Az inkognitómód, más néven privát böngészés, a legnépszerűbb böngészők egyik jellemzője. Ha engedélyezi az inkognitómódot, akkor bármi, amit keres, és a felkeresett webhelyek nem jelennek meg a böngészési előzményekben. Ez egy praktikus szolgáltatás, amikor valami kínos dolog után kutat, ajándékot kutat valakinek, aki ugyanazt a számítógépet használja, és még sok más esetet.
Így engedélyezheti az inkognitómódot a privát böngészéshez a Chrome, a Microsoft Edge, az Internet Explorer, a Mozilla Firefox, a Safari és az Opera böngészőben.
Az inkognitómód nem blokkolja vagy elfedi az IP-címét. Megakadályozza, hogy a böngésző rögzítse a munkamenet adatait. Az IP elrejtéséhez használjon VPN-t, proxy szervert vagy a Tor böngészőt.
Az inkognitómód bekapcsolása a Google Chrome-ban
Miközben a Google Chrome böngészőben inkognitómódban böngészi az internetet, a böngésző nem menti az előzményeket vagy más privát adatokat. Így nyithat meg privát böngészési munkamenetet a Chrome-ban:
-
Válassza ki a Chrome-ot Menü (három függőleges pont) a jobb felső sarokban, majd válassza a lehetőséget Új inkognító ablak.
Alternatív megoldásként a Chrome menüből válassza a lehetőséget filé > Új inkognító ablak. Vagy nyomja meg a gombot Ctrl+műszak+N (Windows) vagy parancs+műszak+N (Mac).
-
Megnyílik egy ablak, amely elmagyarázza a Chrome inkognitómódját.
-
A hivatkozás inkognitóablakban történő megnyitásához kattintson rá a jobb gombbal (vagy nyomja meg a gombot Ellenőrzés+Kattints Mac-en), majd válassza a lehetőséget Nyissa meg a Linket az inkognitóablakban.
-
Az inkognitómódból való kilépéshez zárja be a böngészőablakot vagy füleket.
Az inkognitómód aktiválásához iOS-eszközön koppintson a ikonra Menü > Új inkognitólap. Android-eszközön koppintson a ikonra Több > Új inkognitólap.
Az InPrivate böngészés használata a Microsoft Edge-ben
A Windows 10 Microsoft Edge böngészője lehetővé teszi az inkognitómód szerinti böngészést az InPrivate böngészés funkción keresztül.
Ez a szolgáltatás az Internet Explorer programban is elérhető. Javasoljuk azonban, hogy váltson Edge-re, mivel a Microsoft már nem frissíti az IE-t.
-
Nyissa meg az Edge böngészőt, és válassza a ikont Több akció menü (három pont).
-
választ Új InPrivate ablak.
Windows számítógépen használja a Ctrl+műszak+P billentyűparancs az InPrivate böngészés ablak gyors belépéséhez.
-
Megnyílik egy ablak, amely elmagyarázza az Edge InPrivate böngészési módot.
-
A hivatkozás megnyitásához az Edge InPrivate böngészés módban kattintson rá a jobb gombbal (vagy nyomja meg a Ellenőrzés+Kattints Mac-en) és válassza a lehetőséget Megnyitás az InPrivate ablakban.
Az InPrivate böngészés módba való belépéshez az Edge alkalmazásban iOS vagy Android eszközön válassza a lehetőséget Lapok majd érintse meg a ikont InPrivate.
Az InPrivate böngészés bekapcsolása az Internet Explorer böngészőben
Az Internet Explorer (IE) 11 inkognitómódját InPrivate böngészésként is említi. InPrivate munkamenet indítása IE-ben:
Az InPrivate böngészés IE8 és újabb verziókon érhető el.
-
Nyissa meg az Internet Explorer programot.
-
Válassza az Eszközök menüt (fogaskerék ikon) a böngészőablak jobb felső sarkában.
-
Felett lebeg biztonság.
-
választ InPrivate böngészés.
nyomja meg Ctrl+műszak+P hogy gyorsan bekapcsolja az InPrivate böngészést.
-
Megnyílik egy új InPrivate böngészési ablak. Az ellenőrzéshez győződjön meg arról, hogy az URL előtt kb: InPrivate szerepel.
Hogyan kapcsolhatjuk be a privát böngészést a Firefoxban
A Mozilla Firefox inkognitómódú böngészését privát böngészési módnak hívják. Így aktiválhatja a funkciót:
-
Válassza ki a Firefoxot Menü (három függőleges vonal), majd válassza a lehetőséget Új privát ablak.
-
Megnyílik egy Firefox privát böngészési ablak.
A Firefox privát böngészés ablakának gyors megnyitásához nyomja meg a gombot műszak+parancs+P Mac-en vagy Ellenőrzés+műszak+P Windows PC-n.
-
Ha egy linket privát böngészés módban szeretne megnyitni, kattintson rá a jobb gombbal (vagy nyomja meg a gombot Ellenőrzés+Kattints Mac-en), majd válassza a lehetőséget Nyissa meg a Linket az új privát ablakban.
A Firefox privát böngészés módba való belépéshez iOS-eszközön érintse meg a ikont Lapok ikont a képernyő alján, majd érintse meg a ikont Maszk ikon. Android-eszközön koppintson a ikonra Maszk ikonra a képernyő tetején.
Hogyan lehet belépni az inkognitómódú böngészésbe az Apple Safari böngészőben
A Safari az alapértelmezett böngésző a macOS számára. Így léphet be a Safari privát böngészés módba:
-
Nyissa meg a Safarit Mac gépen.
-
A menüsoron válassza a lehetőséget filé > Új privát ablak.
nyomja meg műszak+parancs+N hogy gyorsan megnyithasson egy privát böngészési ablakot.
-
Megnyílik egy ablak egy sötétebb keresősávval és egy üzenet, amely szerint a privát böngészés engedélyezve van.
-
Ha egy linket egy privát ablakban szeretne megnyitni a Safari Mac gépén, tartsa lenyomva a gombot opció gombot, és kattintson a jobb gombbal a hivatkozásra (vagy tartsa lenyomva a Ellenőrzés és opció és kattintson a linkre), majd válassza a lehetőséget Nyissa meg a Linket az új privát ablakban.
-
A privát böngészés megadásához a Safari for Windows rendszerben válassza a lehetőséget Eszközök (fogaskerék ikon)> privát böngészés, Majd válassza ki OK.
A privát böngészés módba való belépéshez iOS-eszközön érintse meg a oldalak ikon, majd érintse meg a gombot Magán.
Saját ablak megnyitása az Operában
Az Opera böngésző inkognitómódját privát módnak hívják. Így működik:
-
Nyissa meg az Operát PC-n vagy Mac-en.
-
A menüsoron válassza a lehetőséget filé > Új privát ablak.
A privát ablak gyors megnyitásához az Operában nyomja meg a gombot Ctrl+műszak+N Windows PC-n vagy parancs+műszak+N Mac számítógépen.
-
Megjelenik egy ablak, amely elmagyarázza az Opera privát módját.
-
Ha egy linket privát módban szeretne megnyitni az Operában, kattintson rá a jobb gombbal (vagy nyomja meg a Ellenőrzés+Kattints Mac-en) és válassza a lehetőséget Megnyitás új privát ablakban.
A privát módba történő belépéshez az Opera Touch iOS mobilböngészőben érintse meg a ikont oldalak ikont, koppintson a ikonra Menü (három pont), majd válassza a lehetőséget privát módban.