Valószínűleg eléggé ismeri a böngésző címsorát, azt a szövegmezőt, amely tartalmazza a pillanatnyilag felkeresett webhely oldalának URL-jét, de meglepetésként láthatta: .
A józan ész valószínűleg már segített nyilvánvalóvá tenni, hogy a about: blank üres része egyértelműen összefügg azzal a ténnyel, hogy egy teljesen üres oldalt keres a böngészőjében.
kb: üres.
Most azonnal kipróbálhatja. Csak nyisson meg egy másik böngésző lapot vagy ablakot, írja be pontosan a következőt, majd nyomja meg a gombot belép:
about: blank
Nincs szóköz, nincs http vagy www - csak a két szó kettőspont közepén. Egy üres oldalt azonnal be kell tölteni.
Elég könnyű ... de mi értelme van?
Miért van a böngészőknek egy üres oldal?
Technikailag elmondható, hogy azoknak a böngészőknek, amelyeknek van egy about: blank oldala, van, mert ez az about URI séma része, egy kvázi szabványos szabályrendszer a belső parancsok kezelésére, amelyeket a böngésző választott megvalósítani.
Más szavakkal, az about: blank csak egy a következők közül: [parancs] opciók az About gyűjteményben, amelyek mindegyike felhasználható egy adott funkció végrehajtására magában a böngészőben. A parancs előtaggal történő kitöltése egyértelművé teszi a böngésző számára, hogy valamilyen helyi, belső dolgot szeretne megtenni, nem pedig egy tényleges weboldalt látogatni.
Végrehajtó about: blank szinte bármilyen böngészőben, például a Chrome, a Firefox, az Edge vagy a Safari, sőt a mobil böngészőkben is üres oldal jelenik meg. Valójában ez az egyetlen parancs, amelyet minden böngésző jól támogat.
Néhány más gyakori közé tartozik kb: kb, amely felsorolja az összes elérhető vagy több parancsot a böngészőről, about: plugins, amelyek a telepített beépülő modulokat és kiegészítő tartalmakat mutatják, és róla: gyorsítótár, amely információkat tartalmaz a gyorsítótárban tároltakról.
A legtöbb böngésző ezeket a parancsokról egyéni belső URL-ekké fordítja, de amennyire tudjuk, ez soha nem történik meg a következővel: blank.
Miért használnád valaha a következőt: Üres?
Ilyen haszontalan funkciónak tűnik - egy üres oldal betöltése -, de valószínűleg ez a leggyakrabban használt parancs a böngészőben, és jó okkal.
Az egyik nagyon gyakori oka a about: blank használatára a kezdőlapként szolgál. A kezdőlap kiindulópontot jelent a böngészéshez, és bár néha a keresőmotor, a webmail vagy a híroldal kiváló hely a kezdéshez, még a mérsékelt teljesítményű felhasználók is hamarosan tapasztalják, hogy ugyanaz az oldal újból és újból betöltődik, mint új a böngészőablakokat, amelyeket meg kell nyitni, nagyon idegesítővé válhatnak.
Új ablak megnyitása és az oldal azonnali betöltése, mivel az üres, nagyobb szabadságot biztosít Önnek, hogy eldöntse, mit csinál vele.
Egy üres kezdőlap a about: blank segítségével akkor is hasznos, ha alacsony sávszélességű vagy fizetős (mért) kapcsolatot használ. Remek időt és gyakran pénzt takarít meg ezekben a helyzetekben, mert egy nem feltétlenül használt weblapot a böngésző minden megnyitásakor nem tölt be automatikusan újra és újra.
Lásd: Hogyan állítsunk be kezdőlapot a Windows rendszerben, és Hogyan állítsunk be kezdőlapot Mac-en, ha érdekli, hogy megváltoztassa-e a következőt: blank.
Ismeretes: Üres malware?
Nem, abszolút nem. A webböngészőben a about: blank megjelenése nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami baj van.
Ez azt jelenti, hogy a kezdőlapnak tekintése, amikor még nem ezt állította be, vagy ha állandóan más valódi webhelyekre kíván látogatni, azt jelentheti, hogy valami nincs rendben, és azt jelentheti, hogy a rosszindulatú programok részt vesznek benne valamilyen módon.
Ha az about: blank oldallal rosszindulatú program vesz részt, gyakran más tünetek utalnak rá, például a meglátogatott webhelyek hiperhivatkozásaként beállított véletlenszerű szöveg, hamis vírusos pop-up üzenetek és a számítógépére telepített egyéb furcsa szoftverek nem emlékszem, hogy oda tettem.
A legrosszabb esetben egy váratlan: az üres kezdőlap a probléma tünete vagy a rosszindulatú programok tisztításának következménye. Ha teheti, állítsa vissza a kezdőlapot arra, amilyen volt. Ha ez nem működik, vagy más oka van feltételezni, hogy a számítógép fertőzött, végezzen teljes ellenőrzést vírusok és más rosszindulatú programok ellen.