Vállalkozásának maximalizálása:


Az üzleti életben az egységenkénti nyereség és az értékesítési volumen kiszámítása ijesztő feladat lehet. Ez azonban alapvető lépés a vállalkozás potenciáljának maximalizálásához. Ezen értékek ismeretében megalapozott döntéseket hozhat az árképzéssel, a termeléssel és a marketingstratégiákkal kapcsolatban. Ebben a cikkben azt tárgyaljuk, hogyan kell kiszámítani az egységenkénti nyereséget, és meghatározni, hogy hány darabot kell eladnia a kívánt nyereség eléréséhez.

Az egységenkénti nyereség kiszámításához ismernie kell a teljes bevételét és a teljes költségét. Az összbevétel az a teljes pénzösszeg, amelyet a termékei vagy szolgáltatásai eladásából szerez. Az összköltségek magukban foglalják a termékei előállításával és értékesítésével kapcsolatos összes kiadást, például a gyártási költségeket, a munkaerőköltségeket, a marketingköltségeket és az általános költségeket. Az egységenkénti nyereség kiszámításához vonja le az összes költséget az összes bevételből, és az eredményt ossza el az eladott egységek számával.

Tegyük fel például, hogy egy vállalat 1000 darabot ad el egy termékből, darabonként 50 dollárért. A teljes bevétel 50 000 dollár lenne. A termék előállításának és értékesítésének összes költsége 30 000 $. Az egységenkénti nyereség kiszámításához az 50 000 dollárból vonjuk ki a 30 000 dollárt, így megkapjuk a 20 000 dollárt. Osszuk el a 20 000 dollárt 1000 egységgel, hogy megkapjuk a 20 dolláros egységenkénti nyereséget.

Miután kiszámította az egységenkénti nyereséget, a következő lépés annak meghatározása, hogy hány darabot kell eladnia a kívánt nyereség eléréséhez. Ehhez ismernie kell az állandó költségeket és a kívánt nyereséget. Az állandó költségek olyan kiadások, amelyek nem változnak az értékesítési volumennel, mint például a bérleti díj vagy a fizetések. A kívánt nyereség az az összeg, amelyet az összes költség kifizetése után szeretne megkeresni.

Annak meghatározásához, hogy hány darabot kell eladnia, használja a következő képletet:

(eladott egységek x egységenkénti nyereség) – fix költségek = kívánt nyereség

Tegyük fel például, hogy egy vállalatnak 10 000 $ fix költségei vannak, és 30 000 $ nyereséget szeretne elérni. Az előző példában szereplő egységenkénti nyereséget (20 $) felhasználva a vállalatnak el kellene adnia:

(eladott egységek x 20 $) – 10.000 $ = 30.000 $

(eladott egységek x 20 $) = 40.000 $

eladott egységek = 40.000 $ / 20 $

eladott egységek = 2.000

Tehát a vállalatnak 2.000 darabot kell eladnia, hogy elérje a kívánt 30.000 $-os nyereséget.

Összefoglalva, az egységenkénti nyereség kiszámítása és a kívánt nyereség eléréséhez szükséges darabszám meghatározása minden vállalkozás számára alapvető fontosságú. Ezen értékek ismeretében megalapozott döntéseket hozhat az árképzéssel, a termeléssel és a marketingstratégiákkal kapcsolatban. Ne felejtse el figyelembe venni az állandó költségeket és a kívánt nyereséget, amikor kiszámítja a céljai eléréséhez szükséges darabszámot. Ezekkel a számításokkal maximalizálhatja vállalkozása lehetőségeit, és elérheti pénzügyi célkitűzéseit.