Esetenként a Windows fájlok megsérülnek vagy megsérülnek. Ez megnehezíti a fájlok megnyitását a Microsoft Word alkalmazásban. Ha ez történik veled, az alábbi útmutató segíthet a fájlok helyreállításában és a munka folytatásában.
Az ebben a cikkben szereplő utasítások a Microsoft for Microsoft 365, Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word 2010 és Word 2007 szoftverekre vonatkoznak.
A Microsoft Word fájl társítások javítása
A Windows fájl társításai akaratlanul megváltozhatnak. Kövesse az alábbi lépéseket a probléma megoldásához:
-
Nyissa meg a Windows File Explorer alkalmazást, keresse meg a fájlt tartalmazó mappát, majd kattintson a jobb gombbal a fájlra.
-
választ Társítás.
-
választ Microsoft Word az opciók listájáról. A fájl legközelebbi kiválasztásakor helyesen nyílik meg.
Sérült Word fájl megnyitása
Ha a fájl megsérült, használja a Megnyitás és javítás funkciót annak helyreállításához.
-
Nyissa meg a Word alkalmazást, és válassza a lehetőséget filé > Nyisd ki > Tallózás, majd navigáljon a fájl helyére. Ne nyissa meg a fájlt a Friss szakasz.
Az Office 2013 alkalmazásban válassza ki a helyet, majd válassza a lehetőséget Tallózás. Az Office 2010 alkalmazásban nem kell kiválasztania Tallózás.
-
Válassza ki a kívánt fájlt, majd válassza a Nyisd ki legördülő menü nyíl, majd válassza a lehetőséget Megnyitás és javítás.
Hogyan lehet elkerülni a fájlkorrupciót
A fájlok általában akkor sérülnek meg, amikor a számítógép összeomlik vagy elveszíti az energiát. Ebben az esetben nyissa meg a fájl előző verzióját, ha bekapcsolta az AutoRecover funkciót a Word beállításaiban.
A fájl meghibásodása akkor is előfordul, ha a fájlt olyan USB-eszközön tárolják, amelyet leválasztottak, miközben a Windows nyitva volt. Ha az eszköz aktivitás jelzőfénye villog, várjon néhány másodpercet, mire abbahagyja a villogást, majd vegye ki. Ha nem áll le, lépjen a Windows tálcájára, és válassza a ikont Hardver biztonságos eltávolítása ikonra.
Ezenkívül a Microsoft 365-ben tárolja a fájlokat a OneDrive-on, és az AutoSave funkciót használja további védelmi rétegként.