Lehet, hogy csak PDF-fájlok megnyitására és képek megtekintésére használta, de az Apple Preview alkalmazás sokkal többre képes, sőt, hasznos eszköz számos gyakori képszerkesztési és exportálási feladathoz. Azoknak a Mac-felhasználóknak, akiknek alapvető képszerkesztési igényeik vannak, és akik időt fordítanak az Előnézet használatának megtanulására, soha nem kell befektetniük egy másik képszerkesztő alkalmazásba (bár ha mégis, ott van a Pixelmator is). Itt megtudhatja, hogy az Preview eszközei mire képesek, és hogyan használható a szoftver számos hasznos képmanipulációs feladathoz:
Megfogod tanulni hogyan:
- Kép átméretezése
- Kép levágása
- Hozzon létre egy fájlt a vágólapról
- Háttérelemek eltávolítása a képről
- Két kép kombinálása
- Visszamenni az időben
- Válasszon ki egy szabálytalan objektumot
- Mi az inverz kiválasztás?
- Konvertáljon színes képet fekete-fehérré
- Ismerje meg az Előnézet Színbeállítás eszközét
- Beszédbuborék hozzáadása egy képhez
- Kép exportálása különböző fájlformátumokban
- Képek kötegelt konvertálása
Mi az előnézet?
PeopleImages / Getty Images
Az Előnézet az Applications mappában található.
Érdekes lehet, ha megtanulja, hogy a szoftver régebbi, mint a mai Mac-ek operációs rendszere. Az Preview a NeXTSTEP operációs rendszer része volt, amely alapja lett annak, amit ma macOS-nak hívunk. Amikor a NeXT része volt, megjelenítette és kinyomtatta a PostScript és a TIFF fájlokat. Az Apple számos hasznos szerkesztő eszközt kezdett szőni az Előnézetben, amikor 2007-ben elindította a Mac OS X Leopard szoftvert.
Mielőtt elmagyaráznánk a szoftver használatával az általánosan szükséges képszerkesztő feladatok elvégzésének néhány módját, elmagyarázunk többet az Előnézetben található eszközökről.
Milyen képformátumokat támogat az előnézet?
Az Előnézet kompatibilis a különféle képformátumokkal:
- JPEG (és JPEG-2000)
- TIFF
- PNG
- OpenEXR
Más képformátumú elemeket is exportál - csak érintse meg a elemet opció amikor exportál egy képet, és kiválasztja a kép típusát, hogy megnézze, melyek ezek a formátumok.
Itt van egy jó Macworld cikk, amely elmagyarázza a képformátumok közötti különbségeket.
Melyek az előnézet különböző eszközei?
Amikor megnyit egy képet vagy PDF-t az Előnézet alkalmazásban, számos ikon látható az alkalmazássávon.
Balról jobbra az alapértelmezett készlet a következőket tartalmazza:
- Oldalsávvezérlők: Ezek lehetővé teszik az Oldalsáv használatát és navigálását, ami hasznos lehet, ha többoldalas PDF-fájlban dolgozik.
- Nagyítási ikonok: Két nagyító ikon segítségével nagyíthat és kicsinyíthet a képen. (Ennek megvalósításához használhatja a Command Minus vagy a Command Plus alkalmazást is.
- Megosztás gomb: Ez lehetővé teszi az aktuális kép különböző módokon történő megosztását.
- Kiemelés: Ez a legördülő menü akkor válik aktívvá, amikor megnyit egy PDF-t egy szövegbeviteli sávval. Elsődleges célja az aláírás beszúrása a PDF dokumentumokba.
- Forgatás: Koppintson erre a kép elforgatásához. (Tipp: Tartsa lenyomva az opció gombot, amikor az Elforgatás gombbal használja az ellenkező irányba történő forgatást).
- Jelölő eszköztár: Ez megnyit egy sor eszközt, amellyel szerkesztheti és exportálhatja képeit. Az alábbiakban elmagyarázzuk, hogy ezek mit csinálnak.
- Keresés: Ez lehetővé teszi a PDF-ben történő szöveges keresést.
Melyek a különböző jelölőeszközök az előnézetben?
Az Előnézet két különböző Markup eszköztárral rendelkezik, az egyik a PDF-ek kezeléséhez és szerkesztéséhez, a másik a képekhez. Eszközöket talál a szöveghez, az alakzatok létrehozásához, a kommentárokhoz, a színbeállításokhoz és egyebekhez.
Balról jobbra az alapértelmezett készlet a következőket tartalmazza:
- Szövegkiválasztás: Ha PDF-sel dolgozik, a szövegkiválasztó eszköz a bal szélen helyezkedik el. Ez az eszköz itt nem érhető el, amikor képekkel dolgozik.
- A Kiválasztó eszköz: Ezzel kiválaszthatja az elem kiválasztását egy téglalap vagy egy ellipszis eszközzel. Ezenkívül Lasso és Smart Lasso kiválasztó eszközöket is tartalmaz, amelyekről alább olvashat. A PDF-sel való munka során ez egy téglalap alakú kijelölő eszközzé válik.
- Azonnali alfa: Bizonyos képtípusok esetén ezzel az eszközzel automatikusan kiválaszthatja a kép hátterét vagy más objektumait. Csak kattintson a kijelölni kívánt területre, és húzza a kurzort. Minél többet húzza a kurzort, annál több kép jelenik meg pirosan, hogy kijelölje. nyomja meg töröl hogy a kép ezen része átlátszó legyen, vagy érintse meg a elemet Command + C a kijelölés másolásához, elérhetővé téve a vágólapon.
- Alakeszközök: Téglalapokat, csillagokat és más alakzatokat adhat hozzá. Van még egy nagyító eszköz, amellyel nagyíthatja a kép egy részét, csak húzza a zöld fogantyút a csökkentéshez vagy a kék fogantyút a nagyítás növeléséhez.
- Vázlat: Vázolja az alakzatokat ezzel az eszközzel. Ha az Előnézet felismeri a rajzolt alakzatot, akkor ezt választja. Force Touch érintőpaddal rendelkező Mac gépeken megjelenik egy második Rajz eszköz. Ez erőérzékeny és lehetővé teszi vastagabb alakzatok rajzolását az érintés nyomására reagálva.
- Szöveg: Érintse meg ezt a négyzetet a szöveg beírásához, majd húzza a szöveget oda, ahová szeretné. A betűtípust, méretet és színt az Eszköztár ezen szintjétől jobbra található Szövegstílus eszközzel szerkesztheti.
- Aláírás: Ezzel az eszközzel lehetőség szerint aláírhatja a dokumentumokat a használt dokumentumban.
- Megjegyzés vagy Színbeállítás: A PDF-fájlokkal való munka során itt megjelenik egy eszköz, amely lehetővé teszi jegyzetek hozzáadását a dokumentumokhoz. Ha képekkel dolgozik, a Színbeállítás eszköz ebben a helyzetben elérhető. A Szín beállítása funkció tartalmazza az expozíció, a kontraszt, a kiemelések, az árnyékok, a telítettség, a színhőmérséklet, az árnyalat, a szépia és az élesség beállító csúszkáit.
- Vonal: Itt módosíthatja az Előnézet eszközeivel alkalmazott vonalvastagságokat.
- Szegélyszínek: Változtassa meg bármelyik alakkeret színét, amelyet esetleg ezzel az eszközzel alkalmazott.
- Színváltás: Ezzel az eszközzel megváltoztathatja bármely alakzat tartalmának színét.
- Betűtípus: Itt megváltoztathatja a betűtípusokat, méretet, betűszínt, szövegelrendezést és alkalmazhatja félkövér, dőlt vagy aláhúzott betűt.
Most már tudja, mire szolgálnak ezek az eszközök, meg kell vizsgálnunk néhány képszerkesztő feladatot, amelyeket az Előnézet segítségével végezhet el.
Kép átméretezése
Az egyik leggyakoribb feladat bárkinek, aki képekkel dolgozik, az Preview egy alkalmas munkaló.,
- Nyissa meg az átméretezni kívánt képet az Előnézet alkalmazásban.
- Ban,-ben Menü sáv kiválasztása Eszközök és Állítsa be a méretet.
- A Méret módosítása ablaktábla számos egyéni beállítást tartalmaz, és lehetővé teszi a saját képméret konfigurálását pixelben, centiméterben, milliméterben, pontban, százalékban és hüvelykben.
- Ezeket a képmérettől jobbra található legördülő menüben választja ki.
- Normál használat esetén a kép az első változtatástól függően méretarányos lesz, de ha szélesebbé vagy hosszabbá akarja tenni a képet, és nem szeretné méretezni, akkor koppintson a lakat ikonra, amely lehetővé teszi ezeknek a dimenzióknak a manuális megváltoztatását .
- Ha elégedettségére átméretezte a képet, válassza a lehetőséget OK.
Kép levágása
Emlékszik a Markup menü kiválasztási eszközeire? Ezekkel kiválaszthatja a kép egy meghatározott részét, így levághatja a többit.
- Csak válasszon ki egy alakzatot (vagy érintse meg és húzza a kurzort a levágni kívánt képen).
- Helyezze el úgy, hogy a kép tetszés szerinti részei legyenek kiválasztva.
- Válassza ki az újat Termés eszköz, amely mostantól elérhető lesz a Haszonkulcs menü jobbra betűtípusok tétel.
Fájl létrehozása a vágólapról
Az Előnézet és a Vágólap segítségével gyorsan létrehozhat új képeket. Ez akkor lehet hasznos, ha például grafikát szeretne létrehozni egy nagyobb kép eleme alapján. Ehhez kövesse az alábbi lépéseket:
- Nyisson meg egy képet, és válassza ki, vagy nyissa meg a képet, és válassza ki annak egy részét.
- In Menü> Szerkesztés, válassza a másolás vagy a lehetőséget parancs+C.
- Most a Előnézet menü választani Fájl> Új a vágólapról.
- Új ablak nyílik meg a másolt képpel. Most további szerkesztéseket hajthat végre, átméretezheti a képet, vagy elmentheti különböző képformátumokban.
Háttérelemek eltávolítása a képről
Az Előnézet segítségével egyszerű képszerkesztő feladatokat is végezhet, ideértve a nem kívánt háttér eltávolítását az Instant Alpha eszközzel.
- Nyissa meg azt a képet, amelyről el szeretné távolítani a hátteret, majd válassza a lehetőséget Azonnali alfa.
- Válassza ki és tartsa lenyomva az eltávolítani kívánt kép területén
- Tartsa lenyomva az egeret, kissé mozgassa a mutatót. Látnia kell egy piros fedvény megjelenését, és mozogjon addig, amíg ki nem választja a megszabadulni kívánt területet
- Ha elkezdi kiválasztani a megtartani kívánt képelemeket, csak lassan mozgassa a mutatót az ellenkező irányba az elem kijelölésének megszüntetéséhez.
- Ha kiválasztotta azt a területet, amelytől meg akar szabadulni, érintse meg a elemet töröl.
- Lehet, hogy meg kell ismételnie ezt a folyamatot, hogy megszabaduljon mindentől, amitől meg akar szabadulni.
Két kép kombinálása
Képzelje el, hogy van egy nagyobb tárgy képe, amelyet új háttérre szeretne helyezni. Az Előnézet lehetővé teszi az ilyen egyszerű képszerkesztést.
- Nyissa meg mindkét képet Preview (mindkettőt egy ablakban nyithatja meg, ha mindkettőt kiválasztja, majd megnyitja).
- Válassza ki azt a képet, amelyről a nagy objektumot el szeretné venni, és használja a Azonnali alfa eszköz a már leírt háttér megszabadításához, a fent leírtak szerint.
- Most érintse meg a gombot A parancs (Válassza az összeset), majd érintse meg a elemet Parancs-C (Másolat).
- Most lépjen arra a képre, amelybe be akarja illeszteni ezt az objektumot, és írja be Parancs-V (Paszta).
A képet a választott háttérkép tetejére illesztjük. Mindkét kép valódi méretétől függően szükség lehet a beillesztett elem átméretezésére. Ezt úgy teheti meg, hogy módosítja a beillesztett elem körül megjelenő kék méretbeállítási kapcsolókat.
Visszamenni az időben
Az Előnézet egy fantasztikus eszközzel rendelkezik, amely lehetővé teszi a képszerkesztések közötti navigálást. Mint az időben visszafelé, ez megmutatja az összes változtatást, amelyet egy képen végrehajtott a Time Machine-szerű körhinta nézetben. Hihetetlenül egyszerű a használata.
- Csak nyissa meg a képét.
- In Menü> Fájl választanod kell Visszatérés ide és Keresse meg az összes verziót.
A kijelző fényereje csökken, és megjelenik a kép összes mentett verziója.
Szabálytalan objektum kiválasztása
Az Preview Smart Lasso a go-to eszköz, ha szabálytalan alakú objektumot szeretne kiválasztani. Csak válassza ki az eszközt, és gondosan kövesse nyomon a kijelölni kívánt objektumot, és az Előnézet mindent megtesz a kép megfelelő részének kiválasztásáért. Ezzel elemeket távolíthat el, vagy másolhatja más képekbe.
Mi az inverz kiválasztás?
Ha az Előnézet Szerkesztés menüjét fedezi fel, akkor találkozhatott a Kijelölés megfordítása paranccsal. Erre való:
- Készítsen egy képet, és az egyik kiválasztó eszközzel válassza ki a kép egy területét.
- Most válasszon Fordított kijelölés a Menü sáv, akkor látni fogja, hogy a most kiválasztott elemek mindazok, amelyeket korábban nem választottak ki.
Ez akkor hasznos eszköz, ha olyan összetett objektumot szeretne választani, amelyet kevésbé összetett háttérrel állít be, mert a Smart Lasso eszközzel kiválaszthatja azt a hátteret, majd a Kijelölés megfordítása segítségével pontosan kijelölheti az összetett elemet. Olyan sok időt takaríthat meg, szemben azzal az alternatívával, hogy az elem kiválasztásához fáradságosan használja a Lasso eszközt.
Konvertáljon színes képet fekete-fehérré
Az Előnézet segítségével könnyen konvertálhat képet fekete-fehérré.
- Nyissa meg a képet, és indítsa el a Állítsa be a színt eszköz.
- Csúszik Telítettség egészen balra az összes szín eltávolításához a képről.
- Most módosíthatja a Expozíció, Kontraszt, Fénypontok, Árnyékokés Szintek eszközöket annak megtekintésére, hogy javíthatja-e a kép általános megjelenését.
- Ha nem tetszik az eredmények, csak válassza ki Összes visszaállítása hogy visszaállítsa a képet az eredeti állapotába.
Ismerkedjen meg az Előnézet Színbeállítás eszközével
A Színbeállítás messze nem a legkifinomultabb színbeállítási eszköz bármely platformon, de ez segíthet a kép finomításában, hogy sokkal jobban nézzen ki.
Ez magában foglalja az expozíció, a kontraszt, a kiemelések, az árnyékok, a telítettség, a színhőmérséklet, az árnyalat, a szépia és az élesség beállító csúszkáit. Tartalmaz egy hisztogramot három aktív csúszkával, amelyekkel beállíthatja a színegyensúlyt.
Kísérletezni rendben van - nemcsak a módosítások élő előnézetét látja, amikor alkalmazza őket, hanem ha elrontja a képet, akkor megérintésével visszaállíthatja eredeti állapotába Összes visszaállítása hogy visszaállítsa eredeti állapotába.
Az Exposure eszközzel gyorsan javíthatja a fényképeket, míg a Tint és Sepia eszközökkel régimódi látszólagos képet hozhat létre.
Ezekkel az eszközökkel beállíthatja a képen lévő fehér pontot is. Ehhez csak érintse meg a szemcsepp eszköz szerszám cseppentő eszköz ikont (ez csak a szó Színárnyalat), majd kattintson a kép semleges szürke vagy fehér területére.
Beszédbuborék hozzáadása
Bármely képhez hozzáadhat szöveges beszédbuborékot.
- Válassza ki a Alakzatok gombra, és válassza ki a beszéd buborék alakját.
- A beszéd buborék vonalak vastagságát a vonal eszköz.
- A szegély színét a szegélyszínek eszközzel módosíthatja
- És változtassa meg a beszéd buborék kitöltő színét a Színek eszközzel.
- Miután megalkotta a buborékot az Ön megelégedésére, koppintson a szöveg ikonra, és megjelenik egy szövegmező a képen. Írja be a látni kívánt szavakat, majd mozgassa azokat a beszéd buborékba. Beállíthatja a betűtípus megjelenését a betűtípusok menüben.
Kép exportálása különböző fájlformátumokban
Megemlítettük az Preview sokféle képformátum sokoldalú elsajátítását. Nagyszerű dolog, hogy az alkalmazás nemcsak képeket nyithat meg ezekben a formátumokban, hanem képeket is eltolhat közöttük, így ez mindig olyan egyszerű:
- Nyissa meg az exportálni kívánt képet, hajtson végre minden tranzakcióhoz szükséges képszerkesztő műveletet, majd válassza a lehetőséget Menü> Fájl> Exportálás.
- A Megtakarítás megjelenik párbeszédpanel: keresse meg a kialakított elemet, egy legördülő listát, amely az összes aktív formátumot tartalmazza, válassza ki azt, amelybe menteni kívánja a képet.
Az Előnézet több képformátumot ért meg, mint amennyi a listában látható lesz. Ezek felfedezéséhez tartsa lenyomva az Option gombot, amikor a legördülő formátum elemre kattint.
Képek kötegelt konvertálása
Az Előnézet használatával több képet csoportosan konvertálhat új képformátumba.
- Csak válassza ki az összes képet Kereső és húzza őket a Preview ikon a dokkolóban. Megnyílik egy Előnézet ablak, amelyen az összes előnézeti kép (sic) a bal oldali sávban található.
- Most válassza ki az oldalsávot, és válassza a lehetőséget Az összes kijelölése tól Menü.
- A most kiválasztott összes kép nyitva van Fájl> Kiválasztott képek exportálása. ban,-ben Menü rúd. (Ha csak az „Export” szót látja, akkor nem minden képet választott ki.
- Válassza ki a kívánt képformátumot a Megtakarítás párbeszédpanel (a fent leírtak szerint).