When Business Gets Tough: Dealing With a Non-Performing Business Partner


A partnerrel közös vállalkozás indítása izgalmas és kielégítő vállalkozás. Mindketten különböző készségeket, nézőpontokat és tapasztalatokat hoznak az asztalra, ami nagy sikerhez vezethet. Azonban mint minden partnerségben, itt is eljön az idő, amikor az egyik partner nem teljesít. Ezt a helyzetet nehéz lehet átvészelni, de fontos, hogy foglalkozzanak vele, mielőtt még veszélyeztetné a vállalkozás sikerét. Íme néhány tipp arra vonatkozóan, hogyan kezelje a nem teljesítő üzleti partnert.

1. Azonosítsa a problémát

Az első lépés a probléma azonosítása. A partnere nem tartja be a határidőket? Abbahagyta az ötletekkel való hozzájárulást? Nem teljesítik pénzügyi kötelezettségeiket? Amint azonosította a problémát, elkezdheti kezelni azt a partnerével. Fontos, hogy konkrétan fogalmazzon, és hozzon példákat arra, hogy a viselkedése hogyan befolyásolja negatívan az üzletet.

2. Kommunikáljon

A kommunikáció kulcsfontosságú minden partnerségben, és különösen fontos, ha egy nem teljesítő partnerrel van dolga. Ütemezzen egy találkozót a partnerével, hogy megbeszéljék az aggályait. Legyen őszinte és közvetlen, de legyen nyitott arra is, hogy meghallgassa az ő nézőpontját. Lehetséges, hogy olyan személyes problémákkal küzd, amelyek hatással vannak a teljesítményére, és támogatásra vagy segítségre lehet szüksége.

3. Tűzzön ki célokat és határidőket

Miután azonosította a problémát és elbeszélgetett a partnerével, itt az ideje, hogy célokat és határidőket tűzzön ki. Legyen világos, hogy mit vár el tőlük és mikorra. Ez segíteni fogja őket abban, hogy a feladatra összpontosítsanak, és világos képet kapjanak arról, hogy mit kell tenniük ahhoz, hogy visszatérjenek a helyes útra.

4. Fontolja meg a jogi lépéseket

Ha partnere továbbra sem teljesít a probléma megoldására tett erőfeszítései ellenére, lehet, hogy itt az ideje megfontolni a jogi lépéseket. Ez magában foglalhatja a partnerség felbontását, partnere üzletrészének kivásárlását, vagy jogi lépések megtételét a nem teljesítéséből eredő veszteségek behajtása érdekében. Ezt csak végső megoldásként szabad megfontolni, és fontos, hogy bármilyen intézkedés megtétele előtt jogi tanácsot kérjen.

Összefoglalva, a nem teljesítő üzleti partnerrel való bánásmód sosem könnyű, de fontos, hogy foglalkozzunk a problémával, mielőtt az helyrehozhatatlan károkat okozna az üzletnek. A probléma azonosításával, a partnerrel való kommunikációval, a célok és határidők meghatározásával, valamint szükség esetén jogi lépések mérlegelésével lépéseket tehet vállalkozása sikerének biztosítása érdekében. Ne feledje, hogy a partnerség kétirányú utca, és mindkét partnernek elkötelezettnek kell lennie a vállalkozás sikere iránt.

FAQ
Egy üzleti partner csak úgy elsétálhat?

Az, hogy egy üzleti partner egyszerűen kisétálhat-e a vállalkozásból, a partnerek közötti jogi és szerződéses megállapodásoktól függ. Általánosságban elmondható, hogy ha van partnerségi megállapodás, abban meg kell határozni azokat a feltételeket, amelyek alapján a partner kiléphet az üzletből.

Ha nincs megállapodás, akkor a vállalkozás bejegyzése szerinti állam törvényei határozzák meg a partner kilépésének folyamatát. Általában a partnernek írásban kell értesítenie a többi partnert, és a társaságot meg kell szüntetni vagy át kell alakítani annak érdekében, hogy a kilépő partner kiléphessen.

Bizonyos esetekben a partner eladhatja a vállalkozásban lévő tulajdonrészét egy másik félnek, de ehhez általában a többi partner beleegyezésére van szükség.

Végső soron fontos, hogy az üzleti partnerek tisztában legyenek a társasági szerződés szerinti jogaikkal és kötelezettségeikkel, és együtt dolgozzanak annak érdekében, hogy az üzleti struktúrában bekövetkező változások minden érintett fél számára tisztességes és méltányos módon történjenek.

Hogyan kezelje az önző üzleti partnert?

Az önző üzleti partnerrel való bánásmód kihívást jelentő feladat lehet, de van néhány lépés, amellyel konstruktívan kezelheti a helyzetet. Íme néhány javaslat:

1. Közölje aggodalmait: Ütemezzen egy találkozót az üzleti partnerével, hogy megbeszélje vele a viselkedésével kapcsolatos aggodalmait. Legyen pontos a problémákat okozó cselekedetekről, és arról, hogy azok hogyan hatnak az üzletre. Igyekezzen a beszélgetést az üzletre összpontosítani, és kerülje a személyes támadásokat.

2. Állítson fel egyértelmű elvárásokat: Miután megbeszélte a problémákat a partnerével, határozzon meg egyértelmű elvárásokat a további viselkedésével kapcsolatban. Vázolja fel, hogy mit vár el tőlük, és milyen következményekkel jár, ha nem teljesítik ezeket az elvárásokat.

3. Fontolja meg a partnerség átalakítását: Ha a helyzet nem oldható meg kommunikációval és elvárások megfogalmazásával, akkor lehet, hogy itt az ideje megfontolni a partnerség átalakítását. Ez magában foglalhatja a partnerség feltételeinek újratárgyalását, harmadik fél közvetítő bevonását a problémák megoldásához, vagy akár a partnerség teljes megszüntetését is.

4. Kérjen jogi tanácsot: Ha üzleti partnere önző viselkedése jogi problémákat okoz vagy veszélyezteti az üzletet, kérjen jogi tanácsot egy képzett ügyvédtől. Ők segíthetnek Önnek megérteni a lehetőségeit, és végigvezethetik Önt az esetlegesen szükséges jogi eljárásokon.

Összefoglalva, az önző üzleti partnerrel való bánásmódhoz világos kommunikációra, az elvárások meghatározására és a partnerség átalakításának megfontolására van szükség. Szükség esetén kérjen jogi tanácsot, hogy megvédje üzleti érdekeit.

Mit tegyen, ha üzleti partnere nem veszi ki a részét a munkából?

Ha az üzleti partnere nem veszi ki a részét a munkából, az frusztráló és kihívást jelentő helyzet lehet. Fontos azonban, hogy foglalkozzon a problémával, mielőtt az jelentős problémává válna vállalkozása számára. Íme néhány lépés, amit megtehet:

1. Azonosítsa a problémát: Mielőtt foglalkozhatna a problémával, azonosítania kell a problémát. Észreveheti, hogy partnere nem tartja be a határidőket, nem járul hozzá eléggé a vállalkozáshoz, vagy nem teljesíti a feladatait.

2. Végezzen őszinte beszélgetést: Ütemezzen egy találkozót a partnerével, és beszélgessenek őszintén az aggodalmairól. Legyen pontos az Ön által azonosított problémákról, és hozzon példákat. Hallgassa meg az ő nézőpontját, és próbálja megérteni, hogy miért nem járul hozzá annyit, amennyit szeretne.

3. Állítson fel elvárásokat: Miután nyílt és őszinte beszélgetést folytattatok, elengedhetetlen az elvárások meghatározása. Egyezzenek meg az egyes partnerek konkrét céljaiban és felelősségeiben, és határozzák meg az elérésükre vonatkozó ütemtervet.

4. Készítsen tervet: Ha a partnere nehezen teljesíti a feladatait, dolgozzanak együtt egy tervet a probléma megoldására. Ez magában foglalhatja további támogatás vagy képzés biztosítását, a felelősségek újraelosztását, vagy akár a partnerség újraértékelését is.

5. Fontolja meg, hogy külső segítséget kérjen: Ha egyedül nehezen tudja megoldani a problémát, fontolja meg, hogy külső segítséget kérjen. Ez magában foglalhatja egy mediátor vagy üzleti coach bevonását, aki segít eligazodni a helyzetben.

Végső soron fontos, hogy a lehető leghamarabb foglalkozzon a problémával, hogy biztosítsa vállalkozása hosszú távú sikerét. Ha proaktívan közelít, és együtt dolgozik a megoldáson, leküzdheti ezt a kihívást, és megerősítheti partnerségét.