.

Ennek elkerülése érdekében a legjobb, ha vagy saját képeket készít, vagy olyan képeket használ, amelyek kereskedelmi felhasználásra Creative Commons licenc vagy más hasonló licencmegállapodás alapján engedélyezettek. Számos weboldal kínál ingyenes vagy olcsó, kereskedelmi felhasználásra engedélyezett képeket, például az Unsplash, a Pexels és a Pixabay.

Fontos megjegyezni, hogy még ha kereskedelmi felhasználásra engedélyezett képet használsz is, akkor is szükség lehet arra, hogy az eredeti alkotónak megadja a szerzői jogokat. Feltétlenül olvassa el figyelmesen a licencszerződést, és tartsa be a tulajdonlásra vagy egyéb felhasználási korlátozásokra vonatkozó követelményeket.

Összefoglalva, bár technikailag bármilyen képet felhasználhat miniatűrként, a szerzői jogok megsértésének és a jogi problémák elkerülése érdekében a legjobb, ha megfelelően engedélyezett képeket használ.

Miért nem választhatok YouTube miniatűr képet?

Ha nem tud YouTube miniatűr képet választani a videójához, ennek több oka is lehet. Az egyik ok az lehet, hogy a YouTube-fiókja nincs hitelesítve. Fiókja hitelesítéséhez szükség van egy telefonszámra, amely a fiókjához kapcsolódik, és követnie kell a hitelesítés lépéseit. Amint fiókját hitelesítették, ki kell tudnia választani egy miniatűr képet a videójához.

Egy másik ok, amiért nem tud YouTube miniatűr képet választani, az az, hogy a videója még feldolgozás alatt áll. A YouTube-nak a feltöltés után némi időre van szüksége ahhoz, hogy feldolgozza a videóját, mielőtt kiválaszthatná a miniatűrképet. Ez a feldolgozási idő a videó hosszától és méretétől, valamint az internetkapcsolat minőségétől függően változhat.

Ha ésszerű ideig várt, de a videó még mindig nem kerül feldolgozásra, akkor lehet, hogy magával a videófájllal van probléma. Győződjön meg róla, hogy a videofájl megfelel a YouTube formátumra és méretre vonatkozó követelményeinek. Ha a videofájlja nem kompatibilis a YouTube szolgáltatással, akkor lehet, hogy át kell konvertálnia egy másik formátumba, vagy csökkentenie kell a fájl méretét.

Végül, ha a videója szerzői jogvédelem alatt álló anyagot tartalmaz, előfordulhat, hogy a YouTube nem engedélyezi a miniatűr kép kiválasztását. Ennek oka, hogy a YouTube tartalomazonosító rendszerrel rendelkezik, amely automatikusan felismeri a szerzői jogi védelem alatt álló tartalmakat, és korlátozza a videóval kapcsolatos bizonyos műveleteket, például a miniatűr kép kiválasztását. Ebben az esetben előfordulhat, hogy el kell távolítania a szerzői joggal védett anyagot a videójából, vagy engedélyt kell kérnie annak használatára.

Szerkeszthetem a videó borítóját a közzététel után?

Igen, szerkesztheti a videó borítóját, miután közzétette azt bizonyos platformokon. A borítókép szerkesztésének lehetősége attól függően változhat, hogy milyen platformon tette közzé a videót.

A YouTube-on például úgy módosíthatja a videó borítóképét, hogy a „Videókezelő” menüpontra navigál, és kiválasztja a szerkeszteni kívánt videót. Onnan kattintson a „Szerkesztés”, majd az „Egyéni miniatűr” gombra egy új kép feltöltéséhez.

A Facebookon szintén szerkesztheti a videó borítóképét, ha a videoposztra lép, és a jobb felső sarokban lévő három pontra kattint. Onnan válassza a „Hozzászólás szerkesztése” lehetőséget, majd kattintson a kamera ikonra az új borítókép feltöltéséhez.

Fontos megjegyezni, hogy egyes platformok korlátozhatják a borítóképként használható képek típusát, például a méretre vagy a formázási követelményekre vonatkozóan. Ezenkívül érdemes meggyőződni arról, hogy az új borítókép pontosan tükrözi a videó tartalmát, hogy a nézők számára ne okozzon zavart.