A legtöbb HTML elem esetében egy nyitó címkével kezdődik, és egy záró címkével zár. E két címke között megjelenik az elem tartalma. Például:
Ez a c szöveg
Az egyszerű bekezdéselem megmutatja, hogy egy nyitó és egy záró címkét hogyan használnak. A legtöbb HTML elem ugyanazt a mintát követi, de több HTML-címke nem tartalmaz nyitó és záró címkét sem.
Mi az érvénytelen elem?
A HTML elemben szereplő void elemek vagy egyes címkék nem igényelnek záró címkét. Ezek az elemek általában olyanok, amelyek vagy önállóak az oldalon, vagy ahol tartalmuk vége nyilvánvaló maga az oldal kontextusából.
A HTML érvénytelen elemek listája
Számos HTML 5 címke érvénytelen elem. Amikor érvényes HTML-kódot ír, hagyja el a címkék zárójelét az alábbiak szerint. Az érvényes XHTML-hez azonban szükséges a perjel.
- : Képtérkép belsejében lévő területre használják.
- : A dokumentum összes relatív URL-jének alap URL-je. Dokumentumonként legfeljebb egy ilyen lehet, és ennek az oldal fejében kell lennie.
- : Sortörés, amelyet gyakran használnak a szöveges tartalomban, hogy bekezdés helyett egyetlen sortörést hozzanak létre. Nem használható vizuális elválasztás létrehozására egy oldalon sok halmozással címkék, mert ez a függvény vizuális szükséglet, ezért a CSS tartománya a HTML helyett.
- : Megadja az oszlop tulajdonságait az a oszlopon belül elem.
- : Megadja azt a parancsot, amelyet a látogató meghívhat.
- : Külső alkalmazásokkal és interaktív tartalommal együtt használják az integrációhoz.
- : Vízszintes szabály, amely egyenes vonal az oldalon. Sok esetben a CSS szegélyek elválasztó vonalakat hoznak létre e HTML elem helyett.
- : A HTML egyik munkaló eleme, ez a képcímke. Grafikus képek hozzáadására szolgál egy weboldalhoz.
- : Űrlapelem, amelyet a látogatóktól származó információk gyűjtésére használnak. Számos érvényes beviteli típus létezik, az űrlapokban évek óta használt közös "szöveges" beviteltől kezdve néhány új, a HTML5 részét képező beviteltípusig.
- : Ez a címke létrehoz egy kulcspár-generátor mezőt, amelyet az űrlapokhoz használnak.
- : Nem tévesztendő össze a "hiperhivatkozás" vagy az anchor ( ) címkével, ennek a linknek a kapcsolatot kell létrehoznia a dokumentum és egy külső erőforrás között. Használja például egy külső CSS fájl linkelésére.
- : A metacímkék "információk a tartalomról". Ezek megtalálhatók egy dokumentum fejében, és az oldal információinak a böngészőbe történő továbbítására szolgálnak. Számos különböző metacímke létezik, amelyeket egy weboldalon használhat.
- : A pluginek paramétereinek meghatározására szolgál.
- : Ez a címke lehetővé teszi alternatív fájlútvonalak megadását az oldalad médiájához, beleértve a videókat, képeket vagy audiofájlokat.
- : Ez a címke beállítja a médiafájlhoz, videóhoz vagy hanghoz használandó számot, amelyet gyakran hozzáadnak a vagy címkék.
- : Ez a Word Break Opportunity rövidítése. Megadja, hogy egy szövegtömbben hol lenne elfogadható a sortörés.