A Google Analytics egy kiváló eszköz a webhelytulajdonosok számára, amellyel nyomon követhetik webhelyük forgalmát és elkötelezettségét. Részletes betekintést nyújt a weboldal közönségébe, viselkedésébe és a weboldallal való interakcióikba. Egyes webhelytulajdonosok azonban különböző okokból eltávolíthatják a Google Analytics kódot a WordPress webhelyük láblécéből. Talán egy másik analitikai eszközre szeretnének áttérni, vagy a webhelyük betöltési sebességét szeretnék javítani a webhelyen betöltött szkriptek számának csökkentésével. Bármi is legyen az ok, ez a cikk eligazítja Önt abban, hogyan távolíthatja el a Google Analytics kódot a WordPress webhely láblécéből.
Mielőtt folytatnánk, fontos megjegyezni, hogy a Google Analytics kód eltávolítása a webhelyéről hatással lehet az adatgyűjtésre és -elemzésre. Ezért csak akkor távolítsa el a kódot, ha biztos benne, hogy már nincs rá szüksége. Az alábbiakban ismertetjük a Google Analytics kód eltávolításának lépéseit a WordPress láblécéből:
2. lépés: A képernyő jobb oldalán látni fogod a WordPress témádat alkotó fájlok listáját. Keresse meg a „footer.php” nevű fájlt, és kattintson rá.
3. lépés: Görgesse lefelé a kódot, amíg meg nem találja a Google Analytics nyomkövető kódját. Ez általában így kezdődik: „”, és így végződik: „ga(‘send’, ‘pageview’);”.
4. lépés: Törölje a teljes Google Analytics nyomkövető kódot a footer.php fájlból, és kattintson a „Fájl frissítése” gombra a módosítások mentéséhez.
5. lépés: A kód eltávolítása után feltétlenül ellenőrizze, hogy teljesen eltűnt-e a weboldaláról. Ezt úgy teheti meg, hogy megnyitja a webhelyét egy új lapon, és jobb gombbal kattint az oldalra. Válassza ki az „Oldal forrásának megtekintése” lehetőséget, és keressen rá a „Google Analytics” vagy „UA-” kifejezésre, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a kód már nincs jelen.
Összefoglalva, a Google Analytics kód eltávolítása a WordPress láblécéből nem egy bonyolult folyamat. Mielőtt azonban eltávolítanád a kódot, mindenképpen tisztában kell lenned annak következményeivel. Ha nem biztos abban, hogy el kell-e távolítani a kódot, konzultáljon egy webhelyfejlesztővel vagy elemzési szakértővel, aki útmutatást ad a legjobb lépésről.
A Google Analytics tag eltávolítása a webhelyéről néhány lépést igényel. Íme egy lépésről-lépésre történő útmutató:
1. Jelentkezzen be a Google Analytics-fiókjába, és válassza ki azt a webhelyprofilt, amelyről el kívánja távolítani a címkét.
2. Kattintson a képernyő bal alsó sarkában található „Admin” gombra.
3. A „Tulajdonságok” oszlopban kattintson a „Nyomonkövetési információk”, majd a „Nyomonkövetési kód” gombra.
4. Megjelenik a nyomkövető kódrészlet, amelyet el kell távolítania. Valahogy így fog kinézni:
„`javascript
window.dataLayer = window.dataLayer || [];
function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag(‘js’, new Date());
gtag(‘config’, ‘GA_TRACKING_ID’);
„`
5. Másolja ki a teljes részletet, és mentse el valahová, arra az esetre, ha a jövőben újra szüksége lenne rá.
6. Most törölje a teljes snippetet a weboldal kódjából. Ennek pontos lépései a weboldalad platformjától és attól függnek, hogy először hogyan adtad hozzá a taget. Ha nem érzi jól magát a kód szerkesztésében, érdemes konzultálnia egy webfejlesztővel.
7. Mentse el a módosításokat, és frissítse webhelyét, hogy a nyomkövető kód már ne legyen jelen.
Ez az! Ha elvégezte ezeket a lépéseket, a Google Analytics többé nem fogja nyomon követni a webhelye adatait.
A Google Analytics nyomkövető kódja elhelyezhető webhelye fejlécében vagy láblécében, de ajánlott a fejlécben elhelyezni.
Ha a nyomon követési kódot a webhely fejlécében helyezi el, a kód minden más oldalelem előtt betöltődik és végrehajtódik, ami pontosabb nyomon követési adatokat szolgáltathat. Ennek oka, hogy a Google Analytics már azelőtt elkezdi a felhasználói viselkedés nyomon követését, mielőtt bármilyen más szkript vagy tartalom betöltődne az oldalra.
Ha azonban a nyomkövető kód fejlécben való elhelyezése problémákat okoz az oldal betöltési idejével, vagy ütközik a webhely más szkriptjeivel, akkor a láblécben is elhelyezheti. A láblécben elhelyezett kód továbbra is lehetővé teszi az adatgyűjtést, de nem biztos, hogy olyan pontos lesz, mintha a fejlécben lenne elhelyezve.
Összefoglalva, bár a Google Analytics nyomon követési kódja elhelyezhető a webhely fejlécében vagy láblécében, a pontosabb nyomon követési adatok érdekében ajánlott a fejlécben elhelyezni.
A Google Analytics kódjának módosításához a WordPressben az alábbi lépéseket kell követnie:
1. lépés: Jelentkezzen be a Google Analytics-fiókjába, és navigáljon az Admin panelre.
2. lépés: Az Admin panelben válassza ki a fiókot és azt a tulajdonságot, amelynek a nyomkövető kódját módosítani szeretné.
3. lépés: Kattintson a Nyomonkövetési információk opcióra, majd válassza a Nyomonkövetési kód opciót.
4. lépés: Másolja ki a képernyőn megjelenő nyomkövető kódrészletet.
5. lépés: Jelentkezzen be a WordPress webhelyére, és navigáljon a Megjelenés részhez.
6. lépés: A Megjelenés szakaszban kattintson a Szerkesztő opcióra.
7. lépés: Válassza ki a téma fejlécét (header.php) a jobb oldali ablaktáblából, és illessze be a Google Analyticsből származó nyomonkövetési kódrészletet a tag előtt.
8. lépés: Kattintson a Fájl frissítése gombra a módosítások mentéséhez.
9. lépés: Ellenőrizze a kódot a Google Analytics valós idejű jelentésének ellenőrzésével.
Ha elvégezte ezeket a lépéseket, sikeresen módosította a Google Analytics kódját a WordPressben. Néhány órába telhet, amíg a frissített kód elkezdi az adatok nyomon követését, ezért legyen türelmes, és rendszeresen ellenőrizze, hogy minden megfelelően működik-e.