A Mac képernyőmegosztásával elérheti a problémát, segíthet a probléma elhárításában, megmutathatja egy távoli családtagnak az alkalmazás használatát, vagy hozzáférhet egy olyan erőforráshoz, amely nem elérhető a jelenleg használt Mac számítógépen.
A cikk utasításai a Mac OS X 10.5 vagy újabb verziót futtató eszközökre vonatkoznak.
Hogyan használjuk a Mac képernyőmegosztást
A Finder oldalsáv használatával a képernyőmegosztáshoz számos előnye van, többek között nem kell tudnia a távoli Mac IP-címét vagy nevét. Ehelyett a távoli Mac megjelenik a Finder oldalsáv Megosztott listájában; a távoli Mac elérése csak néhány kattintást igényel.
-
Kapcsolja be a képernyő megosztását.
-
Ha a Finder ablakai jelenleg nem jelenítik meg az oldalsávot, válassza a lehetőséget Oldalsáv megjelenítése a Finder alatt Megnézem menüben.
Az oldalsáv megjelenítésére szolgáló billentyűparancs Command + Option + S. Ennek az opciónak a eléréséhez egy ablaknak nyitva kell lennie.
-
választ preferenciák a Finder menüből.
A billentyűparancs az Command +, (bekezdés).
-
Kattintson az oldalsáv ikonra.
-
A Megosztott részben tegyen pipákat a mellé Csatlakozott szerverek és Helló számítógépek.
Azt is kiválaszthatja Vissza a Mac-hez ha igénybe veszi ezt a szolgáltatást.
-
Zárja be a Finder beállításait.
-
A Finder oldalsáv Megosztott szakaszának meg kell jelenítenie a megosztott hálózati erőforrások listáját, beleértve a cél Macet is. Válassza ki a Mac-et a Megosztott listából.
A macOS újabb verzióiban más számítógépek jelennek meg a hálózat cím.
-
A Finder ablak fő ablaktáblájában kattintson a gombra Megosztás képernyő gombot.
-
A képernyőmegosztás konfigurálásának függvényében megnyílik egy párbeszédpanel, amely felhasználónevet és jelszót kér a megosztott Mac-hez. Írja be a szükséges információkat, majd kattintson a gombra Csatlakozás.
-
A távoli Mac asztala a saját ablakában nyílik meg a Mac-en.
Most már használhatja a távoli Mac-et, mintha közvetlenül előtte ülne. Vigye az egeret a távoli Mac asztalára a fájlok, mappák és alkalmazások kezeléséhez. A képernyőmegosztó ablakból bármit elérhet, amely elérhető a távoli Mac-en.
-
A megosztott ablak bezárásával lépjen ki a képernyőmegosztásból. Ez leválasztja a megosztott Mac-ről, így a Mac abban az állapotban marad, amelyben az ablak bezárása előtt volt.
A Finder oldalsávon található Megosztott lista hátránya, hogy csak a helyi hálózati erőforrásokra korlátozódik. Itt nem található egy távolsági barát vagy családtag Mac-je.
Van még néhány kérdés a Mac elérhetőségéről a Megosztott listában. A Megosztott lista akkor töltődik fel, amikor először bekapcsolja a Mac-et, és újra, amikor egy új hálózati erőforrás bejelenti magát a helyi hálózatán. Ha azonban a Mac kikapcsol, a Megosztott lista néha nem frissíti magát, hogy megmutassa, hogy a Mac már nincs online állapotban. Előfordulhat, hogy olyan "fantom Mac" -eket lát a listán, amelyekhez valójában nem tud csatlakozni.