A Google Assistant virtuális asszisztens hangparancsokkal irányítja telefonját. Találkozókat határoz meg, szövegeket küld és zenét játszik le különféle alkalmazásokból és streaming szolgáltatásokból.
Mi a teendő, ha a Google Segéd nem játszik le zenét?
Ha a Google Segéd nem játszik le zenét, probléma lehet a Google alkalmazással, az összekapcsolt Google-fiókkal vagy a zenelejátszáshoz használt paranccsal. Ha problémái vannak a helyi zene lejátszásával, akkor a hat hibaelhárítási tipp egyikének követésével újra működhet.
- Ellenőrizze, hogy a Google alkalmazás és a zeneszolgáltató alkalmazás rendelkezik-e a szükséges engedélyekkel.
- Kapcsolja össze Google Segéd eszközét és zeneszolgáltatási fiókját ugyanazzal a Google fiókkal.
- Próbáljon új zeneszolgáltatást összekapcsolni Google-fiókjával.
- Állítsa be a megfelelő alapértelmezett zeneszolgáltatást a Google Segéd eszközén.
- Ha a készülékén tárolt zene lejátszására tesz kísérletet, akkor tegye bele kérésébe a „könyvtáramban” kifejezést.
- Hozzon létre egy helyben tárolt zene lejátszási listáját, és kérje meg a Google Segédet, hogy játssza le.
Fedezzük fel ezeknek a hibaelhárítási ötleteknek a megközelítését.
A Google alkalmazás- és zeneszolgáltatási alkalmazásengedélyek ellenőrzése
A Google Segéd nem működik megfelelően, ha nincs hozzáférése a Google alkalmazáshoz és más alapvető funkciókhoz. Ezeket a hozzáférési vezérlőket a telefon engedélyezési beállításai adják meg. Az engedélyek meghatározzák, hogy mely alkalmazások mely funkciókhoz férhetnek hozzá. Például a Google alkalmazásnak hozzáférést kell kapnia a telefon mikrofonjához a hangparancsok hallásához. A zenei alkalmazások, köztük a Google Play Zene, szintén bizonyos engedélyeket igényelnek, hogy a hirdetések szerint működjenek.
A Google Play Zene fokozatosan megszűnik a YouTube Zene javára, és valószínűleg 2020 végén megszűnik. A vállalat megkönnyíti a lejátszási listák és a zene átadását a Google Play Zene és a YouTube Zene között.
A következőképpen ellenőrizheti az Android-eszközök engedélyeit:
Az engedélyek eltérően működnek az iOS-eszközökön. Például az iOS-eszköz mikrofonbeállításainak módosításához lépjen a következőre: beállítások > Adatvédelem > Mikrofon. Az egyes alkalmazások be- vagy kikapcsolása a mikrofonhoz való hozzáférés vezérléséhez.
-
Nyissa meg Android-eszközén a Beállítások alkalmazást, és válassza a lehetőséget Alkalmazások és értesítések.
Ha régebbi Android-verzióval rendelkezik, akkor lehet, hogy ki kell választania Apps helyette.
-
választ Google.
-
választ Engedélyek.
-
Ha valamelyik csúszka balra vált vagy szürkére vált, csúsztassa jobbra. Válaszd ki a vissza nyíl amíg vissza nem tér a Alkalmazások és értesítések képernyőn.
-
Válassza ki a zenelejátszáshoz használt alkalmazást. Ez a példa használja Google Play Zene.
Kompatibilis zenei szolgáltatások közé tartozik többek között a Google Play Zene, a Spotify, a Pandora, a TuneIn, az iHeartRadio és a YouTube Music.
-
választ Engedélyek.
-
Ellenőrizze, hogy az alkalmazás rendelkezik-e tárolási engedéllyel, ha azt szeretné, hogy hozzáférjen a helyben tárolt zenefájlokhoz. A Tárolás melletti csúszkának jobbra kell lennie.
-
Ellenőrizze, hogy a Google Segéd képes-e zenét lejátszani.
A Google Segéd eszköz és a Zene szolgáltatás összekapcsolása ugyanazzal a Google Fiókkal
Egyes zeneszolgáltatások, például a Google Play Zene esetében megkövetelik, hogy a Google Segéd és a zenei alkalmazás is ugyanahhoz a Google-fiókhoz legyen kötve. Ha több Google-fiókot használ, az itt található eltérés megakadályozhatja a Google Segéd zenelejátszását.
Ugyanez az alapvető probléma problémákat okozhat a Google Home szolgáltatással is. Ha ezt a problémát tapasztalja, próbálja meg összekapcsolni zenei fiókjait, például a Spotify-t a telefonján a Google Home alkalmazásban.
-
Nyissa meg a Google alkalmazás, és válassza ki a Több menüben.
Az Android és a telepített Google alkalmazás verzióitól függően láthatja ⋮ Továbbiak, ☰ Továbbiak, vagy csak Több.
-
Ellenőrizze a Google-fiókot a menüképernyő tetején. A zeneszolgáltatási alkalmazást össze kell kapcsolni azzal a fiókkal, amelyik itt szerepel.
-
Ha át kell váltania a Google Segéd által használt Google alkalmazást, válassza a lehetőséget lefelé nyíl.
-
Válassza ki a Google Segéddel használni kívánt fiókot. Ha nem látja az összekapcsolni próbált fiókot, válassza a lehetőséget Adjon hozzá egy másik fiókot és kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat egy új Google-fiók hozzáadásához az eszközéhez.
Ha nem látja az összekapcsolni próbált fiókot, válassza a lehetőséget Adjon hozzá egy másik fiókot és kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat egy új Google-fiók hozzáadásához az eszközéhez.
-
Nyissa meg a zenei alkalmazást. (Ez a példa a Google Play Zene.) Válassza ki a három vízszintes vonallal jelölt menü ikont).
-
Jelenlegi fiókja megjelenik a képernyő bal felső sarkában. Ettől jobbra a további fiókokhoz tartozó felhasználói ikonok jelennek meg. Ha a helytelen Google-fiókot választotta, válassza ki a megfelelő fiókot.
-
választ kapcsoló.
-
Ismételje meg ezt a folyamatot minden használt zeneszolgáltatáshoz.
Hogyan lehet új zenefiókokat összekapcsolni a Google Segéddel, ha az nem játszik le zenét
Lehetséges, hogy problémája lehet a Google Play Zene alkalmazással vagy fiókjával. Új zenefiók összekapcsolása megoldhatja a problémát.
Ha a Google Segéd képes zenét lejátszani az újonnan összekapcsolt szolgáltatással, akkor ellenőrizze még egyszer, hogy ugyanazt a Google-fiókot használja-e mind a Google Segédben, mind a Google Play Zene szolgáltatásban. Ha igen, próbálja meg eltávolítani és újratelepíteni a Google Play Zene alkalmazást, vagy bármelyik zenei streaming alkalmazást okoz problémákat.
Így kapcsolhatja össze az új zenei streaming szolgáltatási fiókot a Google Segéddel:
-
Nyissa meg a A Google asszisztens alkalmazást, és válassza ki a profilját kép a jobb felső sarokban.
Az Android és a telepített Google alkalmazás verzióitól függően láthatja ⋮ Továbbiak, ☰ Továbbiak, vagy csak Több.
-
választ beállítások.
-
választ zene.
-
Válassza ki a link ikonra a zenei alkalmazás mellett.
Az olyan szolgáltatások, mint a Pandora és a Spotify, ingyenes és prémium verzióval is rendelkeznek. Ha még nem rendelkezik előfizetéssel ezekre a szolgáltatásokra, hozzon létre egy ingyenes fiókot, majd kapcsolja össze az utasításokat követve.
-
választ Fiók összekapcsolása.
-
választ Egyetért.
Ha még soha nem jelentkezett be a Spotify-ra eszközén, akkor lehet, hogy le kell töltenie és be kell jelentkeznie a Spotify alkalmazásba ebben a lépésben.
-
Ismételje meg az előző lépéseket minden további összekapcsolni kívánt zeneszolgáltatáshoz.
Bármely összekapcsolt szolgáltatásból zenét játszhat, ha megadja a szolgáltatást a Google Segéd hangparancsában.
-
Ellenőrizze, hogy a Google Segéd képes-e zenét lejátszani az újonnan összekapcsolt szolgáltatások bármelyikéből.
Az alapértelmezett zeneszolgáltatás beállítása a Google Segéd eszközön
Kiválaszthatja az alapértelmezett szolgáltatást, amelyet használni szeretne, ha nincs megadva más szolgáltatás. Válasszon egy másik alapértelmezett szolgáltatást, például váltson át a Google Play Zene-ről a Spotify-ra, és ellenőrizze, hogy ez lehetővé teszi-e a Google Segéd számára a zene lejátszását.
-
Nyissa meg a A Google asszisztens app.
-
Válassza ki a profilképét a jobb felső sarokban, majd válassza a lehetőséget Szolgáltatások > zene.
-
Válasszon egy alapértelmezett zeneszolgáltatást a Google Segéd számára.
Mi a teendő, ha a Google Segéd nem játszik le zeneszámokat a könyvtáradban
A Google Segédet úgy tervezték, hogy képes legyen zenét lejátszani olyan streaming szolgáltatásokból, mint a Google Play Zene és a Spotify, valamint offline zenét a telefon helyi tárhelyéről. Ha nem tudja elérni, hogy a Google Segéd zenét játsszon le a telefonjáról, adja meg a parancs végén a „Saját könyvtárban” lehetőséget.
Például a "Sleater-Kinney lejátszása a könyvtáramban" parancs arra kéri a Google Asszisztentust, hogy nyissa meg a Sleater-Kinney együttes helyileg tárolt dalait az alapértelmezett zenei alkalmazás segítségével.
Hozzon létre egy lejátszási listát más problémák megoldására
A nehezen megoldható, nem specifikus problémák legjobb megoldása a lejátszási listák létrehozása a telefonon tárolt zenefájlok felhasználásával, majd a Google Segéd megkérése a lejátszási listák egyikének lejátszására.
Hozzon létre például egy lejátszási listát a Google Play Zene szolgáltatásban, helyben tárolt dalok felhasználásával. Használja a "Lejátszás [létrehozott lejátszási lista neve]" parancsot. Ha a Google Segéd továbbra sem képes lejátszani egyik helyben tárolt fájlt, akkor lehet, hogy meg kell várnia, amíg a Google kiad egy javítást, amely egy adott hiba vagy eszköz-szolgáltatás összeférhetetlenséget orvosol. Látogasson el a Google Segéd hivatalos támogatási fórumába további információkért és a probléma bejelentéséért.